Геращенко Ірина

Геращенко Ірина

Голова фракції партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді

Всі новини

Ірина Геращенко – одна з тих політикинь, чиє ім’я на слуху не лише останні пару років. Відзначилась у політичній кар'єрі тим, що завжди була підтримкою та опорою для безпосереднього керівництва та не перетягувала ковдру на себе. Давайте розглянемо докладніше постать Ірини Геращенко та біографію цієї непересічної жінки.

Місце народження

Геращенко Ірина Володимирівна народилася 15 травня 1971 року в м. Черкаси.

Освіта

  • 1988 – Середня школа № 26 м. Черкаси.
  • 1993 – Київський національний університет ім. Шевченка, спеціальність «журналістика».
  • 2011 – Дипломатична академія України при МЗС України, спеціальність «зовнішня політика».
  • 2012 – Київський національний університет ім. Шевченка, спеціальність «юриспруденція».

Родина

  • Чоловік – Антон Зацепін, підприємець, керівник українського представництва китайської компанії «Сіньвей Україна».
  • Діти: Ганна, 1995 р.н., Софія, 2009 р.н., Олександр, 2013 р.н.

Коротка біографія

Майбутній депутат Ірина Геращенко народилася 15 травня 1971 року в Черкасах. Після закінчення Черкаської середньої школи № 26 у 1988 році вступила на факультет журналістики Київського національного університету. Закінчила ВУЗ у 1993 році та одержала диплом з відзнакою.

Відразу після закінчення університету влаштувалася на роботу в молодіжну редакцію національного телеканалу УТ-1 (тепер - «Перший національний»). Фактично пропрацювала в редакції з 1993 до 1998 року, курувала молодіжні програми телеканалу. У 1998 році Ірина Геращенко в досьє додала новий рядок: вона перейшла працювати на телеканал «Інтер», що на той момент тільки набирав популярності. До 2000 року вона була кореспондентом відділу внутрішньої політики, а після відбувся «зоряний час» Ірини Геращенко на посаді керівника відділу внутрішньої політики. Приблизно тоді ж і почала цікавитися політичною ситуацією в країні та брати активну участь у її процесах. Так, є інформація про те, що Ірина Геращенко в новинах того періоду активно лобіювала інтереси Леоніда Кучми, другого президента України. Після серії сюжетів за редакцією Геращенко, Кучма одержав достатню кількість голосів виборців для переобрання на другий термін президентства та перемоги над своїм суперником комуністом Петром Симоненко.

У 2001 році посіла посаду оглядача на каналі «Профі-ТВ». З 2002 року біографія Геращенко Ірини поповнилася новим місцем роботи: вона посіла посаду прессекретарки дирекції Міжнародного Фонду Сприяння Інвестиціям. З 2006 до 2007 року була президентом незалежної новинної служби УНІАН.

Паралельно Ірина Геращенко в Україні поступово крокувала й політичними щаблями.

Політична кар’єра

З 2003 року вона була прессекретаркою політичної партії Віктора Ющенко «Наша Україна». Вона ж працювала над іміджем самого Віктора Ющенко під час президентської передвиборчої кампанії 2004 року.

З 2007 року Ірина Геращенко у Верховній Раді – постійний працівник. Вперше вона пройшла в парламент за партійними списками «Наша Україна – Народна самооборона» і з тих пір одержує підтримку на виборах у ВРУ.

У 2012 році Ірина Геращенко – народний депутат, але вже від іншої політичної сили, партії Віталія Кличко «Удар». З того ж моменту вона стає близькою до оточення Петра Порошенка, і після перемоги останнього на виборах 2014 року одержує не лише депутатський мандат, але й посаду вповноваженої з врегулюванню конфлікту на сході України. У рамках цієї посади Геращенко неодноразово бувала в зоні АТО, вела успішні переговори в «тристоронній контактній групі» щодо звільнення військовополонених. Крім того, вона представляла країну як постійний член делегації в ПАСЄ, і з того часу, хто така Ірина Геращенко, знають далеко за межами нашої країни. Вона завоювала авторитет і серед європейських політиків.

У 2014 році нардеп Ірина Геращенко у Верховній Раді вже засідала в складі партії «Блок Петра Порошенко». А в 2016 році вона отримала ще одну важливу посаду: за рішенням депутатів  Ірина Геращенко обрана спікером ВРУ.

Після того, як Петро Порошенко програв на президентських виборах Володимиру Зеленському в 2019 році, склала повноваження спікера ВР, але пройшла у Верховну Раду, як № 3 за партійними списками «Європейської Солідарності», партії все того ж Петра Порошенка. Сьогодні Ірина Геращенко в партії «Європейська Солідарність» займає посаду голови фракції цієї політсили в парламенті.

Скандали за участю Ірини Геращенко

  • Після резонансної публікації «плівок майора Мельниченка» з’ясувалося, що на одній з них неодноразово згадувалося ім’я Ірини Геращенко в ході розмови Леоніда Кучми з президентом телеканалу «Інтер» Олександром Зінченком.
  • Також Ірина Геращенко відзначилася різкими висловленнями на адресу своїх колег по Верховній Раді з пропрезидентської партії «Слуга Народу».

У цілому ж, на Ірину Геращенко компромату небагато: вона завжди намагається залишатися на других позиціях. Не викликає особливого резонансу і особисте життя Ірини Геращенко: вона ретельно уникає медійності та не афішує чоловіка та дітей. Навіть у соціальних мережах у неї завжди максимально коректні та нерезонансні пости. У 2018 році Ірина Геращенко в декларації вказала суму грошових активів понад 5 мільйонів гривень. Не приховує вона й наявність дорогих авто, двох квартир у Києві та дачі. У цілому ж, обережний політик і майстер слова, Ірина Геращенко створила собі позитивний імідж в українській політиці і довела свій професіоналізм у роботі.

Дата публікації: 05.10.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021