Мезенцева Марія

Мезенцева Марія

Нардеп, голова делегації України в ПАРЄ

Всі новини

Марія Сергіївна Мезенцева - народний депутат України IX скликання, глава делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи, депутат Харківської міської ради VII скликання, волонтер.

Місце народження

Народилася 10 грудня 1989 року в місті Харків.

Освіта

У 2011 році закінчила Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини, референт-перекладач з англійської мови".

У 2012 році закінчила магістратуру за фахом "Міжнародні відносини та міжнародне право" Кентського університету (Великобританія), факультет політики та міжнародних відносин.

Сім'я

 • Мама: Ніна Мезенцева - директор в харківському "Медичному центрі Здоров'я".
 • Батько: Сергій Мезенцев.

Коротка біографія

 • У 2006 році Марія Мезенцева вступила до Харківського інституту сходознавства "Харківський колегіум" на факультет міжнародних відносин, відділення "Міжнародні відносини та китайську мову".
 • 2007-2011 роки - навчання в Харківському національному університеті за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини, референт-перекладач з англійської мови". Отримала диплом з відзнакою.
 • У 2008-2010 роках Марія була помічником юриста в ТОВ "Земельний ексклюзив", Харків.
 • 2011 рік - пройшла стажування у Верховній Раді України.
 • У 2012 році отримала ступінь магістра за спеціальністю "Міжнародні відносини та міжнародне право" Кентського університету (University of Kent), факультет політики та міжнародних відносин (Великобританія, Кентербері).
 • У 2012-2013 проходила стажування в Європейському Парламенті Парламентської Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.
 • З 2014 по 2015 рік - стажувалася в Бізнес Раді "Україна-ЄС" в Брюсселі.
 • У 2015 році працювала в Альянсі європейських консерваторів і реформаторів в Брюсселі.
 • З 2015 по 2019 - депутат Харківської міськради VII скликання, член комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів.
 • З 2016 року - фізична особа-підприємець.
 • У 2019 на позачергових парламентських виборах була обрана народним депутатом Верховної Ради IX скликання по 168 округу (Харків) від партії "Слуга народу".
 • У вересні 2019 стала членом делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи.
 • 11 січня 2021 року Марія Мезенцева обрана главою делегації України в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Громадська і політична діяльність

Попри молодий вік, Марія Мезенцева встигла попрацювати в численних установах і пройти стажування в престижних місцях.

З 2008 по 2010 рік - була помічником юриста в харківській юридичній фірмі "Земельний Ексклюзив".

У 2011 році Марія Мезенцева проходила стажування у Верховній Раді України.

У 2012-2013 - проходила стажування в Європейському Парламенті, Парламентської Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

У 2014-2015 роках Марія Мезенцева працювала в Брюсселі на посаді менеджера по відповідності в Альянсі європейських консерваторів і реформістів. Була лобістом з українських питань в Європейському парламенті. Також Марія проходила стажування в Бізнес Раді "Україна-ЄС " в Брюсселі.

Досьє Марії Мезенцевої зазначає, що у 2015 році вона почала підійматися кар'єрними сходами в Україні, ставши депутатом Харківської міської ради VII скликання. Була членом постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проєктів. Член депутатської фракції "Об'єднання "Самопоміч". Займалася гендерними питаннями. У міськраді Харкова Мезенцева пропрацювала 3 роки й 7 місяців. За її словами, це стало для неї прекрасним досвідом місцевого управління.

З 2016 року - фізична особа-підприємець.

Біографія Марії Мезенцевої свідчить, що вона займалася волонтерською діяльністю. З 2016 вона працювала волонтером в Адаптаційно-Культурному Центрі "АКЦентр", де викладала англійську мову для дітей і підлітків в Speaking Club.

Марія Мезенцева в АКЦентр

Марія Мезенцева в АКЦентр (фото: facebook/АКЦентр)

У 2018 році стала членом міжнародної громадської організації "Європейська асамблея жінок-депутатів".

На дострокових парламентських виборах 2019 Марія Мезенцева балотувалася по одномандатному виборчому округу № 168 Шевченківського району Харкова, як кандидат від партії "Слуга народу".

Обійшла народного депутата V, VI, VII та VIII скликань Верховної Ради, члена депутатської групи "Відродження" Валерія Писаренко. За результатами виборів Мезенцева набрала 41,51% голосів виборців. Найближчий її суперник Писаренко набрав 23,74%.

У ВР обрано заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом. Голова підкомітету з питань адаптації українського законодавства до законодавства ЄС.

Марія Мезенцева і Володимир Зеленський

Марія Мезенцева і Володимир Зеленський (фото: facebook/Марія Мезенцева)

У вересні 2019 Марія Мезенцева стала членом делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи.

У лютому 2020 року потрапила в незручне становище через своє висловлювання про скандальний законопроект про ринок землі. Під час свого виступу в парламенті Мезенцева заявила, що її бабуся чекає відкриття ринку землі. Журналісти ZIK відвідали бабусю нардепа Ганну Єгорівна Кулак в селі на Чернігівщині і та сказала: "Я думаю, навряд чи люди допустять, щоб продати землю. Ось орендувати - так. З чим же ми залишимося, якщо продамо землю?". Вона додала, що внучка давно її не провідує і не дзвонить їй, оскільки дуже зайнята. Після цього народний депутат зняла відповідний ролик, звинувативши телеканал ZIK в брехні та маніпуляції.

Марія Мезенцева з бабусею

Марія Мезенцева з бабусею (фото: Instagram Марії Мезенцевої)

11 січня 2021 року делегація України в Парламентській Асамблеї Ради Європи обрала Марію Мезенцева новою головою делегації в ПАРЄ. Раніше це місце займала Єлизавета Ясько з "Слуги народу".

Захоплення, цікаві факти

Марія Мезенцева з юного віку захоплювалася танцями. Є багаторазовою чемпіонкою України з сучасних танців. Володарка нагороди "Обдаровані діти Харківщини".

У своєму Instagram Марія пише, що робить ранкову зарядку щодня.

Стверджує, що сама хабарів не дає і всіляко протидіє тому, щоб їх давали інші.

Була фанаткою харківського "Металіста" не пропускала жодної гри та знала особисто футболістів.

В їжі Марія віддає перевагу рибі. З цією стравою може дозволити собі келих білого вина. У всіх інших випадках є противницею алкоголю і наркотиків. Однак, є прихильницею легалізації медичної марихуани, особливо для бійців АТО, тому що неодноразово бачила їхні страждання.

У декларації вказувала, що безкоштовно викладає англійську для дітей із зони АТО. Дохід Марії Мезенцевої до депутатства становив 350 тис. гривень на рік як підприємця.

Дата публікації: 15.01.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1