Нейков Леонід

Нейков Леонід

Український державний діяч, юрист, у минулому прокурор, нині – заступник мера Южного, Одеської області

Леонід Нейков – держслужбовець, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керівник управління правового забезпечення та взаємодії з державними органами міської ради міста Южного, Одеського району Одеської області, відомий юрист. Понад 10 років працював у прокуратурі Одеської області, з яких майже половину на керівних посадах.

Місце народження

Леонід Нейков народився у Одесі, 5 листопада 1988 року.

Освіта

Нейков Леонід Олександрович – випускник Національного Університету "Одеська юридична академія". У 2011 році отримав диплом за спеціальністю "Правознавство" та кваліфікацію – юрист.

Сім`я

Батьки Леоніда Нейкова – приватні підприємці. Раніше батько працював у військовій сфері.

Кар`єра

Свою кар'єру Леонід Нейков розпочав зі стажування на посаді помічника прокурора. Одразу після закінчення Юридичної академії, у 2011 році, служив у прокуратурі Кіровського району м. Кіровограда. Вже за рік, у 2012 році, – призначений прокурором Кіровського району Кіровограда. Подальша служба Нейкова пов'язана з Одесою та Одеською областю, куди він переїжджає у вересні 2012 року та стає прокурором Ізмаїльської міжрайонної прокуратури Одеської області. Протягом двох років, з 2012 та по 2014 роки – прокурор Одеської міжрайонної прокуратури з нагляду за дотриманням законів у природоохоронній сфері Одеської області.

2014 – 2015 – прокурор відділу нагляду за дотриманням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове розслідування управління нагляду з кримінального провадження у сфері транспорту прокуратури Одеської області.

Протягом першої половини 2015 року – Леонід Нейков прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримки державного звинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту прокуратури Одеської області.

З літа 2015 та до початку 2016 року – прокурор відділу нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ при провадженні досудового розслідування та підтримки державного звинувачення управління нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні прокуратури Одеської області.

2016 - 2017 - Леонід Нейков – прокурор відділу нагляду за дотриманням законів територіальними органами поліції під час провадження досудового розслідування та підтримки державного звинувачення управління нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Одеської області.

2017 - прокурор відділу процесуального керівництва під час провадження досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримки державного звинувачення управління нагляду за дотриманням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Одеської області.

Із середини 2017 та до серпня 2020 року – заступник керівника Комінтернівської прокуратури Одеської області.

2020 – 2021 – керівник Білгород-Дністровської прокуратури Одеської області.

Протягом усього 2021 року – Леонід Нейков – прокурор Білгород-Дністровської прокуратури Одеської області.

З листопада 2021 року та по квітень 2022 року – старший слідчий другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві.

З 24 лютого 2022 року, з перших днів війни, за наказом керівництва Державного бюро розслідувань, Нейкова було направлено на службу до прикордонного пункту пропуску Одеської області.

Наприкінці квітня 2022 року на сесії міської ради Южного (Одеська область) депутати затвердили Леоніда Нейкова на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Нейков став керівником управління правового забезпечення та взаємодії з держорганами міськради Южного. Вже на початку травня, під час моніторингу та аналізу обстановки у південному регіоні області з боку народних депутатів України з комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, було проведено низку зустрічей із мером Южного Володимиром Новацьким та його заступником – Леонідом Нейковим.

Під час зустрічей обговорювалися питання готовності міста щодо протидії можливому наступу російської армії у регіоні. Міська влада Южного в умовах воєнного стану працює ефективно, підтвердженням чого є готовність як самого міста, так і його мешканців. Проблем у соціальному забезпеченні мешканців – немає. Команда мерії Южного організовує на постійній основі гуманітарну допомогу на Миколаївщині, мешканцям постраждалих від військових дій районів.

Одразу після затвердження на посаду заступника Южненського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, на час запровадження воєнного стану, Нейков вирішив переправляти отриману зарплату на рахунок Збройних Сил України.

З першочергових завдань на посаді заступника мера Южного Нейков планує створити центр послуг, який надавав би безкоштовну, якісну правову допомогу містянам. Крім того, Леонід Нейков вже ініціював організацію відділу внутрішньої безпеки міської ради Южного з метою запобігання корупційним проявам, а також з метою посилення контролю за виконанням службових обов'язків працівниками мерії.

Служба у прокуратурі

Під час роботи Нейкова на посаді заступника керівника Комінтернівської місцевої прокуратури (з дислокацією у м. Южне) було вжито низку заходів щодо боротьби з торгівлею та обігом наркотиків, виявлено та притягнуто до відповідальності організовані злочинні групи.

Ілюстрацією роботи в прокуратурі Одеської області став такий прецедент: старшому помічнику капітана судна було оголошено підозру за фактом забруднення моря в межах внутрішніх морських вод України речовинами шкідливими для життя та здоров'я людей, внаслідок порушення спеціальних правил, що спричинило інші тяжкі наслідки. (ч. 2 ст. 243 КК України).

Було з'ясовано, що під час розвантаження корабля відбулося неконтрольоване скидання шкідливої для життя та здоров'я людей забруднюючої речовини – суміші пальмового олеїну та пальмового стеарину в акваторію морського порту "Южний". Старший помічник капітана судна через свої недбалі дії допустив витік 8,5 тонн шкідливих сумішей. Внаслідок забруднення моря державі завдано збитків на 65 млн гривень.

Прокурори звернулися до Господарського суду Одеської області з позовом на користь держави до судновласника про стягнення завданих збитків внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього середовища. Задля забезпечення позову судновласником на депозитний рахунок господарського суду Одеської області зараховано 26,6 млн гривень.

Під час роботи на посаді керівника Білгород-Дністровської місцевої прокуратури (до юрисдикції якої входив: Білгород-Дністровський, Арцизький, Саратський, Тарутинський та Татарбунарський район) Нейковим було вжито низку заходів щодо боротьби з розтратою бюджетних коштів, боротьби з корупційними проявами. Завдяки скоординованим діям прокуратури та СБУ затримано ексголову Затокської селищної ради, який переховувався від слідства за підозрою у низці правопорушень.

Чиновник був фігурантом кількох кримінальних проваджень: зловживання службовим становищем, розтрата бюджетних коштів, незаконні угоди із земельними ресурсами та організація замаху на життя адвоката. Чиновника було затримано в Одесі.

Забезпечено дієвий захист на користь держави в особі Затокської селищної ради, заявлено 106 позовів. Влада запобігла вилученню з державної (комунальної) власності земельних ділянок на суму понад 131 млн грн.

Крім того, Одеським окружним адміністративним судом задоволені позови Білгород-Дністровської місцевої прокуратури щодо визнання незаконними рішення Затокської селищної ради щодо передачі земель рекреаційного призначення загальною площею майже 5 га у власність осіб під індивідуальне дачне будівництво.

За результатами розгляду справи суд констатував, що рішеннями селищної ради про передачу земельних ділянок у приватну власність фактично допущено незаконну зміну цільового виду використання земель рекреаційного призначення, порушення якого тягне за собою скасування таких розпоряджень.

Дата публікації: 25.05.2022
Дата останньої зміни: 25.05.2022
1