Малюська Денис

Малюська Денис

Міністр юстиції

Всі новини

Малюська Денис Леонтійович - міністр юстиції України. Що відомо про молодого політиці? Розглянемо основні факти біографії Дениса Малюськи.

Місце народження

Денис Леонтійович малюська народився 19 листопада 1981 року в м Дунаївці, Хмельницька область.

Освіта

  • 2004 - закінчив Київський національний університет ім. Шевченка, спеціальність "Правознавство".
  • 2016 - отримав диплом магістра права в Лондонському університеті.

Родина

  • Батько - Леонтій малюська, адвокат.
  • Мати - Марія Духтулінская, приватний підприємець.
  • Дружина - Людмила Сергіївна Рабчинська, заст. міністра цифрової трансформації.
  • Діти: Єлизавета, Соломія, Уляна, Нестор.

Коротка біографія

Малюська Денис Леонтійович народився 19 листопада 1981 року в місті Дунаївці на Хмельниччині. Про ранні роки майбутнього міністра відомо мало. У 1999 році Малюська вступив до Київського національного університету на юридичний факультет. Попри те, що диплом юриста він отримав тільки в 2004 році, трудову діяльність малюська почав вже в університетські роки.

З 2000 року працював юристом з питань банкрутства та ліквідації підприємств в Адвокатській фірмі "Бізнес-право". У 2010 році став її власником і керував компанією аж до свого приходу в парламент.

З 2010 року малюська був фахівцем з розвитку приватного сектора Групи Світового банку Міжнародної фінансової корпорації. Потім став СЕО в офісі ефективного регулювання BRDO - незалежної фінансової організації, створеної під патронатом Світового банку, українського Міністерства економрозвитку і торгівлі, а також уряду Канади.

Політична кар'єра

Незважаючи на те, що в політику Денис малюська прийшов відносно недавно, він ще в епоху своєї юридичної практики виявився афільованим з "Фондом підтримки реформ в Україні", пов'язаним з адміністрацією п'ятого президента Петра Порошенка. У 2018 році він і його дружина задекларували приблизно по мільйону гривень, отриманих від "Фонду" в якості фінансової підтримки.

Не викликає сумнівів і близькість Міністра юстиції України Дениса Леонтійовича малюська з Олексієм Гончаруком, в Кабінеті Міністрів якого малюська отримав перше призначення.

Але ще до призначення в Кабмін, Денис малюська проходив за партійними списками партії "Слуга Народу" на парламентських виборах 2019 року. У списках він був №21, при цьому офіційно в партії не перебував, залишаючи за собою статус безпартійного.

З 29 серпня 2019 роки Денис малюська - Міністр юстиції. Спочатку він прийшов до влади разом з урядом прем'єр-міністра Олексія Гончарука, але став одним з чотирьох міністрів, які зберегли своє крісло після відставки прем'єра. Зараз він працює Міністром юстиції вже при наступному прем'єрі - Денисе Шмигаль. Дружина малюська Людмила Рабчинський також працює в уряді, вона є заступником Міністра цифровий трансформації.

Скандали і компромат на Дениса Малюську

Скромний стаж Дениса Малюська в політиці - не є гарантією його бездоганної репутації. Вже зараз можна назвати кілька гучних скандалів, які прямо або побічно пов'язані з самим міністром або ж з його близьким оточенням.

  • Ми вже згадували про зв'язки Малюська і його дружини з фондом, які вони курирують соратниками екс-президента. Крім отримання грошей за досить непрозорими схемами від "Фонду підтримки реформ в Україні", малюська і його дружина задекларували в 2018 році майже 200 тис. гривень, отриманих від канадської компанії Агрітім Канада Консалтинг. ЗМІ розглядають це джерело доходу малюська, як відмивання грошей і освоєння іноземних грантів.
  • Ще один скандал розгорівся з приводу Дениса малюська в Фейсбуці: скандальний нардеп Брагар заявив, що Міністерство юстиції планує відбирати за борги породистих домашніх тварин і продавати їх на аукціоні. До речі, сам Денис Леонтійевіч малюська в Фейсбуці назвав таку заяву маніпуляцією, але заперечувати сам факт експропріації тварин не став.
  • Питання викликає і задеклароване майно подружжя малюська-Рабчинський. За останній декларації міністр володіє скромною житлоплощею в Києві і квартирою в Київській області. Записано все це майно на матір міністра. Не менш скромний і автопарк малюська: всього одна задекларована "Мазда" 2008 року в співвласності з дружиною. Зрозуміло, така скромність викликає питання у журналістів, адже сумарний дохід подружжя за рік сягає 3 мільйонів гривень.
  • Також роботу подружжя малюська в Міністерстві цифровий трансформації багато хто розглядає, як приклад "кумівства" в уряді президента Зеленського.

Поки що Денис Малюська як міністр запам'ятався трохи: так, він підтримує закон про продаж землі, ніби як має досить значний досвід роботи і прагне упорядкувати реформи. Але може трапитися і так, що він запам'ятається тільки в зв'язці зі скандалом з приводу висловлювання Брагар "Продайте собаку і заплатите за газ".

Дата публікації: 16.10.2020
Дата останньої зміни: 27.11.2020
1