Федоров Едуард

Федоров Едуард

Виконувач обов`язків директора Бюро економічної безпеки з 17 квітня 2023 року. До роботи в Бюро обіймав керівні посади у СБУ

Всі новини

Федоров Едуард – юрист, економіст, виконував обов'язки начальника відділу Київської митниці, керував управлінням СБУ у Сумській області

Місце народження

Федоров народився 17 березня 1981 року у місті Слов'янськ Донецької області.

Освіта

Закінчив середню школу у місті Слов'янськ у 1988 році.

Перший диплом також отримав у рідному місті, у Слов'янському державному педагогічному університеті. Спеціальність "облік та аудит", кваліфікація економіст, бухгалтер.

Другу вищу освіту та кваліфікацію юриста здобув у приватному вищому навчальному закладі Київський міжнародний університет.

Родина

Враховуючи специфіку роботи Едуарда, у відкритих джерелах немає інформації про членів сім'ї.

Про батьків відомо лише те, що вони досить заможні, мають елітну нерухомість, земельну ділянку на річці Дніпро, дорогий автотранспорт.

Дружина Едуарда - Федорова Ольга Вікторівна успішна бізнес-леді. Вона має понад 20 різних бізнесів по всій країні. Її компанії постачають запчастини ремонтним заводам "Укрзалізниці", торгують паливом, ліками, меблями та рибою, займаються пасажирськими перевезеннями та бурінням свердловин, освітою та технічними дослідженнями.

Крім того, разом із родичами інших співробітників Служби безпеки України Федорова є співвласником вітроелектростанції на Миколаївщині та будує готель на гірськолижному курорті у селі Мигово у Чернівецькій області.

Коротко про роботу у правоохоронних органах

З 2007 року Федоров працював у СБУ спочатку на оперативних, а потім на керівних посадах. Більша частина служби пройшла в Управлінні СБУ у Донецькій та Луганській областях. Тут він дослужився до посади заступника начальника цього Управління, керував відділом "К", брав активну участь в АТО, безпосередньо беручи участь у боях. За це в ОРДЛО він оголошений злочинцем та зрадником.

У 2021-2022 роках ненадовго залишив службу в СБУ, оскільки був призначений заступником начальника відділу Київської митниці, а потім виконувачем обов'язків начальника відділу на тій же митниці.

З 2022 до початку 2023 року його повернули на колишнє місце служби. Цього складного для країни періоду Федорову доручили посаду начальника управління Служби безпеки України в Сумській області.

А на початку 2023 року нове несподіване призначення. Він став першим заступником директора Бюро з економічної безпеки. 11 квітня 2023 року керівника ВЕБ Вадима Мельника звільнили за власним бажанням, і 17 квітня тимчасовим керівником Бюро став Едуард Федоров.

Ситуація у БЕБ напередодні призначення

Бюро економічної безпеки створювалося згідно із законом від 28 січня 2021 року. Цей орган покликаний розслідувати ухилення від сплати податків, підробку грошей та інших цінних паперів, нецільове використання бюджету та всі злочини, пов'язані з економікою та фінансами.

За результатами конкурсу на посаду директора Бюро керівником БЕБ у серпні 2021 року обрано Вадима Мельника, який до цього працював головою Державної фіскальної служби. І нарешті 24 листопада 2021 року Кабмін видав розпорядження "Про початок діяльності Бюро економічної безпеки".

Через рік роботи БЕБ з'ясувалося, що Мельник фактично самоусунувся від керівництва, а різні групи впливу використовували розслідування у своїх цілях, блокували повноцінну роботу. Наприкінці лютого 2023 року відбулося засідання комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, під час якого члени комітету визнали роботу керівництва БЕБ незадовільною та рекомендували КМУ перезавантаження керівництва цього органу. Щобільше, цього ж зажадав і МВФ, поставивши залежність від успіху перезавантаження не лише отримання кредиту, а й супутнє фінансування на суму близько 40 млрд доларів.

Мельника було звільнено, а Федоров тепер виконуватиме обов'язки керівника Бюро до затвердження нового директора після проведення відкритого конкурсу.

Компромат та журналістські розслідування стану сім'ї

Головні звинувачення журналістів стосуються подружжя Едуарда Федорова Ольги. Їх обурює, що компанія Ольги постачає різні типи діодів на ремонтні заводи "Укрзалізниці" з націнкою 30-50%. Крім того, ця фірма виграла 27 тендерів, і розслідувачі вважають, що без махінацій чи втручання чоловіка не обійшлося. Але поки що це версії без доказів.

У "Bihus.Info" звернули увагу на стан батьків Федорова – кілька ділянок землі біля Києва, будинок майже на 300 квадратних метрів, трикімнатна квартира у ЖК Soho Residence. Мати Едуарда також співзасновник кількох компаній, які займаються торгівлею будматеріалами, вантажними та пасажирськими перевезеннями. Журналісти вказують, що на цих підприємствах замовляли сумнівні послуги у фірми, яку за рік закрили як конвертаційний центр. Розслідувачі також повідомляли, що жінка похилого віку володіє Ауді А6, потужним мотоциклом марки Дукатті "Диявол", і звернулися до неї з саркастичним питанням: "Що, мама любить швидкість?"

А Едуард вже під час війни придбав "Теслу 3". Вартість такого авто близько 50 тисяч доларів. Але навіть якщо сім'я Федорова заможна і має великі задекларовані доходи, чи зараз час для таких покупок?

Дата публікації: 31.07.2023
Дата останньої зміни: 31.07.2023
1