Ляшко Олег

Ляшко Олег

Політик, очільник Радикальної партії України

Всі новини

Лідер радикальної партії Олег Ляшко – один із українських політиків, які найбільше запам’ятовуються. Більше того, ось уже 7 років Олег Ляшко та скандал – це фактично синоніми. Розкажемо докладніше про особисте та політичне життя одіозного радикала.

Місце народження

Олег Ляшко народився 3 грудня 1972 року в м. Чернігів, УРСР.

Освіта

 • 1998 рік – закінчив Харківський державний педагогічний університет, спеціальність "юриспруденція".
 • 2012 рік – закінчив Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка, спеціальність "економічні відносини".

Родина

 • Мати – Любов Павлівна Ляшко, 1953 р.н.
 • Колишня дружина – Тетяна Леонідівна Юзькова, політик, членкиня Радикальної партії, донька голови Конституційного суду в 1992-1995 рр. Леоніда Юзькова.
 • Дружина – Росита Сайранен, 1970 р.н. бібліограф, підприємець.
 • Донька – Влада Віталіївна Горбенко, 2002 р.н.
 • Син – Олександр Ляшко, 2020 р.н.

Коротка біографія

Ляшко Олег Валерійович народився 3 грудня 1972 року в м. Чернігів. Ріс у неповній родині. Із двох років виховувався в інтернатах. Після закінчення школи вступив до Харківського державного педагогічного інституту на юридичний факультет. Ще до закінчення навчання переїхав до Києва і влаштувався на роботу в газету "Молода правда", де працював журналістом, кореспондентом, завідуючим редакції в період від 1990 до 1992 року.

Після цього Олег Ляшко в Україні ще 16 років залишався в основному відомий у якості журналіста. На його рахунку робота журналістом у політичному додатку газети "Правда", а потім – головним редактором усе тієї ж "Правди". Після закриття газети за рішенням суду 2000 року, став головним редактором газети "Воля". Саме там він працював аж до 2006 року, коли в Олега Ляшка в біографії вперше з’явилася політична діяльність.

Політична кар’єра

У велику політику народний депутат Олег Ляшко прийшов завдяки Юлії Тимошенко: саме від її Блоку він уперше був обраний у парламент 2006 року. Тоді депутат Олег Ляшко займався питаннями Комітету з організації роботи Верховної Ради, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради.

У сьомий склад ВР він також був обраний за списками БЮТ. Але тут нардепові Олегу Ляшкові випала посада солідніша – він став заступником голови парламенту з питань бюджету.

Після закінчення каденції 2010 року вирішив не залишати політику та створив власну партію. Під керівництвом Олега Ляшка партія одержала назву "Радикальної партії Олега Ляшка", але потім назва змінилася, і сьогодні Олег Ляшко вже вважається головою Української радикально-демократичної партії.

2012 року Ляшко знову був обраний до Верховної Ради, щоправда, уже як депутат-мажоритарник, позафракційний. Він пройшов після перемоги на виборах у рідному для себе окрузі в Чернігівській області. І знову в парламенті народний депутат Олег Ляшко виявився на "хлібному" місці: його призначили заступником голови комітету з питань фінансів і банківської діяльності.

Але про те хто такий Олег Ляшко українська громадськість дізналася пізніше, 2014 року, коли молодий, але вже скандальний, політик вирішив балотуватися на пост президента. Олег Ляшко на виборах програв, але на цьому не зупинився. Уже через півроку він успішно пройшов у парламент за списками власної партії. Прославився своєю фірмовою риторикою, став героєм безлічі інтернет-мемів і пародій. На останніх виборах у парламент партія Олега Ляшка не подолала 5% бар’єр, і у ВР IX скликання він не є депутатом.

Олег Ляшко: компромат і скандали

Скажемо відразу, особистість Ляшка просто притягує до себе резонансні новини та скандали, а фірмовий стиль поведінки та риторики легко виділяє цього політика з юрби. Але почнемо по порядку.

 • В Олега Ляшка біографія й особисте життя мають безліч нестиковок: його перша дружина дотепер є членом його ж партії, при цьому вона ще й донька впливової людини – голови Конституційного суду в перші роки незалежності України – і, можливо, саме вона дала поштовх політичній кар’єрі.
 • При цьому питання викликає й особистість доньки політика: за офіційними документами Влада має інші прізвище та по батькові, що свідчить про те, що політикові вона не рідна.
 • На початку журналістської кар’єри Ляшко заробив негативну характеристику серед колег через те, що розпускав чутки, нібито він – позашлюбний син колишнього голови Ради Міністрів УРСР Олександра Ляшка.
 • А ще резонансу набули визнання Олега Ляшка в тому, що в нього був зв’язок з партнером своєї статі в молодості, причому це був великий політичний діяч по імені Борис, як свідчать новини про Олега Ляшка. Із цього приводу викликають особливий інтерес його зв’язки зі своїм кумом, якому екснардеп пише палкі пости в соціальних мережах. А ще після цього скандалу 2010 року партія Юлії Тимошенко виключила Ляшка зі своїх рядів.
 • Ще один скандал пов’язаний з минулим політика: в 1994 році він був засуджений за розкрадання держмайна в особливо великих розмірах. Судимість із нього була знята достроково 1998 року.
 • Також викликає гарячий інтерес те, чим володіє Олег Ляшко: у декларації він скромно згадує про нерухомості в Києві та пригороді, земельні ділянки, колекції монет і автопарк. Але ось дані про велику ділянку та будинок в межах Києва декларація Олега Ляшка замовчує.
 • У політикумі в Ляшка репутація відвертого забіяки: його суперечки та бійки з іншими членами парламенту вже стали притчею в народі. Наприклад, знамените епічне фото Олега Ляшкав бійці з Юрієм Бойко, нападу на журналістів, голосні заяви з трибуни парламенту – усе це для епатажного екс-нардепа не рідкість.

Зараз Олег Ляшко балотується на місцевих виборих у Чернігівській області, його підтримує Юлія Тимошенко.

Дата публікації: 22.09.2020
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1