Крючков Леонід

Крючков Леонід

Фундатор групи компаній ORUM

Леонід Васильович Крючков – український підприємець, бізнесмен, фундатор групи компаній ORUM.

Біографія

Народився 18 вересня 1979 року у Києві.

Леонід Крючков має три дипломи магістра: НТУУ КПІ (спеціальність – промисловий маркетинг), КНЕУ (спеціальність – управління міжнародним бізнесом) та Університет ім. Макарова (спеціальність – морська логістика).

2006 року Крючков став кандидатом економічних наук.

Батьки на пенсії. Батько – Василь Крючков. Мати – Тетяна Крючкова.

Розлучений з 2016 року.

Діти – Варвара (2006 року народження) та Федір (2009 року).

Кар`єра

З 1997 року починає працювати у компаніях, які приймають студентів до штату.

З 2001 по 2003 рік працює в Райффайзенбанк Україна.

З 2004 до 2008 року після викупу контрольного пакету акцій ВАТ "Київреконструкція" очолював компанію на посаді голови правління.

З 2014 по 2015 роки обіймав посаду заступника гендиректора ДП "Укрінмаш" компанія входила до концерну "Укроборонпром".

З 2016 року займається власними бізнес-проектами за напрямами: будівництво, нерухомість, логістика, енергетика.

Леонідові Крючкову належить логістична група компаній ORUM, яка займається портовою діяльністю. У штаті ORUM працює близько 1000 осіб. Спеціалізація – агенція, перевалка вантажів, бункерування, інші види портової діяльності. Компанії використовують свій тепловозний парк, буксирувальні засоби, різні перевізні та перевалочні пристрої.

Також ЗМІ встановили, що бізнесмену належить низка бізнес-центрів та інших об'єктів нерухомості у Києві.

Згадування у ЗМІ

Компанії Крючкова регулярно потрапляють до аналітичних оглядів журналістів. Наприклад, братів Леоніда та Дмитра Крючкових називають бенефіціарами операцій із скуповування компаній атомної енергетики – Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської АЕС. Також Леонід Крючков володіє та очолює Наглядову раду ВАТ "СВЕМОН", що об'єднує близько 40 підприємств, які прокладають лінії телекомунікації та займаються встановленням систем безпеки.

Брати Крючкові, за даними ЗМІ, купили контрольний пакет акцій АТ "Нафтогазгазбуд" та ЗАТ "Укрнафтогазбуд", щоб після реструктуризації продати його іншим власникам.

ЗМІ вважають, що Крючковим належало 30% акцій компанії АТ "Харківський енергопроект". Підприємство – генпроектувальник для Запорізької та Південноукраїнської АЕС.

За даними ЗМІ, у 2018 році Леонід Крючков після викупу за 56 млн грн у Фонду держмайна через підконтрольну ТОВ "Вайс-Трейд" був включений до Наглядової ради АТ "УкрТВС". Декількома роками раніше ця компанія планувала почати будувати на території України завод з виробництва ядерного палива.

Політична діяльність

Леонід Крючков у 2006-2007 роках був депутатом Київради. 2019 року балотувався у ВР від партії ОПЗЖ. Згодом 2022 року відмовився йти до парламенту.

Зв`язки

ЗМІ інформували, що Крючков товаришує із Сергієм Березенком та Ігорем Кононенком, які за президента Порошенка були впливовими народними депутатами.

В одному з інтерв'ю Крючков підтвердив інформацію, що багато років має дружні стосунки з Віктором Кудрявцевим, який тривалий час обіймав посаду заступника Генпрокурора.

Після поділу бізнесу з братом Дмитром у 2009 році брати перервали спілкування і не спілкуються досі. Цей факт обидва незалежно підтвердили у своїх інтерв'ю.

Брат Леоніда Крючкова Дмитро володів енергетичною компанією "Енергомережа". У 2017 році йому звинуватили в крадіжці грошей і оголосили в міжнародний розшук.

Благодійність

На сайті групи компаній ORUM, якою керує та володіє Леонід Крючков, є розділ "благодійність". ORUM активно співпрацює з EDUKIDS та EUROCHILD – це освітні дитячі проекти.

Дата публікації: 25.08.2023
Дата останньої зміни: 25.08.2023
1