Коломойський Ігор

Коломойський Ігор

Відомий український олігарх

Всі новини

Ім’я цієї людини не сходить зі сторінок української преси вже з добрий десяток років. На його рахунку були злети та падіння, і вплив Ігоря Коломойського незаперечний. Біографія олігарха, скандали та новини з його участю представлені у нашій статті. 

Місце народження

Ігор Валерійович Коломойський народився 13 лютого 1963 року в м. Дніпропетровськ (сьогодні – Дніпро), УРСР. 

Освіта

 • Школа № 21 м. Дніпропетровськ.
 • 1980-1985 – Дніпропетровський металургійний інститут ім. Брежнєва, спеціальність "теплотехніка й автоматизація металургійних печей".

Родина

 • Мати – Зоя Ізраїлівна Коломойська, у минулому – інженер "Промбудпроєкту".
 • Батько – Валерій Григорович Коломойський, інженер Дніпропетровського металургійного комбінату ім. Петровського.
 • Дружина – Ірина Коломойська, від початку 2000-х років проживає в м. Женева, Швейцарія.
 • Донька – Анжеліка Ігорівна Коломойська, 1985 р.н., заміжня за Олегом Бокоєвим.
 • Син – Григорій Ігорович Коломойський, 1999 р.н. Баскетболіст українського БК "Дніпро".

Коротка біографія

Зрозуміло, що коротко переказати життєпис Ігоря Коломойського навряд чи вийде. В Ігоря Коломойського біографія досить різноманітна та багата подіями. Народився майбутній олігарх 13 лютого 1963 року в родині інженерів із Дніпропетровська. Батьки Коломойського – єврейського походження, і сам діяч дотримується іудаїстської релігії (він любавицький хасид).

Дитинство Ігоря Коломойського пройшло в Дніпропетровську: він старанно вчився, одержував розряди з шахів у школі, був відзначений комсомольським осередком за успішне навчання. Після здобуття вищої освіти був розподілений у проєктну організацію Дніпропетровська.

Але небагате життя стандартного радянського інженера не приваблювало Ігоря Коломойського: досьє олігарха свідчить, що вже в середині 80-х, коли був виданий указ про організацію кооперативів, він щосили зайнявся бізнесом. Спочатку тямущий інженер торгував оргтехнікою, а в 90-х перейшов на серйозніші активи – став торгувати нафтою та феросплавами. Втім, у майбутній імперії Коломойського продавали й товари народного споживання.

У 90-х створив на базі своїх кооперативів КБ "Приватбанк" - сьогодні найбільший банк країни, націоналізований урядом. У правління "Приватбанку", крім самого Коломойського, ввійшли Сергій Тігіпко та Леонід Милославський – давній партнер Коломойського по бізнесу. Згодом у міру посилення сфер впливу над "Приватбанком" була створена група "Приват". Приводом для створення фінансової групи стали активи від ваучерної приватизації, накопичені "Приватбанком".

До складу групи "Приват" сьогодні входять більше сотні українських і офшорних компаній, задіяних у наданні фінансових послуг, металургії, нафтохімії, авіаперельотах, медіа. Найвідомішими активами Ігоря Коломойського сьогодні вважаються:

 • "Укрнафта";
 • НПК "Галичина";
 • АК Аеросвіт;
 • "Дніпроспецсталь";
 • "Дніпразот";
 • Марганецький ГЗК;
 • телеканали медіа-групи 1+1 (1+1, 2+2, ТЕТ, Уніан-ТВ).

Крім того, Ігор Коломойський в Україні та за її межами веде активну громадську діяльність. Він є президентом ФК "Дніпро", БК "Дніпро" (де, до речі, грає його син), ХК "Будівельник". Паралельно олігарх веде активне громадське життя у світовому іудейському співтоваристві. Він є президентом "Об’єднаної єврейської громади України".

