Гончаренко Олексій

Гончаренко Олексій

Ексголова Одеської облради, народний депутат від партії "Європейська солідарність"

Всі новини

Гончаренко Олексій Олексійович – один із українських політиків нової формації, які найбільше запам’ятовуються. Колишній Голова Одеської облради, депутат Верховної Ради декількох скликань.

Місце народження

Олексій Гончаренко народився 16 вересня 1980 року в м. Одеса, УРСР.

Освіта

  • 1986-1996 – школи № 62, №35, Одеська гімназія № 2 ім. А. Бистриної.
  • 1996-2002 – Одеський державний медичний університет, диплом з відзнакою за фахом "лікувальна справа".
  • 2002-2005 – Академія народного господарства при Президентові РФ, спеціальність "економіка та фінансовий менеджмент".
  • 2006 – стажування в Англії за програмою "Фонд Джона Сміта" у місцевому самоврядуванні м. Лутон, Парламенті Великобританії.

Родина

  • Мати – Марина Гончаренко, колишня робітниця одеського порту, співробітник Морського музею Одеси, викладач СЗОШ № 62 і Приморського ліцею.
  • Батько – Олексій Костусєв, політик, колишній міський голова Одеси, лідер власної партії на місцевих виборах, ексголова Антимонопольного комітету, колишній народний депутат декількох скликань.
  • Дружина – Ольга Гончаренко (дівоче прізвище Глова), за фахом – лікар-педіатр.
  • Діти: Олексій Гончаренко молодший,

Кирило Гончаренко.

Коротка біографія

Біографія Олексія Гончаренка за своїми поворотами може зрівнятися з найбільш гостросюжетним фільмом Квентіна Тарантіно. І якби в різні періоди новітньої української історії ви запитали б, хто такий Олексій Гончаренко, ви б одержали кардинально різні відповіді

В українській історії є Олексій Гончаренко – депутат Верховної Ради, він же – Голова одеської обласної адміністрації, він же – політичний діяч у складі партій з кардинально різними поглядами, і він же – один з головних скандальних політиків останніх 15 років. Але почнемо про все один по черзі.

Гончаренко Олексій Олексійович народився 16 вересня 1980 року в Одесі. Мати майбутнього політика працювала в Одеському морському порту, а батько – Олексій Костусєв – на момент народження сина був скромним співробітником Інституту інженерів морського флоту. Коли Олексію було всього 3 роки, батьки розлучилися, і мати змінила йому прізвище на Гончаренко. Частково, це сприяло політичній кар’єрі: як депутата, біографію Олексія Гончаренка ніхто не асоціював з політичною діяльністю його батька, відомого своєю проросійською полемікою.

За першою освітою Олексій Гончаренко – лікар. Після закінчення з відзнакою Одеської гімназії № 2 ім. А. Бистриної, а також після перемоги на міжнародних олімпіадах з біології його зарахували на бюджетній основі в Одеський державний медичний університет. Там же він познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Паралельно з навчанням майбутній депутат Ради Олексій Гончаренко працював на станції швидкої допомоги. Але на цьому його кар’єра медика була завершена.

2002 року за наполяганням батька вирушив отримувати другу освіту в Москву – закінчив Академію народного господарства при Президентові РФ. А після одержання диплома протягом року проходив стажування в Об’єднаному Королівстві Великобританії: працював у місцевому самоврядуванні передмістя Лондона, Лутоні, стажувався в Парламенті Об’єднаного Королівства.

Політична кар’єра

У біографії Олексія Гончаренка досьє на нього, як на політика, можна починати від 2001 року. Саме тоді він уперше заявив про себе, як про громадського діяча. Олексій став членом партії "Зелених" і очолив її студентську молодіжну організацію.

Потім 2002 року, коли його батько став головою проросійської партії "Союз", Олексій увійшов у її ряди. Після одержання другої вищої освіти в Москві він сам став біля керма одеської філії батьківської партії. А після того, як 2005 року країна змінила вектор на євроінтеграцію після Помаранчевої революції, приєднався з усією партією до блоку "Партії Регіонів" Віктора Януковича.

2006 року був обраний в Одеську міську раду депутатом від ПР. Вів риторику на підтримку російськомовного населення України.

2010 року увійшов до складу депутатського корпусу Одеської обласної ради.

Аж до 2014 року зберігав свою позицію проросійського політика. Але з настанням Революції Гідності ще до втечі опального президента Віктора Януковича різко змінив сторону та вийшов зі складу "Партії Регіонів". Подальша риторика Гончаренка була вже відверто проукраїнською. Зокрема, події 2 травня 2014 року в Одесі він назвав порятунком від сепаратистів.

Тоді ж, 2014 року, відбулося приєднання Олексія Гончаренка до БПП. У складі політичної сили Петра Порошенка Гончаренко Олексій на виборах восени 2014 року був обраний нардепом.

У Верховній Раді України VIII скликання нардеп Олексій Гончаренко обійняв посаду секретаря комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

За підсумками виборів у Верховну Раду 2019 року пройшов у парламент як депутата від партії Порошенко "Європейська солідарність". Відзначився активною та прямою критикою діючого президента країни і його політичної сили на засіданнях ВР.

У стрічку новин Олексій Гончаренко потрапляє із дуже часто завдяки своїй активній піар-політиці. Його називають чи не найепатажнішим представником українського політикуму. Освітимо найгучніші скандали, пов’язані з іменем Гончаренка.

  • Після того, як Олексій Гончаренко 2014 року зробив турне по Криму з агітацією проти від’єднання від України, а також після його участі в жалобній ході на згадку про російського політика Бориса Нємцова в Москві 2015 року, нардеп був затриманий поліцією. Через добу його передали українській стороні.
  • Порушували кримінальну справу проти Гончаренка і в Україні: 2016 року його обвинуватили в сепаратизмі та зазіханні на територіальну цілісність країни за зверненням нардепа Ігоря Мосійчука.
  • Не менш насиченим скандалами та компроматом на Олексія Гончаренка в Українізалишається його спілкування з батьком. Той, коли був у статусі мера Одеси, блокував вхід в Одеську міську раду Олексію, який був тоді депутатом.
  • Епічні баталії за участю Гончаренка – незмінний атрибут сесій Верховної Ради та політичних ток-шоу. Його опонентами ставали Микола Скорик, Євгеній Червоненко.
  • 2017 року Україну схвилювало питання: де зараз Олексій Гончаренко. Пішли чутки про зникнення депутата. Через якийсь час Олексій з’явився перед пресою й заявив, що його викрадення було інсценоване СБУ для затримки реальних зловмисників, які планували захопити нардепа.
  • Його флешмоби й акції в ПАСЄ та біля посольства Німеччини теж стали одіозними: коли Росії повернули права та повноваження в ПАСЄ, Гончаренко пройшовся по даху асамблеї у величезних надувних рукавичках, а після висловлень німецького посла про статус ОРДЛО – вийшов до посольства із плакатом у вигляді шматка Берлінської стіни з написом "Niet".
  • Скандал пов’язаний і з фінансами Гончаренка Олексія: деклараціяза 2010 рік висвітила його доходи в розмірі 700000 доларів США. За словами політика, ці гроші йому позичив батько його дружини, який працював на той час водієм у російському "Газпромі".

Як би там не було, Олексій Гончаренко продовжує активну політичну діяльність, а скандали, пов’язані зі своїм іменем, незмінно перетворює в частину свого іміджу.

Дата публікації: 17.09.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1