Кулеба Дмитро

Кулеба Дмитро

Міністр закордонних справ

Всі новини

Дмитро Кулеба - потомствений дипломат, політик нової формації, Міністр закордонних справ України з 2020 року.

Місце народження

Кулеба Дмитро Іванович народився 19 квітня 1981 року в м.Суми.

Освіта

  • 2003 - Київський національний університет ім. Шевченко, Інститут міжнародних відносин, спеціальність "Міжнародне право".
  • 2004-2005 - аспірантура ІМВ КНУ ім. Шевченко.

Родина

  • Батько - Іван Дмитрович Кулеба, український дипломат, колишній посол України в Єгипті, Чехії, ексзаступник міністра закордонних справ.
  • Дружина - Євгенія Анатоліївна Кулеба, керівник громадської організації "Місто-сад".
  • Діти: Єгор 2011 р.н., Любов 2011 р.н.

Коротка біографія

Дмитро Іванович Кулеба - дипломат, міністр закордонних справ України, постійний представник України в Раді Європи - народився 19 квітня 1981 року в Сумах. Його батько - дипломат Іван Кулеба, в 90-х був уповноваженим послом України в Єгипті, потім обіймав посаду заступника міністра закордонних справ в Україні і аж до 2009 року працював послом України в Республіці Чехія.

Зрозуміло, при такому бекграунді у Дмитра Кулеби біографія була визначена наперед. У 2003 році він закінчив Інститут міжнародних відносин в Київському національному університеті і отримав диплом за спеціальністю "Міжнародне право". Потім продовжив вчитися в аспірантурі альма-матер. Надалі Дмитро Кулеба освіту не продовжував, хоча у Вікіпедії значиться, що у нього є звання кандидата юридичних наук.

Одночасно з аспірантурою почав і свою трудову діяльність. З 2003 року Кулеба обіймав посаду аташе Служби головного юридичного радника МЗС України. У 2005 році він перейшов на посаду третього секретаря управління юридичного забезпечення Міністерства.

З 2005 по 2009 працював в секретаріаті постійних представників України в міжнародних організаціях (м.Відень), зокрема, з питань ОБСЄ.

Свою роботу в секретаріаті МЗС Кулеба продовжив і в 2010-2012 роках. Він поступово піднімався по кар'єрних сходах, займаючи пости від першого секретаря до радника і начальника відділу департаменту секретаріату при Міністерстві закордонних справ.

У 2013 році пішов з державної служби і очолив Фонд культурної дипломатії UART. Також в цей період з'явилася нова сторінка - Кулеба став радником віцепрем'єра Костянтина Гриценко. Він курував гуманітарні питання.

Дмитро Кулеба - яскравий приклад професіонала, який не заангажований тим чи іншим урядом або політсилою. Попри те, що він працював в МЗС часів Януковича, в 2014 році Міністр закордонних справ України Павло Клімкін особисто запросив його повернутися на роботу в міністерство.

З 2014 року Дмитро Кулеба став ще й постійним представником України в Раді Європи. А в 2017 році і зовсім отримав звання кращого посла за версією Інституту світової політики. Регалії Кулеби на цьому не закінчуються: йому присвоєно дипломатичний ранг Надзвичайного і Повноважного посла.

Успішну кар'єру Кулеба встиг побудувати і при уряді Зеленського. Попри прагнення монобільшості і президента кардинально замінити всі владні структури, Кулеба залишився в уряді. З серпня 2019 року він обіймає посаду віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Крім цього в парламенті він очолює Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції.

Займається Кулеба і суспільно-просвітницькою діяльністю. Торік світ побачила книга Дмитра Кулеби, присвячена інформаційній обороні і безпеці. А з березня 2020 політик увійшов до складу РНБО України. Сьогодні "Війна за реальність" Дмитра Кулеби стала українським бестселером.

Скандали і компромат

Бувши вихованим в родині дипломата, Дмитро Кулеба побудував бездоганну кар'єру. Його неможливо викрити у скандалах з іншими політиками, корупційних схемах або пособництві Кремлю. На відміну від багатьох інших політиків, він вибудував на диво рівні стосунки з урядом, будь то уряд опального Віктора Януковича, Петра Порошенка або Володимира Зеленського. Сьогодні йому можна хіба що інкримінувати повернення делегації РФ в ПАРЄ, яке відбулося після відставки більшості постійних представників після президентських і парламентських виборів 2019 року.

В цілому, Дмитро Кулеба залишає про себе позитивне враження, і можна сміливо сказати, що науку дипломатії він опанував на відмінно. Можна, зрозуміло, списати його помилки як представника країни в ПАРЄ на відсутність досвіду, але це, швидше, спроба підлаштуватися під нові реалії української політики, недолугої, некваліфікованої і на диво нелогічної.

Дата публікації: 19.10.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1