Меркель Ангела

Меркель Ангела

Федеральна канцлерка Німеччини

Всі новини

Ангела Меркель - одна з найвпливовіших жінок світової політики. Перша жінка, яка очолила уряд Німеччини.

Місце народження

Народилася в Гамбурзі (ФРН) 17 липня 1954 року.

Батько - Хорст Каснер (1926-2011) змінив своє польське прізвище Казмерчак. Він навчався в Гейдельберзькому та Гамбурзькому університетах, де вивчав теологію. Дід Ангели Меркель, Людвік Казмерчак, служив поліцейським в Познані, воював у Першу світову війну, брав участь у польсько-українській і радянсько-польській війнах.

Мати - Герлінда Каснер (уроджена Еньць, народилася в 1928 році). Працювала вчителькою латині і англійської.

Освіта

У середню політехнічну школу Ангела Каснер пішла в 1961 році. Як усі діти в НДР Ангела була піонеркою, а потім вступила в Союз вільної німецької молоді, де займала посаду секретаря по агітації і пропаганді. Ангела Доротея закінчила школу в 1973 році з відзнакою і вступила на фізичний факультет Лейпцігського університету імені Карла Маркса. Успішно закінчивши Лейпцизький університет, була спрямована на роботу в Центральний інститут фізичної хімії АН НДР. У 1986 році захистила докторську дисертацію.

Родина

Перший чоловік - Ульріх Меркель (1977-1982)

Другий чоловік - Йоахім Зауер, хімік.

Дітей немає.

Кар'єра

    Фото: Вікіпедія
  • З 1978 року Ангела Меркель працювала у Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР
  • У 1989 р вступила в організацію "Демократичне пробудження", через рік стала її прес-секретаркою, а через кілька місяців посіла ту ж посаду в першому і останньому некомуністичному уряді НДР.
  • Перші вільні вибори в Народну палату 18 березня 1990 закінчилися для партії Меркель нищівною поразкою: партія зібрала лише 0,9% голосів.
  • Після підписання договору про об'єднання НДР і ФРН вливається в Християнський Демократичний Союз (ХДС), головою якого був Гельмут Коль, на той момент федеральний канцлер Німеччини.
  • З 1991 року, є Федеральним міністром у справах жінок і молоді в уряді Гельмута Коля, маючи протекцію від Федерального канцлера.
  • З 1994 року - Федеральний міністр охорони навколишнього середовища.
  • У 2000 році стає головою ХДС.
  • Після поразки на виборах в бундестаг 22 вересня 2002 року, стає лідером опозиції до діючого уряду Герхарда Шредера.
  • 22 листопада 2005 року обрана на пост федерального канцлера ФРН.
  • Є Главою уряду Німеччини ось уже чотири терміни поспіль.

Робота уряду під керівництвом Ангели Меркель

Сам факт, що уряд країни очолила жінка в консервативній Німеччині був сприйнятий неоднозначно. А якщо враховувати, що новий канцлер уродженка комуністичної НДР і довгий час була на партійній роботі в ССНМ (аналог радянського комсомолу), то ставлення політичних опонентів до фігури Меркель багато в чому було упередженим.

Ще до початку роботи бундестагу одвічний конкурент Меркель Едмунд Штойбер несподівано відмовився від призначеного йому поста міністра економіки, за його власним визнанням це було пов'язано з небажанням послаблювати опозиційну до нового уряду фракцію СДПН.

У березні 2006 року Ангела Меркель представила програму дій уряду, де були намічені основні напрямки в сфері реформування федеративної системи, боротьби з бюрократизмом, наукових досліджень, енергетичної політики, бюджетної і фінансової політики, політики у сфері сім'ї, ринку праці і, зокрема, реформи системи охорони здоров'я. Реформи поклали початок новому курсу Німеччини, який зробив її лідером, як на світовій політичній арені, так і в світовій економіці.

Зміни торкнулися і "спілкування" з електоратом. 8 червня 2006 року відбувся перший виступ Ангели Меркель і в цілому перший в світі виступ глави уряду через відео-подкаст. Ангела Меркель використовувала цю можливість щотижня по суботах для того, щоб ділитися власною точкою зору на різні політичні та соціальні питання.

Діловий стиль управління державою Ангели Меркель отримав підтримку у населення, бізнесу і за кордоном.

23 вересня 2007 року Ангела прийняла в своєму берлінському відомстві Далай-ламу XIV, що стало сенсацією міжнародного масштабу. Зустріч з духовним лідером Тибету вона назвала приватним обміном думками з релігійним лідером і закликала не сприймати її як відображення позиції уряду з питання автономії Тибету. Однак КНР сприйняла цей факт, як особисту образу і скасувала кілька офіційних зустрічей на міністерському рівні, пояснивши це "технічними складнощами".

ЄС і зовнішня політика

З 1 січня по 30 червня 2007 року Німеччина головувала в Європейському союзі. Серед найбільш важливих напрямків своєї політичної діяльності в період головування Німеччини в ЄС Ангела Меркель назвала енергетичну політику, захист клімату, поглиблення трансатлантичного економічного співробітництва і добросусідські відносини з країнами Чорноморського регіону і Центральної Азії.

Особливим пріоритетом була і Конституція ЄС. Меркель наполягала на тому, що в сучасному мультикультурному світі Європа не повинна забувати про свою культуру і своє коріння. У зв'язку з цим вона пропонувала, щоб в Конституції ЄС було закріплене посилання на Бога і християнство. У підсумку реалізувати це побажання, підтримане Польщею, Ірландією та Італією, не вдалося: Лісабонський договір посилається лише на "культурну, релігійуе і гуманістичну спадщину Європи".

