Герус Андрій

Герус Андрій

Народний депутат від партії "Слуга Народу"

Всі новини

Андрій Герус в Україні особистість досить відома. Будучи тісно пов'язаним з енергетикою, він побудував кар'єру і перейшов в політику. Але чи так уже вдало складається його біографія сьогодні?

Місце народження

Герус Андрій Михайлович народився 18 березня 1982 року в м. Нововолинськ, Волинська область.

Освіта

  • 2004 - закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка, спеціальність "Економічна кібернетика".
  • 2015 - отримав ступінь МВА в Гренобльській вищій школі економіки в Лондоні.

Родина

  • Дружина - Наталія Герус, директор ТОВ "Українська мрія", яким раніше керував сам Герус.
  • Дочки - Софія Герус і Марія Герус.

Коротка біографія

Попри невеликий політичний досвід, у Андрія Геруса в Вікіпедії вже є своя стаття. Але ми пішли далі і зібрали найважливіші факти про особи і біографії цього політика.

Андрій Михайлович Герус народився 18 березня 1982 року в м Нововолинськ, Волинської області. Походить з шахтарської сім'ї, тому зовсім не дивно, що у Андрія Геруса біографія також тісно пов'язана з теплоенергетичним комплексом, хоч і на більш високому рівні.

Після закінчення школи в рідному Нововолинську Андрій Герус вступив на економічний факультет ЛНУ і отримав диплом спеціаліста економічної кібернетики. Після університету в 2003 році отримав посаду аналітика з інвестицій в ВАТ "Концерн Галнафтогаз", західному підрозділі найбільшої нафтової компанії в Україні. Через свого тодішнього начальника Віталія Антонова Герус пов'язаний з одіозним регіоналом Віталієм Хомутинником, який зараз співпрацює з Коломойським.

Після роботи в "Галнафтогазі" Герус став інвестиційним директором компанії Concord Capital. В цьому етапі його біографії налагоджуються зв'язки і з іншими великими гравцями української політики: він працював під керівництвом Ігоря Мазепи, екс-глави латвійської філії "Приватбанку" і депутата від блоку Сергія Тігіпка "Сильна Україна".

У 2010 році Андрій Герус став главою ТОВ "Українська мрія" та фактично розпоряджався призовим фондом телешоу каналу ICTV, в якому змагалися українські стартапери та підприємці. Після прийняття присяги народного депутата передав керівництво компанією своїй дружині.

У 2014 році завдяки протекції Бориса Ложкіна, глави АП при президенті Порошенко, Герус стає членом Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Після відставки в 2015 році знову повернувся до Мазепи в Concord Capital.

Також очолював в 2017-2019 роках громадську організацію "Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг".

Політична кар'єра

Незважаючи на тісні зв'язки з багатьма представниками українського політикуму, вперше балотуватися в депутати Герус вирішив тільки в 2019 році.

До цього він в 2007-2012 роках був помічником нардепа Володимира Макієнко (БЮТ). В цілому партійні перебіжки Андрія Геруса досить помітні: від "тігіпківця" Ігоря Мазепи він переметнувся до представника блоку Юлії Тимошенко. У 2015 році балотувався в Київраду і зовсім від об'єднання "Самопоміч" (до речі, в київські депутати він не пройшов), а в 2019 році опинився в рядах партії "Слуга Народу".

22 травня 2019 року Андрій Герус був призначений представником Президента України в Кабінеті Міністрів. Але вже через півроку Володимир Зеленський зняв його з цієї посади. За результатами виборів у ВР 2019 року Герус увійшов до парламенту в складі фракції "Слуга Народу". У Верховній Раді він працює в своєму улюбленому секторі: очолює комітет з питань енергетики та ЖКГ. Також є членом групи міжпарламентської взаємодії з Республікою Литва.

Скандали, пов'язані з ім'ям Геруса

За рахунок стабільного обертання на орбітах великих гравців української політики, компромат на Андрія Геруса знайти нескладно.

  • Йому приписують зліт кар'єрними сходами за рахунок заступництва таких діячів, як Ігор Мазепа, Борис Ложкін.
  • За результатами соціологічних досліджень 2020 року Герус - лідер антирейтингу керівників енергетичної галузі. Його компетентність поставив під сумнів і глава енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
  • Герус часто стає об'єктом нападок експертів за свої дії, в яких легко побачити лобіювання інтересів того чи іншого олігарха. Зокрема, він вибив привілеї для металургійних підприємств Коломойського і ДТЕК Ріната Ахметова.
  • Не обійшлося і без скандалів через бійки: в 2019 році на нього накинувся із кулакамиз Олег Ляшко в аеропорту Бориспіль. Після бійки Ляшко подав запит в СБУ про порушення кримінальної справи проти Геруса за державну зраду.
  • У липні 2020 року Герус знову став учасником корупційного скандалу: САП початку провадження у справі про зловживання корупційними схемами і відкритті ринку енергетики Росії, до яких причетний Герус.

Біографія Геруса - яскравий приклад того, як можна увійти в політику на плечах можновладців, яким він підпорядковувався в той чи інший час. Але успішна кар'єра не гарантія компетентності, і Андрій Герус тому яскраве підтвердження.

Дата публікації: 06.10.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1