Богомолець Ольга

Богомолець Ольга

Лікар, засновник Інституту дерматокосметології, екс-нардеп

Ольга Вадимівна Богомолець - лікар, засновник Інституту дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець. Професор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук, заслужений лікар України. Депутат Київської міської ради V скликання, народний депутат України VIII скликання.

Місце народження

Народилася 22 березня 1966 року в Києві.

Освіта

  • У 1989 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця за спеціальністю "Лікувальна справа".
  • У 1989-1991 роках - ординатура в Українському державному інституті удосконалення лікарів.
  • У 1993 році - курс екологічної дерматології Пенсильванського медичного університету, 1994 рік - Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при Університеті Томаса Джефферсона (Філадельфія, США).
  • У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

Сім'я

  • Діти: син - Андрій, доньки - Анна, Катерина, Софія.
  • Була чотири рази заміжня. Четвертий чоловік - адвокат Ігор Кирилюк.

Коротка біографія

  • У 1989-1991 роках - лікар-дерматолог в Київському шкірно-венерологічному диспансері.
  • З 1991 по 1993 роки - консультант-дерматолог Міністерства внутрішніх справ України.
  • У 1991-1994 роках - старший науковий співробітник лабораторії радіологічної патології Міністерства охорони здоров'я України.
  • У 1994 році Ольга Богомолець почала працювати з першим судинним лазером в Україні. Заснувала Клініку лазерної медицини доктора Богомолець, відому сьогодні як Інститут дерматокосметології доктора Ольги Богомолець.
  • З 2004 по 2005 роки - особистий лікар президента Віктора Ющенка.
  • У 2006-2008 роках - депутат Київської міської ради V скликання, голова комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту Київської міськради.
  • З 2007 року - професор кафедри дерматології та венерології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.
  • У 2007 році заснувала історико-культурний комплекс "Замок Радомисль" в місті Радомишль Житомирської області.
  • Брала участь у виборах президента України, які відбулися 25 травня 2014 року. Зайняла 8 місце, набравши 1,91% голосів виборців.
  • З 1 вересня 2014 по 20 грудня 2018 року - позаштатний радник президента Петра Порошенка з гуманітарних питань.
  • З 2014 по 2019 - народний депутат Верховної Ради VIII скликання. Очолювала Комітет з питань охорони здоров'я.
  • У 2019 балотувалася в президенти на виборах 2019 роки як самовисуванець. За результатами зайняла 13 місце, набравши 0,18% голосів.

Кар'єра, політична діяльність, скандали

У досьє Ольги Богомолець не можна не згадати її знамениту родину. Вона - представник однієї з найстаріших лікарських династій в Україні. Її прадід - Богомолець Олександр Олександрович (1881-1946) - патофізіолог, 7 президент АН України, академік і віце-президент АН СРСР і АМН СРСР. Його ім'я носить київський медуніверситет.

Батько - Вадим Акимович Березовський (1932-2020) - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної патофізіології Інституту фізіології імені О.О. Богомольця.

Мати - Катерина Олегівна Богомолець (1939-2013) - професор, керівник кафедри патологічної анатомії НМУ імені Богомольця.

Біографія Ольги Богогомолец свідчить про те, що вона пішла по стопах батьків і в 1989 році з відзнакою закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця. У 1989-1991 пройшла ординатуру в Українському державному інституті удосконалення лікарів. У 1989-1991 роках працювала лікарем-дерматологом в київському шкірвендиспансері.

З 1991 по 1993 рік - консультант-дерматолог Міністерства внутрішніх справ України. Працювала спеціальним лікарем по дерматологічних захворювань у державних співробітників, які побували в зоні Чорнобильської АЕС.

З 1991 по 1994 роки була старшим науковим співробітником лабораторії радіологічної патології Міністерства охорони здоров'я України. Працювала в галузі досліджень наслідків для шкіри від радіологічного ураження в Чорнобильській зоні.

У 1993 році у Філадельфії (США) пройшла курс екологічної дерматології Пенсильванського медичного університету, а в 1994 році закінчила Інститут дерматопатології Бернарда Акермана при Університеті Томаса Джефферсона.

У досьє Ольги Богомолець потрібно відзначити, що в 1994 році вона перша в Україні почала працювати з судинним лазером, на той час єдиним в країні. Заснувала Клініку лазерної медицини, відому сьогодні як Інститут дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.

Ольга Богомолець

Ольга Богомолець (фото: facebook)

У 2001 році закінчила Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. Отримала спеціальність практичного психолога. Як вона потім зізнавалася, освіту психолога отримала "завдяки" чоловікові, намагаючись зрозуміти суть їх сімейних проблем.

У 2003 році в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця Ольга отримала ступінь доктора медичних наук за спеціальністю "Шкірні та венеричні хвороби". Тема докторської дисертації: "Судинні невуси: патогенез, діагностика, лікування".

З 2004 року - головний лікар Інституту дерматології та косметології доктора Ольги Богомолець.

У 2004 році під час Помаранчевої революції координувала медичну службу Майдану. З 2004 по 2005 була особистим лікарем президента Віктора Ющенка.

У 2006 році стала депутатом V скликання Київської міської ради від "Нашої України". Очолювала постійну комісію з питань охорони здоров'я та соціального захисту Київської міської ради.

З 2007 року - професор кафедри дерматології та венерології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

У 2007 році на місці папірні XVII століття на Житомирщині Ольга Богомолець заснувала історико-культурний комплекс "Замок Радомисль". У 2011 відкрила там Музей української домашньої ікони, в основі якого її особиста колекція ікон, яку вона збирала багато років. Експозиція налічує понад 5 тисяч експонатів.

