Люшняк Микола

Люшняк Микола

Народний депутат України IX скликання

Люшняк Микола

Місце народження

Микола Люшняк народився 8 лютого 1974 року в місті Бережани Тернопільської області в родині службовців. Сьогодні проживає в селі Петі Тернопільській області.

Сім'я

Микола одружений, виховує чотирьох доньок.

Освіта

  • Люшняк Микола закінчив СШ № 3 в Бережанах.
  • У 1990 - 1996 роках Микола навчався у Львівському державному сільськогосподарському інституті за спеціальністю "Плодоовочівництво та виноградарство", отримав диплом вченого-агронома.
  • У 2010 році Люшняк захистив дисертацію у Вінницькому національному аграрному університеті, отримав ступінь кандидата сільськогосподарських наук.

Кар'єра

Після закінчення інституту Микола Люшняк почав кар'єру на підприємство "Золотий колос" бригадиром, після чого швидко став головним агрономом.

Після, протягом декількох років працював у Львівських аграрних компаніях.

У 2001 році Миколу призначили на посаду заступника директора тернопільського підприємства "Авангард".

У 2002 році Люшняк перейшов на посаду керівника в компанію "Галич Агро-Стек", яку очолював протягом 7 років.

Свою політичну діяльність Микола почав у 2012 році. Тоді він без успіху балотувався в народні депутати від партії "УДАР", членом якої був.

У 2014 році Микола Люшняк став народним депутатом Верховної Ради України VIII скликання, в яку пройшов по виборчому округу Тернопільської області.

У 2019 му балотувався в парламент як самовисуванець і, як виявилося, досить успішно. Обраний депутатом Верховної Ради України IX скликання.

Декларація

Згідно з електронною декларацією, у 2018 році Микола Люшняк отримав 450 тисяч зарплати народного депутата, компенсацію витрат на проїзд та інші витрати в сумі 512 тисяч гривень.

У 2018 році один з 16 аграрних депутатів, які отримали компенсацію вартості оренди житла або найму готельного номера. У декларації зазначено, що нерухомість в Києві й області відсутня.

Готівкою народний депутат задекларував 250 тисяч гривень, 3 500 доларів і 2 400 євро. Сім'я показала в декларації 100 тисяч гривень і 35 тисяч доларів.

На дружину Миколи Люшняка задекларована земельну ділянку площею 200 тисяч квадратних метрів в Надрічному Тернопільській області.

Також Микола Люшняк і його сім'я має ще 8 земельних ділянок загальною площею 20 тисяч квадратних метрів, автомобіль Volkswagen Multivan 2013 року випуску.

У власності декларанта компанія "Перлина Галичини". На дружину депутата оформлені чотири компанії, серед них - ТОВ "Галич Агро - Стек", а також ТОВ "Тернопольсортнасіннеовоч", фермерського господарства "Синевир" і благодійної організації міжнародний благодійний фонд "Перлина Галичини".

Дата публікації: 22.08.2021
Дата останньої зміни: 01.09.2021
1