Ковальов Олексій

Ковальов Олексій

Народний депутат - колаборант, зрадник України

Олексій Іванович Ковальов — український підприємець, політик. Народний депутат України 9-го скликання. Перейшов на бік рашистів в окупованому Херсоні.

Олексій Ковальов народився у сім'ї лікарів 19 січня 1989 року в м. Гола Пристань на Херсонщині.

Освіта і кар`єра

2006—2011 рр. — навчався у Національному університеті "Одеська юридична академія" (спеціальність "Правознавство").

Засновник та директор аграрного підприємства. 2011 р. — працював юрисконсультом у КЗ ХОР "Голопристанський геріатричний пансіонат". З 2017 р. — директор ТОВ "Херсонські аграрії" (засновник). З 2018 р. — директор ПП "ЛК-АГРО" (співзасновник).

Політичний бек

Народний депутат України від партії "Слуга народу" (виборчий округ № 186, м. Гола Пристань, Голопристанський, Каланчацький, Олешківський, Скадовський райони, частина Чаплинського району). На час виборів: директор ПП "ЛК-АГРО", проживає в Голій Пристані Херсонської області. Безпартійний.

Член Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, голова підкомітету з питань акцизного податку та законодавчого регулювання ринку спирту, алкоголю і тютюну.

У жовтні 2019 був підозрюваним в отриманні $30 тис. за непідтримку в комітеті законопроєкту про знищення корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості. За 2019 рік задекларував готівкові кошти у розмірі понад 6,5 млн грн.

Наприкінці грудня 2021 року стало відомо, що народний депутат від партії "Слуга Народу" Олексій Ковальов придбав ТОВ "ТРК Інтеррадіо", який транслює ефір 4 каналу. Про це свідчать дані YouControl.  Олексій Ковальов задекларував свої медіаактиви вартістю у понад 4 мільйони гривень як подарунок. 29 грудня депутат подав відповідну декларацію із повідомленням про суттєві зміни в майновому стані.

7 квітня 2022 року Ковальов повідомив, що знаходиться на території тимчасово окупованої Херсонщини.

3 квітня 2022 року народного депутата Олексія Ковальова виключили зі складу депутатської фракції політичної партії "Слуга Народу" у Верховній Раді. До цього партія призупинила членство Олексія Ковальова у своїй фракції через підозру в державній зраді. Партія попросила правоохоронців розслідувати, чи став Ковальов на бік росії у Херсонській області.

28 квітня 2022 року партія "Слуга народу" звернулася до генерального прокурора Ірини Венедіктової та голови СБУ Івана Баканова із закликом "ретельно та всебічно розслідувати всі факти та обставини його перебування на тимчасово захопленій території та його спілкування із окупаційними військами".

8 червня 2022 року екснардеп провів зустріч із представником кремля на окупованій Херсонщині та заявив, що росія там назавжди.

Соцмережі:

Олексій Ковальов у Фейсбук.

Дата публікації: 08.06.2022
Дата останньої зміни: 08.06.2022
1