Геращенко Антон

Геращенко Антон

Ексзаступник міністра внутрішніх справ України, радник очільника МВС

Всі новини

Геращенко Антон Юрійович – заступник міністра внутрішніх справ України до 4 серпня 2021 року, ексдепутат Верховної Ради України.

Місце народження

Антон Геращенко народився 10 лютого 1979 року в Харкові, УРСР.

Освіта

 • 1985-1995 – Академічна гімназія №45 м. Харків.
 • 1995-2000 – Харківський національний економічний університет, спеціальність "економіка".
 • Також пройшов навчання в Християнському гуманітарно-економічному університеті м. Одеса (роки навчання невідомі).

Родина

 • Мати – Ерна Геращенко.
 • Колишня дружина – Вікторія Волоська-Миргородська (у шлюбі до 2010 року).
 • Дружина – Олеся Шамбур (у шлюбі від 2014 року).
 • Пасинок – Антон Шамбур.
 • Дочка – Поліна Геращенко 2016 р.н.

Коротка біографія

В Антона Геращенка біографія досить стандартна. Він народився в Харкові 1979 року. Ріс без батька: виховували Антона мама, Ерна Геращенко, і бабуся. Антон Геращенко за національністю українець.

Навчався в Харківській академічній гімназії № 45, після її закінчення вступив до Харківського національного економічного університету. 2000 року одержав диплом економіста.

Ще під час навчання, 1999 року починає трудову діяльність у Харківському обленерго як економіста відділу планування. Але вже через 2 роки змінює роботу зі свого основного профілю на політичну кар’єру. 

Політична кар’єра

2002 року Антон Геращенко стає депутатом Харківської міської ради.

Через 3 роки Геращенко стає наймолодшим керівником райадміністрації Харківської області: він займає пост голови райдержадміністрації Красноградського району Харкова. На цей період у біографії Антона Геращенко припадає найбільша кількість отриманих нагород: його нагородили медаллю УПЦ (КП), грамотою Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. Також за свою діяльність на посаді голови райадміністрації Геращенко одержав подяку президента України та відзнаку від мера Харкова Володимира Шумілкіна.

У 2005-2006 року також стає членом партії "Народний союз "Наша Україна".

Але про те, хто такий Антон Геращенко, основна частина України дізналася лише 2014 року, з моменту призначення Арсена Авакова виконуючим обов’язки міністра МВС. Колись ім’я Антона Геращенка в Україні за межами Харкова не було відомим.

Після призначення Авакова в.о. міністра МВС, Геращенко стає його радником. Тоді ж він обіймає позицію медійної особи: Антона Геращенка в новинах показують чи не щодня. Він виступає в ролі спікера МВС.

Наприкінці 2014 року Антон Геращенко стає депутатом Верховної Ради України від фракції "Народний Фронт" Арсена Яценюка. Незважаючи на свій 21 номер у партійних списках, він проходить у ВР.

На посаді радника міністра МВС Антон Геращенко перебував до 2014 року, після чого склав повноваження. Але вже 25 вересня 2019 року він одержав нове призначення, і з того часу обіймав посаду заступника міністра МВС. Допоки уряд 4 серпня 2021 року не звільнив його з посади.

Основні досягнення на царині політики

 • Наймолодший голова районної адміністрації Харківської області в 2005-2010 роках.
 • 2014 року запустив проєкт "Миротворець" - відкриту базу даних сепаратистів, терористів і осіб, що вчинили злочини проти України.
 • 2018 року потрапив у список осіб, проти яких уведені санкції РФ.
 • Ініціював закон про заборону пропаганди "георгіївської стрічки" в Україні.
 • Ініціював законопроєкт про кримінальну відповідальність за проплачені мітинги.

Скандали та компромат на Антона Геращенка

Незважаючи на досить скромну біографію, скандалів навколо особи Антона Геращенка чимало. Частина з них пов’язана з особистим життям політика. У біографії Антона Геращенко сімейний стан станом на 2020 рік – одружений на Олесі Геращенко. Але перша дружина політика також особа відома: Вікторія Волоська-Миргородська працює в Харківській міській раді. У другому шлюбі вона заміжня за заступником Геннадія Кернеса, мера Харкова. У останній декларації ексдружина Геращенка показала нерухоме майно загальною площею понад 3000 кв.м., що викликало закономірні питання. Водночас, сімейний стан Антона Геращенка аж до 2014 року був предметом світських пліток через тривалий шлюборозлучний процес і заяв у пресі його ексдружини.

Сьогодні в Антона Геращенка в біографії родина зазначена в складі трьох людей: його нинішньої дружини, доньки, народженої в другому шлюбі, і пасинка. Зі своїм рідним сином від першого шлюбу політик не спілкується.

Не обійшли скандали і його політичну діяльність:

 • 2017 року проти нього було відкрите досудове розслідування в справі про стрілянину нардепа Сергія Пашинського: Геращенка обвинувачували в тиску на співробітників правоохоронних органів.
 • Тоді ж проти Геращенка була відкрита кримінальна справа Прокуратурою Республіки Крим за державну зраду.
 • 2018 року НАБУ початок розслідування у справі про незаконне збагачення Антона Геращенка: депутат приховував, що в нього є елітна нерухомість у центрі столиці. Якщо бути точними, Геращенко Антон у декларації вказав співволодіння нерухомістю з тестем, але по факту є її одноосібним власником.
 • А в березні 2017 року політик було звинувачений в "кнопкодавстві": його депутатською карткою голосував інший депутат, а сам Геращенко на момент голосування перебував за межами країни. Фото Антона Геращенка тоді облетіло всі ЗМІ.

Проти Антона Геращенка неодноразово подавалися позови і від приватних осіб. Так, 2016 року на нього подав до суду відомий тележурналіст і колишній співробітник МВС Костянтин Стогній через заяви Геращенка про те, що Стогній був прессекретарем Олександра Захарченка. Також прославився він і образою нардепа Ігоря Луценка.

Сьогодні ім’я Антона Геращенка нерозривно пов’язане з іменем його безпосереднього начальника Арсена Авакова.

30 серпня 2021 року Геращенка призначили радником міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.

Дата публікації: 30.08.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1