Немчінов Олег

Немчінов Олег

Міністр Кабінету Міністрів України

Всі новини

Олег Миколайович Немчінов - міністр Кабінету міністрів України, колишній державний секретар Міністерства молоді та спорту України.

Місце народження

Народився 1 травня 1977 року в місті Львів.

Освіта

 • У 1998 році пройшов військову підготовку в "Львівській політехніці" за профілем "Бойове застосування мотострілкових підрозділів, частин і з'єднань".
 • У 1999 році закінчив географічний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка.
 • У 2003 році закінчив Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю "Державна служба".
 • У 2011 році отримав кваліфікацію бакалавра з правознавства в приватному вузі "Львівський університет бізнесу та права" за спеціальністю "Правознавство".
 • У 2013 році закінчив аспірантуру Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю "Теорія та історія державного управління".
 • У 2015 році Олегу Немчінову присуджено науковий ступінь кандидата наук з державного управління.

Родина

 • Дружина: Оксана Стецюк - доцент, кандидат географічних наук, викладає у Львівському національному університеті.
 • Діти: син Андрій (2018).

Коротка біографія

 • Олег Немчінов народився 1 травня 1977 року у Львові, в сім'ї службовців. У досьє Немчінова потрібно згадати, що його дід був героєм Радянського Союзу. Іван Миколайович Немчінов (1915-1979) отримав зірку Героя за взяття й оборону Букринського плацдарму під Києвом. Артдивізіон діда знищив 400 німців і багато техніки супротивника. Іван Немчінов особисто підірвав гранатою німецький танк.
 • У 1999-2002 роки - Олег Немчінов працював в департаменті гуманітарної та соціальної політики в відділі роботи з молоддю, потім у відділі роботи з молоддю управління культури Львівської міської ради.
 • З 1999 по 2002 рік - був депутатом Львівської міськради від правоцентристської "Української народної партії".
 • У 2000-2003 роки - працював за сумісництвом викладачем Львівського професійно-технічного училища.
 • З 2003 по 2006 рік - працював помічником-консультантом народного депутата Олександра Гудими та голови УНП Юрія Костенка, що входили до парламентської фракції НУНС. Обов'язки виконував на громадських засадах.
 • У 2006-2007 роках - виконавчий директор Асоціації "Будівельні підприємства Львівщини". У 2007-2009 - заступник гендиректора в ТОВ "Виробничо-комерційній фірмі "Готель "Незалежність".
 • З 2007 по 2015 рік досьє Немчінова доповнилося званням президента Федерації легкої атлетики Львівської області.
 • З 2009 по 2010 рік - начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Львівської ОДА.
 • З 2012 по 2014 рік - викладав у Львівському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при президентові України.
 • З 2014 по 2017 рік - працював на державному підприємстві "Виробничо-сервісний центр Міністерства доходів і зборів України у Львівській області".
 • У 2014-2017 роках - офіцер Державної прикордонної служби України. У біографії Немчінова є факт участі в АТО - з січня по лютий 2016 року - учасник антитерористичної операції на території Донецької області.
 • У 2017 році - призначений державним секретарем Міністерства молоді та спорту України за результатами відкритого конкурсу розпорядженням Кабінету Міністрів України. У жовтні 2019 року залишив посаду через злиття відомства з Міністерством культури та Мінінформполітики.
 • 4 березня 2020 року Олег Немчінов призначений міністром Кабінету Міністрів України.

Громадська і політична діяльність, скандали

Політичну кар'єру Олег Немчінов починав з громадської діяльності. У студентські роки керував Львівською філією Української студентської спілки, пізніше - Львівською міською організацією "Молодий Рух".

Досьє Немчінова зазначає, що під час роботи у Львівській облдержадміністрації він познайомився з майбутнім прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, який тоді обіймав посаду начальника департаменту економіки та промислової політики Львівської ОДА. На своїй сторінці в соцмережі Олег Немчінов виставляв фото з Денисом Шмигалем, називаючи його другом, а також писав коментарі на підтримку майбутнього прем'єра.

Підкреслено дотримується українсько-націоналістичних поглядів. Багатьох дивувало, що попри російське прізвище і діда-комуніста Немчінову вдалося зробити кар'єру в націоналістичному Львові. Свого діда - героя Радянського Союзу він неодноразово згадував в соцмережах в "ідейно правильному" проукраїнському ключі.

 Олег Немчінов

Олег Немчінов (фото: facebook)

4 березня 2020 року Верховна Рада України, прийнявши відставку Олексія Гончарука, проголосувала за нового прем'єр-міністра - корінного львів'янина Дениса Шмигаля. Пакетним голосуванням народні депутати призначили Кабмін. За протекцією свого друга Олег Немчінов став міністром Кабінету міністрів України, змінивши на посту Дмитра Дубілета.

Не встигнувши освоїтися на новій посаді, в той же день Олег Немчінов опинився в центрі скандалу. З'ясувалося, що новий міністр Кабміну активно критикував і висміював президента Володимира Зеленського у соцмережах. На виборах 2019 року він підтримував Петра Порошенка, голосував за нього, а також брав участь в праймеріз "Європейської солідарності".

У своїх постах на Facebook чиновник називав Володимира Зеленського "кумиром бидла", а його виборців - "віруючими в пришестя Голобородько". Деякі пости про президента він публікував на коричневому фоні із зображенням екскрементів. Він також назвав майбутнього президента "резидентом", натякаючи на його зв'язок з Москвою. Активно обговорював тему про наркозалежність Зеленського.

Після перемоги Зеленського на виборах Олег Немчінов закликав Раду і Петра Порошенка терміново прийняти "мовний" закон, перш ніж новий президент отримає реальну владу. Він брав участь в мітингу під Верховною Радою 25 квітня 2019 року в компанії з Володимиром В'ятровичем, коли приймався закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Після того, як вибухнув скандал, Немчінов заявив, що його минулі публікації просто "перекручують недоброзичливці". Однак, особиста сторінка чиновника в соцмережі була видалена, а у відкритому доступі залишився тільки публічний офіційний акаунт.

Олег Немчінов

Олег Немчінов (фото: kmu.gov.ua)

5 березня 2020 року на засіданні фракції "Слуга народу", Немчінов заявив, що шкодує, що постив неправду про Зеленського та "Слугу народу", пояснюючи, що в основі хейтерських постів лежала інформація з недостовірних джерел. Немчінов запевнив, що коли познайомився із Зеленським особисто, кардинально змінив свою думку.

За даними електронної декларації за 2019 рік, майно записано на самого Немчінова, а також на його дружину і матір. У сім'ї дві квартири у Львові та одна в Києві, п'ять земельних ділянок у Львові та Львівській області на 25 тисяч кв.м та два автомобілі.

Сумарний дохід сім'ї за 2019 рік перевищив близько 3 млн. гривень. Готівкою у сім'ї - 30 000 гривень 2 800 доларів і 2 000 євро, на банківських рахунках - 44 000 доларів.

У графі сім'я чиновник вказав свою матір Валентину Вікторівну, дружину Оксану Стецюк і сина Андрія.

Дата публікації: 25.11.2020
Дата останньої зміни: 21.12.2020
1