Напередодні війни в Іраку Ангела Меркель висловила підтримку США і коаліції в їх політиці щодо Іраку. У рідній Німеччині це рішення канцлера було сприйнято як "прогин перед американською адміністрацією", але надовго визначило роль Німеччини, як учасника НАТО і військового партнера Вашингтона.

У 2006 році Німеччина взяла участь у врегулюванні лівано-ізраїльського конфлікту. Це подія зміцнила германо-ізраїльські відносини.

18 березня 2008 року, виступаючи з промовою в Кнесеті Ізраїлю, яку розпочала на івриті, Меркель підкреслила історичну відповідальність Німеччини перед Ізраїлем. Безпека єврейської держави входить в інтереси Німеччини і ніколи не стане предметом торгу.

Меркель стала першою жінкою-керівницею іноземної держави, яка була запрошена виступити з промовою в ізраїльському Кнесеті.

Відносини з Україною і Росією

У зовнішній політиці Ангела Меркель відома своєю беззастережною підтримкою європейських цінностей, орієнтуючись на зближення зі США як стратегічного партнера по гарантії миру і стабільності в Європі. Вона неодноразово критикувала Герхарда Шредера за "надмірну" дружбу з Володимиром Путіним і заявляла про те, що займе жорсткішу позицію щодо Росії в разі її обрання на пост канцлера.

Після Революції Гідності в Україні, за якою послідувала анексія Криму Росією і війна на Донбасі, Меркель висловила несхвалення дій Росії. На її думку, окупація Криму, яка порушує міжнародне право, і війна на сході України серйозно підірвали російсько-німецькі відносини. Введені санкції і пішли у відповідь контрсанкціі Російської Федерації знизили товарообіг між країнами, проте залежність від російського газу не дозволила Німеччині ввести повний обсяг антиросійських санкцій.

Ангела Меркель є учасником групи по врегулюванню ситуації на сході України і виконання Мінських угод (Нормандське четвірки).

Скандали

WikiLeaks

Найбільш відомий скандал, що торкнувся Меркель був пов'язаний з публікацією Едвардом Сноуденом даних АНБ США.

За даними документів, що потрапили в WikiLeaks, Агентство національної безпеки США прослуховувало телефон Меркель з 2002 року, зокрема, стеження могла вестися з жовтня 2009 року по липень 2013 року в період використання телефону марки Nokia. У документах також вказувалося, що АНБ і Центральне розвідувальне управління вели стеження за комунікаціями в урядовому кварталі Берліна з американського посольства, а в одному з матеріалів повідомлено, що 24 жовтня 2010 року Меркель особисто зателефонувала президенту США Обамі і "дала зрозуміти, що вважає такі дії абсолютно неприйнятними".

Генеральний прокурор Німеччини Харальд Ранзі заявив, що в його відомстві розпочато розслідування за фактом передбачуваного прослуховування мобільного телефону канцлера, але незабаром розслідування було закрито, оскільки єдиний свідок Едвард Сноуден не міг бути заслуханий в ФРН через те, що німецький уряд відмовив йому в імунітеті , а спецслужби США також відмовили Федеральній прокуратурі Німеччини у співпраці і наданні необхідних документів. Але загалом на відносини Німеччини та Америки це ніяк не вплинуло.

"Фрау Ріббентроп"

На початку лютого 2019 року в ЗМІ з французьких дипломатичних кіл потрапила інформація про те, що Париж має намір жорстко протистояти Берліну при узгодженні так званої європейської газової директиви. Опоненти звинуватили німецький уряд в невиправданих поступках Кремлю на догоду особистих інтересів.

Все почалося з заяви "Газпрому" про початок будівництва газової магістралі в обхід України. У той момент, коли світове політичне співтовариство направило зусилля на стримування російської військової і політичної агресії, Німеччина несподівано виступила з підтримкою проєкту "Північний потік". Подібне рішення йшло в розріз із затвердженою європейської енергетичною доктриною, а також не враховувало інтереси України ані як сторони збройного конфлікту, ані як транзитної країни.

Критика не змусила себе довго чекати. Незабаром після телефонної розмови з Володимиром Путіним, де канцлер Німеччини виступила за відновлення прямого діалогу української влади з сепаратистами, користувачі Facebook провели флешмоб, який полягав в розміщенні на сторінці канцлера коментаря, що містить фразу "Danke frau Ribbentrop " (нім. Дякую, пані Ріббентроп). Протягом доби на сторінці Ангели Меркель з'явилися десятки тисяч коментарів. Пізніше редактори Facebook-сторінки Ангели Меркель назвали навалу коментарів під її постами спам-атакою.

Львівська крафтового пивоварня випустила обмежену партію пива, на етикетках якого були зображені світові лідери. Один із сортів отримав назву "Фрау Ріббінтроп "

Гола канцлерка

За версіями журналів "Forbs", "Тime" і "Financial Times" канцлерка Німеччини неодноразово визнавалася найвпливовішою жінкою-політиком в світі. Подібна популярність в світі викликала інтерес у користувачів інтернету, і незабаром в мережі з'явилися старі фотографії оголеної Ангели з подругами з ССНМ.

гола Меркель

Алжирський художник Адель Абдессемед надихнувся на створення мармурової скульптури оголеної Ангели Меркель. Робота називається "Красива" і виконана в класичному стилі "Трьох грацій" скульптора Антоніо Канови.

Дата публікації: 27.05.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1