Гнатенко Валерій

Гнатенко Валерій

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Всі новини

Гнатенко Валерій - український проросійський політик, Дружківський міський голова, підтримував сепаратистів та знаходиться у списку "Миротворець".

Місце народження

Валерій Гнатенко народився 3 лютого 1967 року у місті Дружківка, Донецька область.

Освіта

  • Валерій Гнатенко завершив першу вищу освіту у 1993 році, - Харківську юридичну академію ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю: "Правознавство"
  • У 1999 році отримав другу вищу у Донбаській державній машинобудівній академії за спеціальністю: "Фінанси".

Родина

  • Валерій Гнатенко одружений на Світлані, вона займається бізнесом - продає газ, бензин і дизпаливо.
  • Подружжя виховує доньку Карину, яка працює в територіальнім управлінні юстиції Харківської області фахівцем з питань нотаріату.

Кар’єра

  • Після закінчення першої вищої освіти, у 1993 році, Гнатенко Валерій працював оперуповноваженим відділу захисту економіки від злочинних посягань Дружківського міського відділу УМВС.
  • Гнатенко з 1996 до 2006 стрімко розвивався у своїй кар’єрі: начальник відділу податкової міліції в м. Дружківці, м. Костянтинівці, начальник Краматорського відділу податкової міліції.
  • З 2006 року Валерій Гнатенко був тричі обраний (2006, 2010, 2015 роки) на посаду Дружківського міського голови, входив до "Партії регіонів". В той самий час був помічником депутата Верховної Ради VI скликання Андрія Орлова ("Партія регіонів") і депутата Верховної Ради V скликання Тараса Чорновола (на той час "Партія регіонів") на громадських засадах.
  • У 2010 році - Валерій начальник податкової міліції Державної податкової адміністрації Запорізької області.
  • У 2019 році Валерій Гнатенко обраний депутатом Верховної Ради України IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" за виборчим округом №49 (Донецька область). Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету.

Гнатенко Валерій (фото: ОПЗЖ)

Скандали

За час коли Валерій Гнатенко був міським головою Дружківці побудував, як кажуть місцеві жителі, два палаци. Перший Валерій побудував у березні 2008 року, площа якого була 439 кв.м та розташовувався на місці тубдиспансеру у минулому. А другий палац з’явився у 2013, в ньому було 3 поверхи, зимний сад, басейн та ще багато усього цікавого. У той самий час, коли всі міські об'єкти житлово-комунального господарства виглядали, м’яко кажучи, занедбано.

2011 року у Дружківці пролунав гучний випадок: жорстоко зарізали можливу коханку Гнатенко - Марину Сергієнко. Колеги жінки кажуть, що заради Марини міський голова збирався розлучитися, за що та поплатилася своїм життям. За даними слідчих, загибла добре знала своїх вбивць, оскільки сама впустила їх в дім. Потім щось сталося, і вона отримала 22 ножових поранення. Донька та дружина Валерія Гнатенко стали головними підозрюваними, але справа так і не була розкрита через зв’язки голови міста.

У 2013 році Гнатенко погрожував кримінальною справою та переслідував учасників мітингу проти завищених комунальних тарифів, який відбувся у Дружківці. Важливо, що незалежна група, яка перевіряла ЖКГ завірила, що підстав для підвищення тарифів немає і що влада не належним чином виконує свої обов’язки.

У 2014 році, Валерій Гнатенко підтримував терористів ДНР та псевдореферендум на відокремлення Донецької області від України. Він особисто дозволив підняти на захопленій території російській прапор. Кримінальна справа в СБУ була відкрита, але ніякого підсумка не отримала, зараз Гнатенко знаходиться у Верховній Раді. Зараз знаходиться в базі "Миротворець".

Дата публікації: 25.04.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1