Малюк Василь

Малюк Василь

Тимчасово виконуючий обов`язки голови Служби безпеки України

Всі новини

Василь Васильович Малюк — український військовик, бригадний генерал, кандидат юридичних наук, тимчасовий виконувач обов'язків голови Служби безпеки України з 18 липня 2022 року. Учасник бойових дій, Член Ради національної безпеки і оборони України (з 4 серпня 2022).

Освіта і кар`єра

Василь Малюк народився 28 лютого 1983 року у м.Коростишів Житомирської області.

У 2005 році здобув вищу юридичну освіту у Національній академії Служби безпеки України за спеціальністю правознавство. Здобув науковий ступінь кандидата юридичних наук.

З 2001 року розпочав військову службу в органах державної безпеки. За час служби у регіональних управліннях СБУ обіймав посади від оперуповноваженого до заступника начальника управління – начальника відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

З січня 2020 року перейшов до Центрального управління Служби безпеки України на посаду першого заступника начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

У березні 2020 року Указом Президента України №86/2020 призначений першим заступником Голови Служби безпеки України – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України.

У 2022 році Указом Президента України №100/2022 призначений першим заступником Голови Служби безпеки України.

Указом Президента України №504/2022 від 18 липня 2022 року призначений тимчасово виконувачем обов’язків Голови Служби безпеки України.

За сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків у районі проведення антитерористичної операції Василь Малюк нагороджений відзнакою Президента України «За участь в Антитерористичній операції» та грамотою.

Має низку відомчих відзнак і заохочень. Нагороджений нагрудними знаками СБУ «За відвагу» і «За доблесть».

За доблесть і самовідданість, виявлені при виконанні службового обов’язку, нагороджений відзнакою Служби безпеки України «Вогнепальна зброя».

Учасник бойових дій.

Указом Президента України №174/2022 від 25 березня 2022 року присвоєно військове звання - бригадний генерал.

Скандали

Джерела УП називали Малюка близькою людиною до Олега Татарова та глави ОПУ Андрія Єрмака. Зеленський призначив Василя Малюка на посаду заступника голови Служби безпеки України 28 лютого – у день його народження. До того Малюк встиг пропрацювати 2 тижні заступником голови МВС Монастирського.

Декларація

У своїй декларації за 2020-й рік Василь Малюк вказав:

  • житловий будинок загальною площею 228 квадратних метрів
  • земельну ділянку у Коростишеві Житомирської області та землю в Коростишівському районі Житомирської області.
  • квартиру в Києві площею 122,4 кв. м, якою сім'я користується на безоплатній основі,
  • житловий будинок, що належить СБУ, у столиці

Пересувається сім'я Малюка на автомобілях Lexus LX470 2004 року випуску та Nissan Rogue 2014 року випуску.

За рік родина Василя Малюка отримала дохід в сумі 2,2 млн грн. Готівкою вони зберігають 90 тисяч доларів.

Дата публікації: 15.08.2022
Дата останньої зміни: 15.08.2022
1