Головачов Ярослав

Головачов Ярослав

Правознавець, керівник Київського апеляційного суду

Головачов Ярослав – скандально відомий суддя-мільйонер, власник розкішної вілли на Кіпрі

Місце народження

Народився 24 серпня 1976 року у місті Києві.

Освіта

  • У 1998 році закінчив Київський національний економічний університет і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Управління трудовими ресурсами" та здобув кваліфікацію магістра з менеджменту персоналу.
  • У 2001 році закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Правознавство" та здобув кваліфікацію юриста.
  • У 2013 році закінчив Відокремлений структурний підрозділ "Інститут інтелектуальної власності Національного університету "Одеська юридична академія" в м. Києві і отримав повну вищу освіту за спеціальністю "Інтелектуальна власність" та здобув кваліфікацію професіонал з інтелектуальної власності.

Родина

Сестра – Симоненко Яна В’ячеславівна, приватний нотаріус.

Дружина  -  Анастасія Сергіївна. Теж приватний нотаріус. У подружжя двоє синів – Мирон і Мирослав. Старший Мирон вивчає міжнародне право в Інституті міжнародних відносин.

Тесть – Сергій Ничипорович - з 2015 року депутат Києво-Святошинської районної ради Київської області. До цього часу, з 2010 по 2015 роки був депутатом Васильківської районної ради Київської області. Один із власників  елітної нерухомості у ЖК “Новопечерські липки”.

Успішна кар’єра на ниві правосуддя

  • 1999 – 2001 роки – по закінченні першого вишу влаштувався юрисконсультом у ТОВ фірма "Техпром".
  • 2001 - 2002 роки – здобувши юридичну освіту влаштовується консультантом апеляційного суду міста Києва.
  • 2002 - 2003 роки - помічник голови апеляційного суду міста Києва.
  • 2003 - 2005 роки – призначений начальником відділу апеляційного суду міста Києва.
  • 2005 - 2009 роки -  отримав призначення на посаду судді Деснянського районного суду міста Києва.
  • 2009 – 2014 роки – Ярослав Головачов став суддею апеляційного суду міста Києва.
  • 2014 – 2015 роки - призначений на посаду заступника голови апеляційного суду міста Києва відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" на підставі протоколу засідання зборів суддів апеляційного суду міста Києва від 14 квітня 2014 року. Працював на цій посаді трохи більше року.
  • 3 липня 2015 року – Ярослав Головачов призначений головою Апеляційного суду Києва.

Обрання Ярослава Головачова головою Київського апеляційного суду (фото: sud.ua)

Скандали, критика в ЗМІ

Ще під час роботи Головачова у Деснянському суді він втрапив у кілька гучних скандалів. Так суддя розглядав справу про ДТП за участю автомобільного хама, який на "Лексусі" створив аварійну ситуацію і пошкодив авто, у якому з дотриманням усіх правил їхала сім’я. Головачов не прийняв жодного свідка потерпілих, яких звинуватив у цьому ДТП і ще й виніс рішення, щоб постраждалі з розбитим автомобілем оплатили ремонт "Лексуса".

Робота в Деснянському суді принесла ще одну пляму на репутацію корупціонера Головачова. У лютому 2007 року представник "Девелоперської компанії МС-Інвест" Гаврилова М. Б. подав скаргу на Ярослава Головачова. Його звинуватили в порушенні суддівської присяги. Розслідування за цим фактом тривало близько трьох років, при цьому Головачов зберігав своє крісло судді.

В апеляційному суді до 2014 року скандалів теж вистачало, проте Головачов зумів уникнути надмірної уваги ЗМІ, і після зміни влади одразу дістав підвищення. Як свідчили експерти, слухняний виконавець у мантії був потрібний "смотрящим" Петра Порошенка, тим більше, що він надійно сидів на гачку своїх непомірних статків.

В 2015 році Головачов очолив Київський апеляційний суд. На той факт, що у ВККС на нього поступило три десятки скарг, уваги не звернули. І вже перед розглядом справи Геннадія Корбана журналісти зафіксували, як напередодні на Банкову за інструкціями прибули Ігор Кононенко, суддя Головачов і суддя Дзюбін, який безпосередньо розглядав цю справу.

Нардеп Сергій Лещенко у березні 2017 року звинуватив Ярослава Головачова у звільнені з під варти Романа Насірова. Депутат вказав, що напередодні розгляду цієї справи у Солом’янському суді з’явився керівник столичного апеляційного суду і особисто інструктував суддю Людмилу Шереметьєву. Вона наступного дня зірвала засідання суду, термін перебування Насірова під вартою в той день закінчився і він вийшов на волю.

Щодо статків судді, то в декларації за 2015 рік він вказав 7 земельних ділянок в Київській області та 7 квартир в Києві. Одна квартира оформлена безпосередньо на суддю, двома квартирами володіє його дружина, що отримала зарплати трохи менше 30 тисяч гривень за рік. А по дві квартири турботливий батько оформив на синів-школярів.

Проте не квартири та земельні ділянки дали підставу журналістам назвати Ярослава Головачова "багатієм Річі". Компанія з Кіпру Helios Real Estate Group підтвердила, що суддя в березні 2015 року повністю оплатив вартість вілли з басейном площею 570 квадратних метрів на земельній ділянці розміром 1500 квадратних метрів. Вартість елітної нерухомості – чотири мільйона євро. Вілла знаходиться в престижному районі міста Ларнака, у ній 10 кімнат, 4 спальні, панорамний вид на Середземне море. Крім того, придбання елітної вілли в компанії Helios Real Estate Group надає право на отримання кіпрського громадянства для всіх членів сім’ї. Так і хочеться повторити слова Абдулли з радянського кіношедевру: "Що ще потрібно, щоб спокійно зустріти старість?".

Дата публікації: 29.06.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1