Фільчаков Олександр

Фільчаков Олександр

Прокурор Харківської області

Всі новини

Місце народження

Народився 20 квітня 1979 року в Харкові. 

Освіта

З 1996 по 2001 рік Олександр був студентом Харківської юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Свою другу вищу освіту фінансиста чинний прокурор Харківщини отримав у Національному аерокосмічному університеті імені М. Е. Жуковського ”Харківський авіаційний інститут”, який закінчив у 2005 році. 

Родина

  • Мати - Фільчакова Ганна Михайлівна, фізична особа-підприємець, що надає нерухоме майно в оренду. Власниця будинку в Харкові та земельної ділянки. 
  • Батько - Фільчаков Василь Іванович, приватний підприємець. Разом із Григорієм Скляренком - батьком першої дружини сина Тетяни - заснував ТОВ “Прометей 100”, яке надавало адвокатські послуги. Станом на листопад 2020 року товариство як юридична особа припинило своє існування. Також батько прокурора Харківської області значиться керівником обслуговуючого кооперативу “Автогаражний кооператив Геркулес”. Володіє автомобілями BMW X5 та Skoda Octavia A5. У травні 2017 року Василя Фільчакова затримали за керування автомобілем у нетверезому стані. Тоді провадження про адміністративне правопорушення закрили у зв'язку із закінченням строків.  
  • Дружина - Скляренко Тетяна Григорівна, головний державний інспектор митного поста "Щербаківка" Харківської області. Розлучена з Олександром Фільчаковим. Жінка неодноразово ставала учасницею майнових скандалів. У 2019 році вона придбала автомобіль BMW i3 ХЕТЧБЕК-B 2015 року випуску, в 10 разів занизивши його вартість. 
  • Дружина - Шуміліна Юлія Ігорівна, 1984 р.н., юристка. Народилася у місті Антрацит на Луганщині. Очолювала прокуратуру Дергачівського району Харківської області.  До квітня 2019 року займала посаду  прокурора Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1. 
  • Син - Фільчаков (Скляренко) Глєб. Має право користування квартирою в 75,1 кв.м, яка знаходиться в Харкові. Професійно займається великим тенісом. 
  • Син - Фільчаков Данііл, 2015 р.н. Хлопчик цікавиться східними єдиноборствами тхеквондо. 
  • Дочка - Фільчакова Софія, 2017 р.н.
  • Теща - Шуміліна Олена, 1971 р.н., приватний підприємець, начальник відділу кадрів шахти “Курахівська”.  Проживає в місті Антрацит на тимчасово окупованій проросійськими бойовиками території Луганської області. Офіційне місце проживання зареєстроване в Харкові. Жінка користується соціальними мережами. Зокрема, і забороненою наказом президента мережею “Одноклассники”, в якій виставляє особисті фото. Теща прокурора Харківщини у грудні 2017 року заснувала ТОВ “Каталокс”, яке надає послуги в галузі лісового господарства. У листопаді 2020 року власником товариства став уже Дмитро Рибалка. У 2019 році Шуміліна перевела на рахунок своєї доньки Юлії 270 тис. грн та передала у право користування автомобіль BMW X5. 
  • Дід дружини - Пузін Віктор, підприємець. Засновник ПП “Схід”, що займається електромонтажними роботами, роздрібною торгівлею пальним та будівництвом. Також літній чоловік значиться засновником ТОВ “Схід-Вугілля ПК”, яке спеціалізується на видобуванні та збагаченні кам'яного вугілля. У 2008 році нібито подарував онуці 140 тис.грн. 

Коротка біографія

Свою кар'єру молодий спеціаліст Олександр Фільчаков розпочав у лютому 2002 року з посади стажиста помічника прокурора Дергачівського району Харківщини. Пропрацював на цій посаді до кінця 2002 року, коли його призначили помічником прокурора. А в квітні 2003 року Олександр стає старшим помічником прокурора. У грудні 2003 року в житті Фільчакова стався новий виток. Тепер він - слідчий прокуратури. Цю посаду він займав до липня 2004 року. 

З липня 2004 по лютий 2006 року Олександр Фільчаков знову виконує обов'язки старшого помічника прокурора Дергачівського району. У лютому він отримує призначення у відділ нагляду за додержанням законів органами СБУ  Державної митної служби та Державної прикордонної служби України, де пропрацює до жовтня 2007 року.

Цієї ж осені він отримує перше солідне призначення й починає працювати заступником прокурора Дергачівського району Харківської області.

З листопада 2009 по вересень 2010 року Фільчаков пробує свої сили  на посаді заступника прокурора Московського району міста Харкова. Але на початку осені 2010 року знову повертається у Дергачівську прокуратуру,  яку очолює на посаді прокурора до березня 2014 року. 

У листопаді 2014 року кар'єра Фільчакова в черговий раз іде вгору: його призначають виконуючим обов'язки керівника прокуратури Київського району його рідного міста Харків. Там він продовжує працювати до грудня наступного року. 

З грудня 2015 по вересень 2019 року Олександр Фільчаков обіймає різноманітні посади в Харківській місцевій прокуратурі номер два. Там він виконує обов'язки, починаючи від першого заступника керівника й завершуючи очільником. До слова, його конкурент на посаду - Олександр Щербань - навіть подав позов до суду, в якому вимагав скасувати наказ про призначення Фільчакова керівником прокуратури. 

1 жовтня 2019 року Олександра Фільчакова призначили прокурором Харківської області. 

На цій посаді Фільчаков встиг заробити собі авторитет, провівши кілька розслідувань, які пролунали на всю країну. Так, за безпосередньої участі нового прокурора за ґрати потрапили два керівники виправної колонії та підприємець, які незаконно збагачувалися на продажі продуктів, якими харчувалися в'язні колонії. 

Він також заробив собі авторитет на справі про єгерів лісгоспу, які виявилися “чорними лісорубами” та знищили дерева на суму в 9,7 млн. грн. 

Позитивну думку керівництва та містян Харкова про новопризначеного прокурора сформувало й викриття підпільного казино, яке “кришували” місцеві правоохоронці.

А нещодавно Фільчаков оголосив підозру в розтраті майна ексзаступнику начальника Податкової поліції в Харківській області.

Нагороди та відзнаки

Олександр Фільчаков має нагрудні відзнаки Генерального прокурора України «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» III ступеня та «За бездоганну службу в органах прокуратури».

Дата публікації: 29.11.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021