Грановський Олександр

Грановський Олександр

Український політик і бізнесмен, депутат ВРУ VIII скликання

Грановський Олександр - ексдепутат Київської міської ради, ексдепутат Верховної Ради України від партії “Блок Петра Порошенка”, державний і громадський діяч.

Місце народження

Олександр Грановський народився 25 грудня 1979 року в Києві.

Освіта

  • Олександр закінчив мовну школу №86 у Києві.
  • У 2001 році закінчив Міжнародний Соломонів університет за спеціальністю “Економіка і підприємство”.
  • У 2016 році отримав кваліфікацію бакалавра права у Тернопільському національному економічному університеті.
  • 2018 отримав ступінь магістра права у Тернопільському національному економічному університеті.

Родина

Олександр Грановський розлучений. Є дві доньки - Нонна та Ася, обидві громадянки США.

Олександр Грановський

Кар’єра

З 2001 по 2007 Олександр працював комерційним директором мережі торговельно-розважальних центрів “Караван”.

2007 - 2009 рр. - партнер американо-українського комерційного архітектурного бюро “Laguarda Low Design and Development”.

З 2009 по 2014 рр. - Грановський був головою наглядової ради компанії “Assofit Holdings Limited”, яка володіє Київським торговельно-розважальним центром “Sky Mall”.

З 25 травня до 30 листопада 2014 року - обіймав посаду депутата Київської міської ради, обраний від партії “УДАР” під номером 23. Входив у комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, також до складу тимчасової контрольної комісії з питань перевірки комунальних підприємств територіальної громади міста Києва та інших суб'єктів господарювання.

На парламентських виборах 26 жовтня 2014 року обраний до ВРУ від партії “Блок Петра Порошенка” під номером 58. У Верховній Раді обраний головою підкомітету з питань цивільного, господарського та адміністративного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя.

Олександр 2017 року увійшов до сотні найвпливовіших українців за версією тижневика “Фокус”.

На дострокових парламентських виборах 2019 року Грановський балотувався по 169 Харківському мажоритарному округу 169, отримав 15,88% (11 577 голосів). Він поступився кандидату від “Слуги Народу” Олександру Куницькому, який отримав 47,99% (34 908 голосів).

29 травня 2019 року Олександр Грановський вийшов з партії “Блок Петра Порошенка” і в нову політичну силу “Європейська солідарність” вступати не планує.

Грановский Александр

Скандали

Розслідування програми “Наші гроші” у липні 2015 року заявило, що Олександр Грановський користується безкоштовною охороною СБУ. Сам ексдепутат пояснював це тим, що проходить свідком по карній справі.

У листопаді 2016 року колишній президент Грузії та ексголова Одеської області Михайло Саакашвілі звинуватив Грановського та Ігоря Кононенка у підготовці питання позбавлення політика громадянства України за вказівкою Петра Порошенка.

У грудні 2017 Саакашвілі публічно заявив, що Олександр Грановський виступав комунікатором між ним та владою. Грановський начебто погрожував Михайлу викидом компромату, якщо той не перестане критикувати президента Петра Порошенка. Ексдепутат Грановський заявив, що всі ці звинувачення не мають нічого спільного з реальним життям.

У червні 2017 року Александр увійшов до першої п’ятірки рейтингу депутатів, які фігурують в антикорупційних розслідуваннях.

Благодійність

Олександр Грановський допомагає притулку для бездомних тварин “Сіріус”, сам утримує п’ять собак.

Засновник благодійного “Фонду Александра Грановського”, який допомагає Харківській міській владі.

Дата публікації: 16.03.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021