У 2008 році брала участь у приєднанні України до всесвітньої програми профілактики шкірних онкозахворювань "Євромеланома". У 2009 році організувала Всеукраїнський благодійний Марафон здоров'я у 26 містах України з обстеженням дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей з метою виявлення меланоми. В рамках марафону було оглянуто понад 60 тисяч дітей.

У 2013 році Ольга Богомолець потрапила в скандал, пов'язаний з "Замком Радомисль". Її підозрювали в причетності до побиття правозахисника Віктора Топольницького, який судився з Богомолець через незаконне огородження річки біля "Замку Радомисль". Побиття сталося в день слухання справи. Топольницький заявляв, що його дружині погрожував адвокат Ігор Кирилюк, чоловік Ольги Богомолець.

26 липня 2013 року Богомолець на прес-конференції відкинула звинувачення в причетності до побиття Топольницького. Вона сказала, що документи на землю у неї є, і підкреслила, що для місцевих жителів в паркані замку є хвіртки та вільний доступ до річки.

У 2013-2014 брала активну участь в Євромайдані. Була координатором медичної служби Майдану. Надавала допомогу постраждалим у сутичках. Організувала та очолила громадський рух лікарів "Швидка медична допомога Майдану".

Ольга Богомолець с донькою Катею

Ольга Богомолець с донькою Катею (фото: facebook/medhelpmaidan)

При формуванні нового "Уряду переможців" 26 лютого 2014 року відмовилася від посади віце-прем'єра з гуманітарних питань.

Богомолець назвала умови, за яких вона готова обійняти посаду міністра охорони здоров'я - це повний аудит всієї системи охорони здоров'я із залученням до відповідальності всіх, хто брав участь в корупційних схемах. Вона підкреслила, що заходити в систему, яка не очищена, немає сенсу.

Після цього в ЗМІ з'явилася інформація, що Ольга Богомолець відмовилася зайняти пост міністра охорони здоров'я.

У 2014 році Ольга Богомолець балотувалася в президенти України як самовисуванець. Попри те, що головний лікар Майдану вказала в декларації більш як 3 млн. гривень власного доходу та 1 млн. сімейного, вона звернулася до українців допомогти з заставою у 2,5 млн. гривень для реєстрації кандидатом. За добу їй допомогли зібрати потрібну суму. На президентських виборах Ольга Богомолець зайняла 8 місце, набравши 1,91%.

1 вересня 2014 року стала позаштатним радником президента Петра Порошенка з гуманітарних питань.

26 жовтня 2014 року була обрана народним депутатом України за списком "Блоку Петра Порошенка". Очолила комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я.

Ольга Богомолець

Ольга Богомолець (фото: facebook)

Богомолець була жорстким критиком діяльності Міністерства охорони здоров'я під керівництвом Олександра Квіташвілі. Той своєю чергою звинувачував Богомолець в блокуванні реформи охорони здоров'я.

Різко виступала проти проекту медичної реформи, запропонованої в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун. Заявляла, що закон 6327 призведе до закриття лікарень, скорочення лікарів і до недоступності для людей якісної медичної допомоги. Також виступала за зняття Супрун з поста глави МОЗ.

Богомолець публікувала в Facebook список претензій до МОЗ, серед яких - вимирання українців, масова еміграція лікарів, знищення колективного імунітету, фінансові та конституційні порушення.

Ольга Богомолець - прихильник введення в Україні страхової медицини, а також створення в установах охорони здоров'я відділень трансплантології. Бувши депутатом, працювала над новим законом про трансплантацію.

20 грудня 2018 року президент Петро Порошенко звільнив Богомолець з посади свого позаштатного радника.

У 2019 стала ініціатором законопроекту про очищення української мови від мату "Про протидію лихослів'я", названим в народі "законом про дематюкацію". Уляна Супрун у відповідь зазначила позитивний ефект лайок: "Влучно і точно застосована лайка корисна для здоров'я".

У 2019 Ольга Богомолець знову брала участь в президентських виборах як самовисуванець. За результатами зайняла 13 місце, набравши 0,18% голосів.

Особисте життя

Перший раз Ольга Богомолець вийшла заміж в 18 років. Через шість років народився син Андрій. Після появи дитини подружжя розійшлося.

Другим чоловіком Ольги став американець українського походження. У шлюбі вона народила доньок Анну і Катерину. Однак, через насильство в сім'ї, Ольга подала на розлучення і з трьома дітьми повернулася в Україну.

Втретє вона вийшла заміж за колекціонера і власника мережі супермаркетів "Шереметьєвський" Олексія Шереметьєва. У подружжя народилася дочка Софія.

Четвертим чоловіком став адвокат Ігор Кирилюк, партнер адвокатської фірми "Паритет".

Ольга Богомолець з сім'єю

Ольга Богомолець з сім'єю (фото: facebook)

Творчість

Ольга Богомолець захоплюється музикою і є автором-виконавцем старовинних і сучасних українських романсів. В її декларації в "нематеріальних активах" вказано авторське право на слова і музику до 120 пісень.

Є лауреатом III Всеукраїнського фестивалю авторської пісні та співаної поезії "Оберіг", Міжнародного фестивалю "Сопот", Слов'янського фестивалю авторської пісні "Білі вітрила".

Не раз виступала з благодійними сольними концертами на підтримку соціально незахищених людей.

Також створила в центрі Києва арт-хол Kairos - культурне і художній простір, де проходять виставки сучасних художників і фотографів.

Дата публікації: 15.01.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021