Ірина Мудра

Ірина Мудра

Заступниця міністра юстиції, у минулому топ-менеджер "Ощадбанку", провідний спеціаліст банківської справи, міжнародної юриспруденції, а також сфери комплаєнсу

 Ірина Мудра – заступниця Міністра юстиції України, топ-менеджер "Ощадбанку", членкиня Наглядової ради (Незалежна асоціація банків України), створеної для виконання Закону України "Про фінансову реструктуризацію" від 14 червня 2016 р.

Місце народження

Народилася в Україні, 26 липня 1975 року, у Львівській області.

Освіта

Ірина Мудра має дипломи про вищу освіту зарубіжних та вітчизняних вишів, а також міжнародні сертифікати.

Відразу після закінчення середньої школи, у 1993 році, Ірина вступає до Педагогічного інституту ім. Івана Франка (м. Дрогобич, Львівська область) на факультет іноземних мов. Інститут закінчує у 1998 році з червоним дипломом, здобуває спеціальність викладача англійської мови та перекладача.

У 2002 році Ірина Мудра вступає на юридичний факультет Львівського національного університету, який закінчує у 2006 році та отримує кваліфікацію юриста.

Квітень 2017 – грудень 2018 року отримує МВА на базі Київської школи економіки (КШЕ).

Освіта за кордоном

З 2016 до 2017 року Ірина Мудра отримує сертифікат про пройдене навчання Legal English при Університеті Кембриджа.

З серпня 2019 року Ірина Мудра проходить стажування в INTERNATIONAL COMPLIANCE ASSOCIATION (ICA), Лондон, і в 2020 році отримує диплом "Корпоративне управління, ризики та комплаєнс".

Ірина Мудра випускниця UCGA, де вона пройшла курси з корпоративного управління.

Починаючи з 2016 року Мудра неодноразово брала участь як спікер у конференціях з NLP у Європі.

Сім`я

Виховує двох дітей.

Кар`єра

Одразу після закінчення юридичного факультету Львівського університету, у 2006 році, Ірина Мудра стає співробітником "Трансбанку" (м. Київ) на позиції керівника відділу кредитно-інвестиційної діяльності юридичного департаменту. Пропрацювавши в "Трансбанку" два роки, у 2008 році переходить на аналогічну посаду у "SWEDBANK INVEST" (SWEDBANK GROUP). У "SWEDBANK INVEST" Ірина Мудра контролювала діяльність юридичного департаменту, а також провела повний юридичний супровід злиття зі "Swedbank".

З 2009 та по 2012 роки Ірина Мудра – директор юридичного відділу департаменту фінансової реструктуризації "Swedbank" в Україні.

З лютого 2012 та по грудень 2012 – керівник юридичного департаменту "SWEDBANK" (SWEDBANK GROUP) у Києві.

Квітень 2013 – лютий 2015 ПАТ "ПРАВЕКС-БАНК" (ГРУПА ІНТЕЗА САНПАОЛО), Київ. Керівник юридичного відділу Work-out відділу управління ризиками.

У лютому 2015 року Ірина Романівна Мудра стає заступником директора Департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення ПАТ "Ощадбанк". На цій посаді протягом чотирьох років Ірина відповідала за розробку та реалізацію складних схем стягнення/реструктуризації, позасудової реструктуризації/стягнення непрацюючих кредитів шляхом їх прийняття чи продажу третім особам тощо. Займалася повним юридичним супроводом стратегічних проєктів, співпрацею з міжнародними фінансовими організаціями. Співпраця з іноземними юридичними фірмами та агентствами з розшуку активів у частині транскордонного розшуку активів та виконання судових рішень в іноземних юрисдикціях. Здійснювала повний юридичний супровід інвестиційних проєктів, юридичний аудит, що проводиться у процесі банківської діяльності, юридичний супровід кредитних операцій з нерезидентами та багато іншого.

У 2015 році Мудра очолила команду юристів "Ощадбанку", які займалися юридичним супроводом арбітражного процесу у справі "Ощадбанк" проти Російської Федерації щодо відшкодування збитків, завданих незаконною анексією Криму. У 2018 році було отримано рішення про визнання дій з боку РФ незаконними та зобов'язання відшкодувати на користь "Ощадбанку" збитки, пов'язані з незаконною експропріацією активів у розмірі 1,3 млрд доларів.

Бувши експертом банківської сфери, Ірина Мудра очолила у 2016 році робочу групу з розробки Закону України "Про фінансову реструктуризацію" (прийнятий 14 червня 2016 р. № 1414-VIII). Цього ж року вона стає членом Наглядової ради, створеної для імплементації виконання цього закону. Закон використовувався активно Ощадбанком.

У 2016 році Мудра взяла участь у конференції "NPL Europe Spring 2016", що відбулася в м. Лондон, Великобританія. Враховуючи глибокий інтерес до питань роботи із проблемною заборгованістю, було організовано низку додаткових зустрічей із представниками іноземних банків та інвесторів з метою запровадження найкращого досвіду роботи з проблемними активами в Україні.

З травня 2019 року – директор департаменту комплаєнс-контролю та нагляду за дотриманням регуляторних вимог АТ "Ощадбанк". Ірині вдалося з "нуля" побудувати підрозділ комплаєнс у державному банку, запровадити всі відповідні комплаєнс процедури за західним зразком.

За останні шість років роботи в "Ощадбанку" за безпосередньої участі та під керівництвом Мудрої було реалізовано низку критично важливих проєктів, які стали одними з ключових для розвитку банку та сприяли формуванню його цінностей.

20 травня 2022 року Ірину Мудру призначено заступницею Міністра юстиції України.

Досягнення

Маючи величезний досвід у галузі міжнародної юриспруденції, Ірина Мудра підготувала та опрацювала велику кількість пропозицій до проєктів законів, що вплинули на діяльність банків та фінансової системи України.

Починаючи з 2015 року, Ірина Мудра очолювала команду юристів "Ощадбанку" та безпосередньо брала участь у юридичному супроводі арбітражного процесу у справі "Ощадбанк" проти РФ щодо відшкодування збитків, завданих незаконною анексією Криму.

Ірина Мудра очолила робочу групу при НАБУ з розробки Закону України "Про фінансову реструктуризацію" від 14 червня 2016 р. № 1414-VIII, ставши надалі членом Наглядової ради для реалізації цього закону. Норми закону активно впроваджуються в Ощадбанку, він же є лідером і за сумою, і за кількістю інструментів реструктуризації.

Ірина Мудра провела повний юридичний супровід процесу перепрофілювання зовнішніх запозичень банку відповідно до Цілі №1 програми МВФ для України (перепрофілювання субсуверенних боргів). На постійній основі здійснюється організація та забезпечення правового супроводу залучення та подальшого обслуговування банком кредитів на міжнародних ринках, взаємодії з фінансовими організаціями.

Як топ-менеджер створила з нуля систему комплаєнсу "Ощадбанку" та провела повний юридичний супровід реструктуризації зовнішніх запозичень "Ощадбанку" на 1,3 млрд $ – єврооблігацій у 2015 році як частину загальнодержавної стратегії з репрофілювання зовнішнього боргу України та державних компаній після подій 2014 року.

Нагороди

2018 рік – Ірину Мудру нагороджено премією "Кращий юрисконсульт у сфері банківського та фінансового права" на церемонії нагородження "50 провідних юридичних департаментів України".

Дата публікації: 22.04.2022
Дата останньої зміни: 30.05.2022