Ляшко Віктор

Ляшко Віктор

Колишній головний санітарний лікар України, міністр охорони здоров'я

Всі новини

Ім’я Віктора Ляшка гучно пролунало 2020 року, коли увесь світ накрила пандемія COVID-19. Сьогодні головний санітарний лікар України став одним із найвпливовіших політичних діячів, а його біографія цікавить багатьох громадян країни.

Місце народження

Віктор Кирилович Ляшко народився 24 квітня 1980 року в с. Осова, Дубровицький район, Рівненська область, УРСР.

Освіта

  • 1997-2003 – Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця.
  • 2013-2015 – НАУП при Президентові України, спеціальність "державне управління в галузі охорони здоров’я".
  • 2014 – Bureau Veritas, курс зовнішнього аудитора систем сертифікації безпеки продуктів харчування.
  • 2016 – слухач курсу "Сучасні аспекти суспільного здоров’я" (НМУ ім. Богомольця та Каліфорнійський університет).
  • 2017 – Курс ВООЗ з посилення систем охорони здоров’я та контролю і лікуванню туберкульозу (м. Барселона).

Родина

  • Дружина – Ірина Леонідівна Ляшко,
  • Дочка – Дарина Вікторівна Ляшко. 

Коротка біографія

Ляшко Віктор Кирилович народився 24 квітня 1980 року в селі Осова, Дубовицького району Рівненської області. Про батьків і дитячі роки майбутнього головного санітарного лікаря відомо небагато.

1997 року вступив до Національного медичного університету ім. Богомольця. Відразу після закінчення університету влаштувався на роботу в санітарно-епідеміологічну службу Київської області. Тут він пропрацював до 2010 року включно. 2011 року відбувся перехід Віктора Ляшко в МОЗ: він обійняв посаду головного фахівця.

За час роботи в Міністерстві охорони здоров’я Віктор Ляшко досягнув кар’єрних висот: він був призначений директором департаменту СЕС України.

Одночасно в 2013-2014 роках Віктор Ляшко був призначений керівником Київського обласного лабораторного центру санітарно-епідеміологічної служби.

Паралельно з державною кар’єрою у Віктора Ляшка в біографії межує активна громадська діяльність. Від 2014 року він очолює громадську організацію "Інфекційний контроль в Україні", у якій займається питаннями лікування та діагностики туберкульозу, а пізніше – ВІЛ/СНІД. Громадська організація під керівництвом Віктора Ляшко реалізувала в Україні грантовий проєкт з розробки оптимальної моделі лікування хворих туберкульозом, а сам майбутній головний санітарний лікар пройшов у Барселоні курс Міжнародної організації охорони здоров’я з контролю та лікування туберкульозу. Також від 2015 року Віктор Ляшко став консультантом у проекті USAIDS.

Після Революції Гідності Віктор Ляшко також був учасником і експертом громадської організації "Реанімаційний пакет реформ". 2018 року спочатку перейшов у громадську організацію "Платформа здоров’я", а потім повернувся на державну службу.

Після повернення став працювати заступником генерального директора Центру громадського здоров’я Володимира Курпіта.

В уряді Володимира Зеленського став заступником міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької від 24 грудня 2019 року і залишився на цій посаді при міністрі охорони здоров'я Максимі Степанові. Від 11 березня 2020 року одержав нове призначення: Віктор Ляшко – головний санітарний лікар України. 

Політична кар’єра

Політична кар’єра Віктора Ляшко тільки починається. Після призначення головним санітарним лікарем, українське суспільство дізналося, хто такий Віктор Ляшко. Але на цій посаді амбіційний Віктор Ляшко зупинятися не має наміру.

2019 року він став членом партії "Слуга Народу", і вже відомо, що саме Віктор Ляшко – головний кандидат у мери столиці від партії Володимира Зеленського.

Громадська діяльність і скандали

Скандали навколо Віктора Ляшко в основному пов’язані з поточним станом охорони здоров’я в Україні та поширенням епідемії коронавірусу 2020 року. Так, недавно головний санітарний лікар на селекторному засіданні заявив, що безкоштовне тестування на коронавірус нереальне.

Йому ж належить проєкт введення карантину в Україні від березня 2020 року, який уже наробив галасу та призвів до економічної кризи через вимушену ізоляцію протягом березня-травня 2020 року.

Втім, саме Віктор Ляшко керував евакуацією українських громадян з Уханя, КНР, у лютому 2020 року, і частково він виявився причетний до скандалу в санаторії с. Нові Санжари, де місцеві жителі ледве не влаштували розправу над евакуйованими.

Віктор Ляшко тільки робить перші кроки у великій політиці, і робити їх йому доводиться в нестандартній ситуації загальної пандемії. Але саме завдяки коронавірусу відбувся і зліт його кар’єри.

20 травня депутати Верховної Ради призначили Ляшка міністром охорони здоров'я - "за" 262 нардепи.

Дата публікації: 20.05.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1