Геращенко Антон

Геращенко Антон

Ексзаступник міністра внутрішніх справ України, радник очільника МВС

Всі новини

Геращенко Антон Юрійович – заступник міністра внутрішніх справ України до 4 серпня 2021 року, ексдепутат Верховної Ради України.

Місце народження

Антон Геращенко народився 10 лютого 1979 року в Харкові, УРСР.

Освіта

 • 1985-1995 – Академічна гімназія №45 м. Харків.
 • 1995-2000 – Харківський національний економічний університет, спеціальність "економіка".
 • Також пройшов навчання в Християнському гуманітарно-економічному університеті м. Одеса (роки навчання невідомі).

Родина

 • Мати – Ерна Геращенко.
 • Колишня дружина – Вікторія Волоська-Миргородська (у шлюбі до 2010 року).
 • Дружина – Олеся Шамбур (у шлюбі від2014 року).
 • Пасинок – Антон Шамбур.
 • Дочка – Поліна Геращенко 2016 р.р.

Коротка біографія

В Антона Геращенка біографія досить стандартна. Він народився в Харкові 1979 року. Ріс без батька: виховували Антона мама, Ерна Геращенко, і бабуся. Антон Геращенко за національністю українець.

Навчався в Харківській академічній гімназії № 45, після її закінчення вступив до Харківського національного економічного університету. 2000 року одержав диплом економіста.

Ще під час навчання, 1999 року починає трудову діяльність у Харківському обленерго в якості економіста відділу планування. Але вже через 2 роки змінює роботу зі свого основного профілю на політичну кар’єру. 

Політична кар’єра

2002 року Антон Геращенко стає депутатом Харківської міської ради.

Через 3 роки Геращенко стає наймолодшим керівником райадміністрації Харківської області: він займає пост голови райдержадміністрації Красноградського району Харкова. На цей період у біографії Антона Геращенко припадає найбільша кількість отриманих нагород: його нагородили медаллю УПЦ (КП), грамотою Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Також за свою діяльність на посаді голови райадміністрації Геращенко одержав подяку президента України та відзнаку від мера Харкова Володимира Шумілкіна.

У 2005-2006 року також стає членом партії "Народний союз "Наша Україна".

Але про те, хто такий Антон Геращенко, основна частина України дізналася лише 2014 року, з моменту призначення Арсена Авакова виконуючим обов’язки міністра МВС. Колись ім’я Антона Геращенка в Україні за межами Харкова не було відомим.

Після призначення Авакова в.о. міністра МВС, Геращенко стає його радником. Тоді ж він обіймає позицію медійної особи: Антона Геращенка в новинах показують чи не щодня. Він виступає в ролі спікера МВС.

Наприкінці 2014 року Антон Геращенко стає депутатом Верховної Ради України від фракції "Народний Фронт" Арсена Яценюка. Незважаючи на свій 21 номер у партійних списках, він проходить у ВР.

На посаді радника міністра МВС Антон Геращенко перебував до 2014 року, після чого склав повноваження. Але вже 25 вересня 2019 року він одержав нове призначення, і з того часу обіймав посаду заступника міністра МВС. Допоки уряд 4 серпня 2021 року не звільнив його з посади.

Основні досягнення на царині політики

 • Наймолодший голова районної адміністрації Харківської області в 2005-2010 роках.
 • 2014 року запустив проєкт "Миротворець" -відкриту базу даних сепаратистів, терористів і осіб, що вчинили злочини проти України.
 • 2018 року потрапив у список осіб, проти яких уведені санкції РФ.
 • Ініціював закон про заборону пропаганди "георгіївської стрічки" в Україні.
 • Ініціював законопроєкт про кримінальну відповідальність за проплачені мітинги.

Скандали та компромат на Антона Геращенка

Незважаючи на досить скромну біографію, скандалів навколо особи Антона Геращенка чимало. Частина з них пов’язана з особистим життям політика. У біографії Антона Геращенко сімейний стан станом на 2020 рік – одружений на Олесі Геращенко. Але перша дружина політика також особа відома: Вікторія Волоська-Миргородська працює в Харківській міській раді. У другому шлюбі вона заміжня за заступником Геннадія Кернеса, мера Харкова. У останній декларації ексдружина Геращенка показала нерухоме майно загальною площею більш 3000 кв.м., що викликало закономірні питання. У той же час, сімейний стан Антона Геращенка аж до 2014 року був предметом світських пліток через тривалий шлюборозлучний процес і заяв у пресі його ексдружини.

Сьогодні в Антона Геращенка в біографії родина зазначена в складі трьох людей: його нинішньої дружини, доньки, народженої в другому шлюбі, і пасинка. Зі своїм рідним сином від першого шлюбу політик не спілкується.

Не обійшли скандали і його політичну діяльність:

 • 2017 року проти нього було відкрите досудове розслідування в справі про стрілянину нардепа Сергія Пашинського: Геращенка обвинувачували в тиску на співробітників правоохоронних органів.
 • Тоді ж проти Геращенка була відкрита кримінальна справа Прокуратурою Республіки Крим за державну зраду.
 • 2018 року НАБУ початок розслідування у справі про незаконне збагачення Антона Геращенка: депутатприховував, що в нього є елітна нерухомість у центрі столиці. Якщо бути точними, Геращенко Антон у декларації вказав співволодіння нерухомістю з тестем, але по факту є її одноосібним власником.
 • А в березні 2017 року політик було звинувачений в "кнопкодавстві": його депутатською карткою голосував інший депутат, а сам Геращенко на момент голосування перебував за межами країни. Фото Антона Геращенкатоді облетіло всі ЗМІ.

Проти Антона Геращенка неодноразово подавалися позови і від приватних осіб. Так, 2016 року на нього подав до суду відомий тележурналіст і колишній співробітник МВС Костянтин Стогній через заяви Геращенка про те, що Стогній був прессекретарем Олександра Захарченка. Також прославився він і образою нардепа Ігоря Луценка.

Сьогодні ім’я Антона Геращенка нерозривно пов’язане з іменем його безпосереднього начальника Арсена Авакова.

30 серпня 2021 року Геращенка призначили радником міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.

Дата публікації: 30.08.2021
Дата останньої зміни: 15.09.2021
1