Особисте життя олігарха залишається таємницею за сімома замками: Ігоря Коломойського на фото з дружиною можна побачити вкрай рідко. У пресі мусуються чутки про його багаторічний зв’язок зі співачкою Тіною Кароль, яка вважається "обличчям" каналу 1+1. 

Політична кар’єра

До 2014 року Ігор Коломойський у новини потрапляв в основному в якості засновника групи "Приват". Але після Революції Гідності почалася активна політична кар’єра цього підприємця.

Насамперед, олігарх підтримав революціонерів і став одним з активних учасників повалення уряду Віктора Януковича. Підтримка олігарха, у тому числі й фінансова, дозволила Коломойському зайняти 2014 року місце голови Дніпровської облдержадміністрації й одержати у свої руки одну з найбагатших областей України. Його, як і побратима по олігархату Коломойського Сергія Таруту призначив головою ОДА Олександр Турчинов.

У 2014-2015 роках прославився популістською політикою в якості голови ДніпрОДА. Його підтримували представники різних політичних сил від правих "Правого Сектору" і "Волі" до відверто лівих "Партії Регіонів". Ріст впливу олігарха призвів до його конфлікту з президентом Петром Порошенком.

У результаті протистояння вилилося в затяжний конфлікт, який закінчився відставкою Коломойського 2015 року і його політикою просування Володимира Зеленського на пост нового президента країни в 2018-2019 роках.

Якщо ж подивитися про Ігоря Коломойського останні новини, то вони пов’язані більшою мірою з його судовими розглядами з держапаратом із приводу націоналізації головного дітища олігарха - "Приватбанку". Ігор Коломойський у новинах за сьогодні у великій політиці не "світиться", але це зовсім не значить, що він у ній не приймає активної участі.

Скандали та резонансні новини

 • 2014 року запропонував передати частину окупованої Донецької області під юрисдикцію Дніпропетровської ОДА, яку очолював. Тоді ж запропонував націоналізувати компанії олігархів, що підтримували агресію РФ на Сході України. Але одночасно порекомендував передати в керування східноукраїнські області олігархам, у числі яких були відверто проросійські бізнесмени Віктор Пінчук, Ринат Ахметов, Вадим Новинський.
 • Ігор Коломойський в інтерв’ю2014 року неодноразово пропонував винагороду за кожного пійманого лідера "ополченців".
 • Після початку конфлікту з Порошенком, Коломойський нібито випадково заблокував на рахунках президента в "Приватбанку" близько 50 мільйонів доларів США.
 • Самі статки Коломойського оцінюються за різними джерелами у межах від 3,1 до 6,5 мільярдів доларів США.
 • Ім’я Коломойського пов’язане з найрезонанснішими політиками епохи Революції Гідності: йому приписують просування Олега Тягнибока, Дмитра Яроша. Після недовгої "дружби" з Олегом Ляшком Коломойський навпаки розірвав з ним відносини й організував "чорний піар" і без того одіозному депутатові.
 • Станом на 2018 рік Коломойський зайняв 5 місце серед найбагатших людей України, щоправда, журнал Forbes оцінив його статки усього в 1 мільярд доларів США.
 • Ігор Коломойський від 2014 року знаходиться в списках на арешт СК РФ. Його навіть подали на розшук в Інтерпол, але Інтерпол відмовився видавати Коломойського "через політичні мотиви".
 • А ось новини з числа останніх інтерв’ю з Ігорем Коломойським: у травні 2020 проти нього розпочата кримінальна справа в США за фактом відмивання грошей на території Америки.

Не секрет, що саме Коломойському зобов’язаний своїм президентством Володимир Зеленський. І як би сам гарант не намагався довести, що він реально чинна політична одиниця, має пройти чимало років, перш ніж його перестануть асоціювати з владним і хитрим патроном – Ігорем Валерійовичем Коломойським.

Дата публікації: 23.09.2020
Дата останньої зміни: 15.10.2020