Чаус В`ячеслав

Чаус В`ячеслав

Голова Чернігівської військово-цивільної адміністрації

В'ячеслав Анатолійович Чаус —  голова Чернігівської ОДА з 4 серпня 2021 року.

Народився 24 серпня 1977 року у місті Чернігів.

Освіта

У 1992–1995 роках – навчався у Чернігівському юридичному коледжі, здобув кваліфікацію юриста.

У 1995–1999 роках — у Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю "облік і аудит", отримав кваліфікацію економіста.

Кар`єра

У 1999 році після закінчення інституту Чаус влаштувався на роботу до Чернігівської районної державної адміністрації. За рік перейшов до обласного відділення Антимонопольного комітету України. За шість років пройшов шлях від провідного спеціаліста відділу досліджень та розслідувань до начальника відділу.

2006 року В'ячеслав залишив державну службу. Наступні три роки Чаус керував чернігівськими філіями фінансових компаній. З 2009 по 2015 рік він очолював обласне представництво ПАТ "Київстар", потім відділи з продажу ПАТ "Київстар" та ВАТ "Укртелеком".

В`ячеслав Чаус (Фото: Фейсбук)

У 2015 році Чаус перейшов на роботу в АТ "Укргазвидобування". Протягом шести років він обіймав керівні посади, зокрема, був директором із корпоративних та загальних питань, директором із земельних та соціальних питань, заступником генерального директора із земельних та соціальних питань.

Влітку 2021 року В'ячеслав повернувся на держслужбу. У серпні президент України Володимир Зеленський призначив Чауса головою Чернігівської ОДА. На цій посаді він змінив Анну Коваленко.

Громадська діяльність

З 2016 по 2020 рік входив до Правління АТ "Укргазвидобування".

В'ячеслав Чаус є одним із засновників благодійного фонду "Малюй майбутнє".

Критика Зеленського

В'ячеслав Чаус став сімнадцятим главою області за роки незалежності.

Під час засідання Кабінету міністрів він розкритикував хід виконання проєкту "Велике будівництво" у Чернігівській області: "Тієї інформації, якою володію я, темпи та динаміка виконання проєктів, що знаходяться на Чернігівщині, вкрай низькі. Це потрібно міняти негайно та радикально".

Родина

В'ячеслав одружений з Лесею Чаус. У подружжя двоє спільних дітей: Іван та Ганна. Також чиновник виховує пасинка Гліба Якубенка. Він навчається у Чернігівському професійному будівельному ліцеї.

Декларація

У серпні 2021 року В'ячеслав Чаус опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Чиновник має квартиру (72,6 кв.м) у Чернігові, а також земельні ділянки (1200 кв.м) та дачу (98,1 кв.м) у селі Клочків Чернігівської області. З цінного рухомого майна Чаус вказав колекції монет іноземних держав, а також ювілейних та пам'ятних монет України.

У вересні 2019 року В'ячеслав придбав автомобіль Volkswagen 2013 року випуску. Машину KIA Sorento 2013 випуску Чаус задекларував на правах користування рухомим майном, що знаходиться у власності батька.

В`ячеслав Чаус (Фото: Фейсбук)

За 2020 рік зарплата В'ячеслава у АТ "Укргазвидобування" склала 11,2 мільйона гривень. Як пенсія Чаус отримав ще 111 тисяч. Пенсія його дружини становила 20 тисяч за весь рік.

На рахунках у банках очільник Чернігівської області зберігає 196,9 тисячі гривень, його дружина — п'ять тисяч гривень. Готівкою В'ячеслав задекларував 1,7 мільйона гривень, 135 тисяч доларів та 75 тисяч євро, у Лесі Чаус — 60 тисяч гривень та 11 тисяч доларів.

Державні нагороди

Орден Богдана Хмельницького III ступеня (6 березня 2022) — за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час організації оборони населених пунктів від російських загарбників.

Соцмережі

В`ячеслав Чаус у Фейсбуці.

В`ячеслав Чаус у Телеграмі.

Дата публікації: 04.04.2022
Дата останньої зміни: 04.04.2022
1