Мендель Юлія

Мендель Юлія

Колишня прессекретарка президента України

Всі новини

Юлія Мендель: біографія скандальної прессекретарки президента Зеленського

Місце народження

Юлія Володимирівна Мендель народилась 3 вересня 1986 року в м.Генічеськ. Деякі сайти називають місцем її народження Херсон.

Освіта

  • У 2008 році закінчила Інститут філології КНУ ім. Шевченка, за освітою філолог.
  • У 2012 в своєму ж вузі захистила кандидатську дисертацію. 

Родина

Станом на жовтень 2020 року Юлія Мендель неодружена, дітей немає. Нещодавно журналістка заявила, що зустрічається з гідною людиною і вони мають серйозні наміри. Про батьків Юлії інформації у відкритих джерелах немає. 

Коротка біографія

Щодо дитинства, то в біографії Юлії Мендель можна лише констатувати, що вона виросла в небагатій сім’ї лікарів. Після закінчення школи вступила в Інститут філології Київського національного університету імені Т.Шевченка й успішно закінчила в 2008 році. Старанна і наполеглива дівчина також добре вивчила польську та англійську мови, що дуже допомогло їй у майбутньому. Спершу працювала телерепортером на каналі ICTV і готувала кандидатську дисертацію, яку успішно захистила в 2012 році. В 2014 році переходить на роботу в Еспресо TV.

Значні зміни у біографії Юлії Мендель відбуваються у 2015 році, коли вона першою з українських журналістів виграла програму Міжнародного інституту преси і побувала в США, де ознайомилась з роботою провідних медіа: The Wall Street Journal, The New York Times, CNN. У наступному році Юлія відвідує тренінг для журналістів у Єльському університеті США. Відмінне знання англійської мови сприяє налагодженню потрібних контактів, що спричинить переломні зміни у журналістському досьє Юлії Мендель. В першій половині 2016 року вона працює кореспондентом каналу 112 Україна у США, а з червня цього ж року переходить на телеканал Інтер, готуючи матеріали з Вашингтону та Брюсселю.

З 2017 року вона поєднує роботу позаштатного кореспондента New York Times і консультанта з комунікацій у Представництві Світового банку в Україні. Юлія Мендель також стажувалася у рамках програми Солідарності ім. Леха Валенси, брала участь у навчальному курсі Варшавської літньої євроатлантичної академії.

А в травні 2019 року у біографії Юлії Мендель черговий кульбіт, що привів до радикальних змін у її професійному досьє. Вона подає заявку на оголошений конкурс речника президента України, й Володимир Зеленський  3 червня2019 року  призначає її на посаду своєї прессекретарки. Так маловідома журналістка  стала помітною фігурою на політичній шахівниці України. 

Політична діяльність

Переглянувши біографію Юлії Мендель, можна було б запідозрити, що перед нами типовий агент впливу, підготовлений у США. Проте політична некомпетентність, нерозуміння можливих наслідків від оприлюднення певної інформації спростовує подібне твердження щодо прессекретарки В.Зеленського.

Відлік резонансним політичним публікаціям Юлії Мендель наше досьє фіксує у 2018 році, коли у New York Times вийшла її спільна з Ендрю Хіггінзом стаття про корупцію в українській армії. Українські блогери та політики піддали цей матеріал різкій критиці, звинувативши у "заказусі"  та зоподіянні шкоди своїй країні.

Проте з апломбом неофіта Юлія Мендель і далі намагається отримати реноме досвідченого політичного журналіста. 1 травня 2019 року New York Times публікує її спільну з Кеннетом Фогелем статтю про колишнього віцепрезидента США Д.Байдена та його вимогу відставки В.Шокіна, де мотивом такої вимоги вказується кримінальне переслідування колишнім генпрокурором сина Джо Байдена, члена правління української компанії. Ця стаття була розкритикована відомими американськими медіа Bloomberg і The Washington Post та негативно позначилась на ставленні до України багатьох впливових діячів Демократичної партії США.

Після призначення на посаду прессекретарки президента України політичний досвід Юлії Мендель так і залишився на досить низькому рівні. Прикладом цього може бути її виступ на каналі 1+1   6 червня 2019 року, де вона "ляпнула" про випадки обстрілів українськими військовими цивільних об’єктів на Донбасі.

В вересні 2020 року блогер Андрій Дзиндзя заявив, що в команді Зеленського російський пропагандист і опублікував фото Юлії Мендель зі стрічкою через плече з надписом Russia Today, яке нібито датоване жовтнем 2016 року.

Юлія Мендель зі стрічкою Russia Today

Таким чином, говорити про журналістку Юлію  Мендель як про успішного політика поки передчасно. 

Скандали навколо Юлії Мендель

  • В 2016 році Юлія Мендель звинуватила власного наукового керівника по роботі над дисертацією в отриманні хабаря в сумі 200 доларів США. Професор виграв суд, який зобов’язав Юлію Мендель спростувати неправдиву інформацію.
  • В 2016 році Мендель сама роздмухала сексуальний скандал щодо сороміцьких висловлювань під її фото у фейсбуці.
  • В червні 2019 року скандал вибухнув у США, де були опубліковані деякі статті Юлії Мендель вже після подання заявки на конкурс на посаду речника президента України. Такі дії медіа США назвали конфліктом інтересів і визнали неприпустимими.
  • В 2019 році військова прокуратура надсилала запит до Офісу президента і викликала прессекретарку Юлію Мендель для пояснень її висловлювань на телебаченні про загибель цивільного населення на Донбасі в наслідок дій ВСУ.
  • В 2019 році з початком роботи Юлії Мендель в Офісі президента, спалахнули скандали з журналістами, які ставили президенту України незручні запитання. Так, Юлія Мендель відштовхувала журналіста Сергія Андрушка та виривала в нього мікрофон, відтягувала за руку Крістофера Міллера, відштовхувала Юлію Забєліну, вимагаючи не ставити запитань. Такі дії журналістська спільнота визнала неприпустимими. У ЗМІ їй навіть придумали прізвисько "Юля Пендель".  Президент змушений був втрутитись і зобов’язати свого речника до більш коректної поведінки.
  • Прессекретарка Зеленського Юлія Мендель у дописі на своїй сторінці в соцмережі переплутала Литву з Латвією. Торонто назвала столицею Канади. Розмістила фото з відбудованим мостам на Луганщині й встановленим прапором так званої ЛНР.
  • В липні 2020 року керівник партії "5.10" Балашов і деякі журналісти заявили про роман Юлії Мендель з президентом України Зеленським й навіть про її вагітність. Спростовуючи це, вона заявила, що має серйозні стосунки з певною людиною, називати яку поки не хоче.

9 липня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Мендель з посади прессекретарки глави держави.

Дата публікації: 09.07.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1