Арахамія Давид

Арахамія Давид

Бізнесмен, голова фракції "Слуга народу" у ВР

Всі новини

Давид Арахамія – молодий підприємець, який увійшов у політику завдяки політичній партії "Слуга Народу". Також займається громадською діяльністю та волонтерством.

Місце народження

Давид Георгійович Арахамія народився 23 травня 1979 року в м. Сочі, СРСР. 

Освіта

  • Середня школа № 36 м. Миколаїв.
  • Європейський університет, спеціальність "економіка".
  • Open University London – магістерська програма за фахом "професійний менеджмент".

Родина

  • Дружина – Вікторія Арахамія.

У родині Давида Арахамія – шестеро дітей.

Коротка біографія

Арахамія Давид Георгійович – успішний бізнесмен у сфері IT-технологій, член партії "Слуга Народу", народний депутат IX скликання Верховної Ради України. Народився 23 травня 1979 року в м. Сочі. Родина майбутнього нардепа до 1992 року проживала в м. Гагри, Абхазія, але через воєнні дії переїхала до України та влаштувалася в Миколаєві. Тут же Арахамія закінчив середню школу № 35 і вступив у Європейський університет. Далі Давид Арахамія освіту продовжив у Відкритому університеті Лондона, де пройшов магістерську програму за фахом "професійний менеджмент".

Після закінчення навчання зайнявся бізнесом: 2002 року він заснував власну компанію Templatemonster. Компанія займалася розробкою та продажем шаблонів веб-сайтів. Через 11 років Арахамія продав свій бізнес за 100 мільйонів доларів США.

2014 року Давид Арахамія в біографію додав нову сферу діяльності: з розвитком подій у зоні антитерористичної операції він запустив волонтерський проєкт - "Народний проєкт". Завдяки збору коштів він зміг забезпечити екіпіруванням не лише підопічну 79 бригаду, але й інші підрозділи української армії.

Паралельно із цим починає набирати оберти і політична кар’єра Давида Арахамії.

Політична кар’єра

2014 року Давид Арахамія стає радником мера Миколаєва з питань волонтерської діяльності. Усього за місяць він перейшов на новий рівень – став уповноваженим представником Міністерства оборони з питань закупівлі для фронту. У тому ж 2014 Арахамія обіймає посаду радника міністра оборони й очолює Раду волонтерів при міністерстві.

При цьому, Давид Арахамія бізнес не кидає: він засновує кілька нових компаній, а також громадську організацію "Міжнародний центр стратегій безпеки й оборони".

Але в цілому, від 2014 до 2019 рік, хто такий Давид Арахамія, широка громадськість не знала. Усе змінилося після того, як Арахамія приєднався до партії "Слуга Народу" Володимира Зеленського.

Давид Арахамія в "Слузі Народу" швидко пішов вгору кар’єрними сходами: став керівником Миколаївської обласної організації, а потім – головою фракції. На виборах у парламент 2019 року пройшов по партійних списках і став народним депутатом Верховної Ради України.

У парламенті Давид Арахамія займається своїми профільними питаннями: він голова підкомітету з питань нагляду за органами спеціального призначення (правоохоронних і розвідслужб). Також він курирує тимчасову слідчу комісію з розслідування серії вибухів на складах з боєприпасами в 2014-2018 роках. А від 9 липня 2019 року він увійшов у Наглядацьку раду "Укроборонпрому".

Скандали, пов’язані з Давидом Арахамією

Незважаючи на досить скромний стаж в українській політиці, компромату на Давида Арахамію вже накопичилося чимало:

  • Саме Арахамія зробив голосну заяву про можливість подачі води в окупований Крим.
  • Він же став учасником сексистського скандалу, коли в пресу потрапили аудіозаписи розмови Арахамії й Олександра Корнієнка, у якому нардепи дозволили собі різко відгукнутися про зовнішність і здібностісвоєї колеги по партії Ірини Аллахвердієвої.
  • Ще один скандал пов’язаний з декларуванням доходів нардепа: згідно з журналістським розслідуванням, Давид Арахамія в декларації занизив вартість свого житла, як мінімум, в 10 разів.

Давид Арахамія – один з молодих депутатів, які ввійшли в політику завдяки розкручуванню партії "Слуга Народу". У той же час, він має за плечима значний досвід співпраці з Міністерством оборони, волонтерськими організаціями та державними органами.

Дата публікації: 16.09.2020
Дата останньої зміни: 15.10.2020