Лерос Гео

Лерос Гео

Режисер, арткуратор, народний депутат, зі скандалом виключений з фракції партії "Слуга народу"

Гео Лерос - один із найскандальніших нардепів нинішнього скликання, головний порушник спокою партії "Слуга народу"

Місце народження

Гео Лерос народився 24 квітня 1989 в м. Київ.

Освіта

Академія адвокатури України, факультет міжнародного права

Родина

Ім'я при народженні – Геворг Багратович Курехян.

Батько – Баграт Сократович Курехян, вірменин, заможна людина, власник фірми "Техбудтранс".

У Гео є брат Гор і сестра Луїза.

Нове прізвище Лерос узяв від дівочого прізвища матері.

Інші дані про родину Лероса невідомі.

Коротка біографія

Біографія Гео Лероса, одного з самих скандальних нардепів, досить насичена і багата несподіваними поворотами долі. Після закінчення школи Геворг поступив до престижної Академії адвокатури України на факультет міжнародного права. Проте креативного і творчо обдарованого юнака не зацікавила професія юриста. З 2011 року він знімає кліпи для українських співаків, пробує себе як дизайнер одягу. Потім навчається режисури у Берліні, деякий час живе у США, де знімає фільм про торгівлю людьми. У цей період він використовує творчий псевдонім Гео Лерос, який згодом замінив його справжнє прізвище та ім'я.

Пізніше Лерос став засновником громадської організації "Сіті-Арт", створив артпроект Art United Us, у рамках якого було заплановано створення близько 70 муралів у Києві.

Гео Лерос - автор книги про вуличне мистецтво “Kyiv Street Art”. Він зняв документальний фільм “A lifetime older”, який здобув дві престижні премії на кінофестивалях у Сан-Франциско та у Калькутті.

У 2015 році досьє Гео Лероса поповнилось ще одним творчим надбанням - він зняв фільм про нову українську поліцію, однак через конфлікти із замовниками картина довго не виходила на екрани.

Громадська та політична діяльність

Після Революції Гідності та з початком війни на сході України Лерос тривалий час був волонтером у благодійному фонді "Сестри перемоги". Його активна громадська робота, задум про створення десятків яскравих муралів в містах України поступово привертають увагу відомих політиків. Так він стає радником на громадських засадах у Київського міського голови В.Кличка та міністра інформполітики Ю.Стеця.

У 2016 році Лерос з відомим австралійським художником Гвідо ван Хелтеном вирушає на передову в Авдіївку, де останній на зруйнованому будинку створює свій відомий мурал з вчителькою.

З 2019 року в біографії Гео Лероса черговий поворот - він з головою поринає у політику. В червні виходить указ про його призначення позаштатним радником президента В.Зеленського, а в липні він обирається народним депутатом по списку партії "Слуга народу".

У Раді Лерос не залишається непоміченим і швидко стає найскандальнішим депутатом і одіозним критиком своєї ж фракції, за що його 1 вересня 2020 року було виключено з її лав.

Скандали за участю Гео Лероса

  • Хоча біографія Гео Лероса і не дуже довга, та шлейфу скандалів молодого політика можуть позаздрити його найдосвідченіші колеги по Верховній Раді зі стажем у десятки років.
  • Один із перших скандалів – звинувачення у розтраті державних коштів, виділених на створення муралів на станції метро Осокорки. Лерос заперечив усі ці звинувачення.
  • У Раді нового скликання Лерос став учасником першої бійки - з депутатом Бужанським через нецензурні висловлювання на адресу колеги по фракції Ірини Верещук.
  • Лерос виступив ініціатором роботи над проєктом закону про легалізацію марихуани з лікувальною метою.
  • Гео Лерос першим піддав жорсткій критиці колегу по фракції Євгена Шевченка за виступи на російському ТВ. Лише після цього виступу інші "Слуги народу" теж висловились проти поведінки однопартійця.
  • Черговий скандал виник через декларацію про доходи. Лерос ніяк не може пояснити походження своїх статків, посилається на заможну родину і, схоже, цим не дуже переймається.
  • "Плівки Єрмака". Зоряний час нардепа настає в березні 2020 року. Він виступає з різкою критикою деяких ініціатив керівника Офісу президента Зеленського Андрія Єрмака щодо Донбасу, називаючи це зрадою національних інтересів. Зеленський став на бік Єрмака і звільнив Лероса від обов'язків свого радника. А незабаром нардеп опубліковує записи з плівок, на яких людина, схожа на брата А. Єрмака, пропонує призначення на державні посади за грошову винагороду. За дивним збігом обставин проти Гео Лероса одразу відкрили п'ять кримінальних проваджень. Та Лерос не зупинився, а посилив критику А.Єрмака, якого назвав "баригою з Банкової", звинуватив у пропихуванні своїх людей на "грошові" посади у столиці.
  • Згодом Лерос відкриває вогонь критики в бік президента, керівника СБУ та інших топчиновників і нардепів з команди Зеленського. Його різка промова у Раді в стилі "Я звинувачую" спричинила величезний скандал - і виключення нардепа з фракції "Слуга народу".
  • "Плівки Тищенка". В статусі позафракційного Лерос продовжує викривати оборудки різних владних структур. У жовтні 2020 року він оприлюднив так звані плівки Тищенка, в яких нардеп Микола Тищенко та бізнесмен Денис Комарницький обговорюють напад на Лероса (напередодні йому спалили машину) та розкрадання коштів з будівництва Подільсько-Воскресенського мосту.
  • Зеленський називає Лероса аферистом, однак сам Гео вважає себе ідеалістом і в чисельних інтерв’ю підкреслює, що налаштований боротись з корупцією у вищих ешелонах влади до кінця. Деталі й факти корупційних оборудок він також викриває на своїх сторінках у соцмережах та youtube-каналі.
Дата публікації: 14.10.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021