Кличко Віталій

Кличко Віталій

Чемпіон світу з боксу, мер Києва

Всі новини

Віталій Кличко – мер Києва від 2014 року, державний і громадський діяч, професійний боксер, чемпіон світу з боксу, власник безлічі спортивних титулів.

Місце народження

Віталій Володимирович Кличко народився 19.07.1971 року в селищі Біловодське, Московський район, Киргизька РСР.

Освіта

 • 1995 року закінчив Переяславський педагогічний інститут за фахом "фізичне виховання".
 • Від 1996 до 2000 року навчався в аспірантурі Національного університету фізичного виховання та спорту України.
 • 2000 року захистив кандидатську дисертацію в Національному університеті фізичного виховання та спорту України.
 • 2011 рокузакінчив магістратуру НАУП при Президентові України за фахом "Управління суспільним розвитком".

Родина

 • Мати – Надія Ульянівна Кличко (Булино) – вчитель молодших класів, зараз – пенсіонерка.
 • Брат – Володимир Володимирович Кличко, професійний боксер, чемпіон світу, партнер по бізнесу В. Кличко.
 • Дружина – Наталя Валеріївна Кличко (Єгорова) – колишня професійна спортсменка, співачка.
 • Діти: Єгор-Деніел Кличко (2000 р.н.),

Єлизавета-Вікторія Кличко (2002 р.н.),

Максим-Олександр Кличко (2005 р.н.).

Коротка біографія

Майбутній мер Києва й один з найвідоміших українців у світі, Віталій Кличко народився 1971 року в Киргизії. Перші роки його родина провела в селищі Біловодське, Московського району Киргизької РСР. Батько – полковник авіації, військовий аташе посольства України в Німеччині та НАТО, мати – учителька початкових класів. 1980 року батька Віталія Кличко перевели на службу в Чехословацьку РСР, де родина прожила аж до 1985 року.

Від 1985 року постійно проживає в Україні. Тут же отримав середню освіту, вступив у Переяславський педагогічний університет і одержав диплом викладача фізичної культури. З дитинства професійно займається боксом, кікбоксингом. Разом із братом Володимиром досяг висот в аматорському спорті, а від 1996 року перейшов у професійний бокс.

На початку 90-х, за свідченнями друзів і знайомих, був в угрупованні Рибки (Віктора Рибалко), одного з бандитських авторитетів Києва. До моменту смерті Рибки залишався пов’язаний з ним. Про це свідчать і численні фотоматеріали того часу: Віталій Кличко на фото неодноразово помічений з Рибалко і його наближеними.

Від 1996 до 2013 рік вів активну спортивну кар’єру, посідав перші місця в різних рейтингах боксерських асоціацій.

На момент закінчення боксерської кар’єри мав наступні титули:

 • Чемпіон Європи у важкій вазі (1998-1999);
 • Чемпіон світу у важкій вазі WBO (1999-2000);
 • Чемпіон Європи у важкій вазі (2000-2001);
 • Чемпіон світу у важкій вазі WBC (2004-2005);
 • Чемпіон світу у важкій вазі WBC (2008-2013).

Крім офіційної кар’єри в спорті Віталій Кличко в автобіографії вказує активну громадську діяльність. Від 1998 року він є засновником Міжнародного фонду сприяння спорту "Спорт-21 століття". Від 2005 року призначений віце-президентом Національного олімпійського комітету України. Також в інтерв’ю Віталій Кличко не раз згадував про те, що займається доброчинністю та підтримкою молоді. Він є керівником БО "Фонд Кличко", організовує дитячі літні спортивні табори.

Разом із братом Віталій Кличко також є успішним бізнесменом. Крім співпраці (а говорять і співволодіння) з фітнес-клубами мережі Mfit, його пов’язують ділові відносини з Павлом Демінським. 

Політична кар’єра

2005 року Віталій Кличко вперше з’явився на політичному обрії країни. Він був призначений радником президента Віктора Ющенка, спочатку – позаштатним, а з 13.10.2006 – у штаті. Радником він пропрацював аж до 2008 року.

Паралельно з роботою в якості радника президента, 2006 року Кличко вперше балотувався на посаду мера Києва. За підсумками тих виборів Віталій посів друге місце. На парламентських виборах 2006 року він також ішов у списках партії "Пора-ПП", але партія не подолала 5% бар’єр.

Зате на виборах 2008 року в Київську міську раду в складі "Блоку Віталія Кличко" він одержав 10,6% голосів.

24 квітня 2010 року очолив партію "Удар" (раніше - "Нова країна"). У складі цієї партії Кличко 2012 року став народним депутатом і очолив фракцію.

Віталій Кличко та новини про нього не сходили з екранів під час Революції Гідності. Він був одним з активних учасників і лідерів революціонерів. Тоді ж з’явилася інформація, що Кличко планує балотуватися в президенти на виборах 2014 року, але сам політик зненацька зняв свою кандидатуру. Замість цього він склав депутатський мандат і з результатом в 56% переміг на виборах мера Києва. Від 2014 року є міським головою столиці. Також був призначений президентом П. Порошенко головою КМДА.

Скандали, пов’язані з Віталієм Кличком

 • 2009 року в Київраді Віталій Кличко побився із представниками блоку Л. Черновецького. Супротивниками боксера на трибуні виявилися й інші спортсмени – борець Ельбрус Тедеєв і баскетболіст Олександр Волков.
 • Перше, що зробив Кличко в статусі мера столиці – зніс незаконні МАФи по всьому Києву.
 • Низка журналістів провели розслідування й виявили, що мер Києва має посвідку на проживання в Німеччині та США. Але в інтерв’ю з Віталієм Кличком сам мер відмовчується із приводу наявності в нього дозволу на проживання в інших країнах.
 • І, звичайно, новини про Віталія Кличко регулярно виникають через ораторське мистецтво політика. Його висловлення вже стали крилатими.

Віталій Кличко – особа неоднозначна. Найвідоміший спортсмен, меценат, підприємець із одного боку, політик, який відстоює інтереси тільки великого бізнесу – з іншого, і колишній учасник ОЗГ – із третьої.

Дата публікації: 16.09.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021