Ігнатенко Олександр

Ігнатенко Олександр

Колишній заступник голови правління "Укргазбанку"

Олександр Ігнатенко – колишній заступник голови правління "Укргазбанку" та член правління "Укрексімбанку", фігурант розслідування Національного антикорупційного бюро у справі "Укргазбанку", в якій він пішов на угоду зі слідством.

Освіта і кар’єра

У 1999 році закінчив Інститут міжнародних відносин КМУ ім. Шевченка, за спеціальністю "Магістр міжнародних економічних відносин".

Кар’єру почав у 2009, у "Креді Агріколь банку".

2013-2014 – директор центру роботи з великими корпоративними клієнтами агропромислового комплексу департаменту корпоративного бізнесу "Укрсіббанку".

2015-2017 – заступник, згодом директор департаменту корпоративного банкінгу та транзакційного бізнесу "Укргазбанку". Пізніше став заступником голови правління "Укргазбанку". За даними ЗМІ, на керівну посаду до "Укргазбанку" Олександра Ігнатенка влаштував відомий ресторатор Михайло Бейлін за сприяння тодішнього голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

У 2020 році призначений членом правління "Укрексімбанку". 16 серпня 2023 року Олександр Ігнатенко вирішив піти з посади за власною ініціативою.

Напад на журналістів програми "Схеми"

У жовтні 2021 року журналісти розслідувального проєкту "Схеми" намагалися взяти інтерв'ю у голови "Укрексімбанку" Євгена Мецгера. Їх, зокрема, цікавило питання видачі кредиту у розмірі $60 млн бізнесмену Сергію Брюховецькому, який має підприємства у "ДНР". На запитання журналіста, чому такий кредит був виданий, Мецгер вкрай розлютився і наказав начальнику служби безпеки "Укрексімбанку" Ігорю Тельбізову вилучити камеру, стерти запис інтерв'ю. За інформацією ЗМІ, насправді відповідальним за цей кредит був Олександр Ігнатенко, і він також сприяв координації дій Тельбізова під час нападу на знімальну групу. У банку провели внутрішнє розслідування інциденту і вирішили, що Тельбізов може повернутися на роботу. Ігнатенко вивів співробітників банку на балкони та в хол установи, де вони влаштували оплески начальнику служби безпеки.

Розслідування журналістів вказує на те, що бізнесмен Сергій Брюховецький може бути лише підставним фігурантом, а справжнім бенефіціаром кредиту на $60 млн для придбання ТЦ Sky Mall, відповідальним за який є Олександр Ігнатенко, був одеський підприємець Володимир Галантерник.

Участь у справі "Укргазбанку" та угода зі слідством

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розпочали кримінальне провадження проти численних керівників "Укргазбанку", включаючи колишнього голову банку та ексголову Національного банку України Кирила Шевченка. Звинувачення полягає в укладанні фіктивних договорів з фізичними та юридичними особами, які виступали агентами банку, залучаючи великих клієнтів.

Справа не давала результатів упродовж 4 років, поки її не перекваліфікували з фінансових зловживань на "створення кримінального угруповання". В результаті цього екс-заступник голови правління "Укргазбанку" Олександр Ігнатенко уклав угоду зі слідством.

Журналісти припускали, що на Олександра Ігнатенка здійснювався тиск, головною метою якого було отримати свідчення проти його колишнього керівника в "Укргазбанку" Кирила Шевченка. Зокрема, для тиску використовувалися кілька попередніх епізодів біографії Ігнатенка.

Зокрема, вищезазначений скандал із побиттям знімальної групи "Схем", в межах якої НАБУ допитало Ігнатенка у справі видачі кредиту Володимиру Галантернику. Раніше Нацбюро завершило слідство у справі Галантерника-Труханова. Одеському бізнесмену Галантернику інкримінують відмивання грошей, зароблених в Одесі внаслідок незаконних операцій із земельними ділянками. Легалізували ці гроші через кредит "Укрексімбанку", видачею якого займався Олександр Ігнатенко. Відповідно слідчі могли звинуватити у цій оборудці ексзаступника голови правління "Укргазбанку".

Ще один епізод, за яким на Олександра Ігнатенка могли здійснювати тиск, придбання автомобіля Bentley Bentley Continental GT, вартість якого є вищою, ніж доходи банкіра навіть на топ-посаді.

Також журналісти припускають, що Ігнатенка могли пов’язати зі скандальним ресторатором Михайлом Бейліним з неоднозначною репутацією. Зокрема, він фігурував у скандалах із захопленням земельних ділянок, рейдерством, видачею "зарплати в конвертах" від Адміністрації президента чиновникам Уряду. Як з’ясували журналісти, Ігнатенко та Бейлін є друзями, банкір навіть проживав певний час у помешканні Бейліна. Тож слідчі могли погрожувати Ігнатенку кримінальними справами, пов’язаними зі скандальним ресторатором.

Також НАБУ проводить розслідування щодо діяльності польської компанії "Alfa Sp z o.o", яка мала постачати зброю до ЗСУ. За інформацією розслідувачів, польська компанія отримала 50% передоплати, але вивела з України мільярди гривень, обіцяного екіпірування та зброї для ЗСУ так і не поставила. У цій справі зазначається, що "Укрексімбанк" не виконав належної перевірки контрагента-постачальника зброї, що може бути пов'язане з роботою Олександра Ігнатенка. Це може бути використано як додатковий аргумент при тиску на нього у справі "Укргазбанку".

Журналісти з’ясували, що 8 листопада 2023 року, керівник САП Олександр Клименко приїжджав до голови ВАКС Віри Михайленко, щоб переконати її затвердити угоду між Ігнатенком та ВАКС. В результаті ВАКС затвердив угоду між Олександром Ігнатенком та Вищим антикорупційним судом.

Посилання

https://finclub.net/ua/dossiers/ihnatenko-oleksandr.html

https://ukranews.com/ua/news/966567-sergij-lyamets-protses-nad-shevchenkom-peretvoryly-na-spravu-bankiriv

https://www.eximb.com/ua/bank/press/novyny-banku/chlen-pravlinnya-at-ukreksimbank-oleksandr-ignatenko-zvilnenyj-z-zajmanoyi-posady-za-vlasnym-bazhann.html

https://thepage.ua/ua/experts/skandal-v-ukreksimbanku-hto-vinen

https://www.pravda.com.ua/news/2023/11/10/7428175/

https://tsn.ua/ato/skandal-u-minoboroni-polska-firma-vivela-z-ukrayini-milyardi-griven-a-zbroyi-tak-i-ne-postavila-zmi-2399023.html

https://fakty.ua/428839-zamestitel-glavy-pravleniya-ukreksimbanka-byl-doproshen-po-delu-galanternika---istochnik

https://legalhub.online/inside/napad-na-shemy-ta-sumnivnyj-kredyt-na-skymall-novi-detali-skandalu-v-ukreksim

https://censor.net/ua/blogs/3456197/poryatunok_ryadovogo_gnatenka_pro_scho_domovilisya_sap_ta_vaks

https://finclub.net/ua/news/ekszastupnyk-kyryla-shevchenka-pishov-na-uhodu-zi-slidstvom.html

Дата публікації: 21.11.2023
Дата останньої зміни: 21.11.2023
1