Порошенко Петро

Порошенко Петро

П’ятий президент України, народний депутат від партії Європейська солідарність

Всі новини

Петро Порошенко зараз – один з найрезонансніших і неоднозначних політиків не тільки в рамках України, але й в усьому світі. У нього є свої прихильники та супротивники, його вважають то рятівником країни, то головним корупціонером. Розглянемо в подробицях біографію та новини про Петра Порошенка. 

Місце народження

Порошенко Петро Олексійович народився 26 вересня 1964 року в м. Болград, Одеська область, УРСР.

Освіта

  • 1982-1989 р.р. – Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка, спеціальність "міжнародні економічні відносини".
  • 1989-1992 р.р. – аспірантура в Інституті міжнародних відносин КНУ.
  • 2002 року – захистив кандидатську дисертацію в Одеській юридичній академії.

Родина

  • Батько – Олексій Іванович Порошенко (1936-2020), заслужений працівник сільського господарства України.
  • Мати – Євгенія Сергіївна Порошенко (1937-2004), була головним бухгалтером у сільськогосподарській сфері.
  • Дружина – Марина Анатоліївна Порошенко, 1962 р.н., лікар-кардіолог, експерша леді України, меценат.
  • Син – Олексій Петрович Порошенко, 1985 р.н., народний депутат від партії "Європейська солідарність".
  • Син – Михайло Олексійович Порошенко, 2001 р.н.
  • Доньки – Євгенія Петрівна Порошенко й Олександра Петрівна Порошенко, 2000 р.н.
  • Онуки: Петро і Єлизавета.

Коротка біографія

Петро Олексійович Порошенко народився 26 вересня 1964 року в м. Болград Одеської області в родині аграріїв. Дитинство провів у м. Бендери, тоді – Молдавської РСР, де й закінчив середню школу. У школі займався дзюдо, одержав статус КМС.

1982 року Порошенко вступив до престижного КНУ в Інститут міжнародних відносин. Через два роки пройшов службу в армії, через що закінчив інститут лише 1989 року. Потім вступив до аспірантури, а 2002 року захистив кандидатський мінімум і одержав ступінь кандидата економічних наук.

Відразу після закінчення університету Порошенко зайнявся підприємницькою діяльністю. З того часу у Петра Порошенка біографія прямо пов’язана з великим бізнесом. Спочатку він був заступником головного директора Об’єднання малих підприємств і підприємців "Республіка", 1991 року очолив АТ "Біржовий будинок" Україна". 1993 року в Порошенка в біографії з’являється перша згадка про кондитерський бізнес – згодом, саме цей напрямок принесе йому статус одного з найбагатших людей країни. Він викуповує кілька підприємств, організовує продаж какао-бобів і поступово створює одну з найбільших кондитерських імперій – корпорацію "Рошен"

Окрім кондитерських підприємств у Петра Порошенка в досьє значаться наступні напрямки бізнесу:

  • концерн "Укрпромінвест" (ліквідований 2012 року).
  • Телеканал "5 канал".
  • автомобільний завод "Богдан" (2009 року викуплений партнером по бізнесу Порошенка Олегом Свинарчуком).
  • Міжнародний інвестиційний банк.
  • підприємство з виробництва крохмалю та скла.

Частина бізнесу Порошенка була викуплена його партнерами, а основні підприємства на момент приходу на посаду президента він передав в управління компанії Прайм Ессетс Капітал, якою формально керував його батько. Потім керуванням активами Порошенко займалися західні трастові фонди. Після смерті батька 2020 року стало відомо, що основна частина бізнесу Порошенка записана на його сина, Олексія.

Особисте життя

Згідно з офіційними даними, у Порошенка в біографії особисте життя цілком стандартне: ще в 80-х він одружився на лікарці-кардіологу Марині, у шлюбі з нею в нього народилося четверо дітей, старший з яких, Олексій, є народним депутатом, учасником АТО. Молодші діти навчаються в Лондоні. Але є й кілька пікантних скандалів, пов’язаних з родиною й особистим життям екс-президента:

  • 2015 року скандал торкнувся молодшого сина Порошенка: фото Михайла у футболці з написом Russia обійшло міжнародні ЗМІ.
  • Журналісти виявили, що невістка Порошенка має російське громадянство

Політична кар’єра

Свою кар’єру в політиці Порошенко почав 1998 року в складі Соціально-демократичної партії. 2000 року залишив ряди соціал-демократів і створив власну партію "Солідарність", яка увійшла до складу Партії регіонального відродження (згодом – Партія Регіонів).

2001 року "Солідарність" Порошенка різко змінила вектор і увійшла до складу головного опонента Партії регіонального відродження – партію Віктора Ющенка "Наша Україна". За списками НУ Порошенко двічі проходив у парламент – в 2002 і 2006 роках. У парламенті курирував питання фінансування та бюджету.

У липні 2004 року Порошенко ввійшов у керівництво "Нашої України". Від 2005 року обійняв посаду секретаря РНБО, але вже через півроку подав у відставку після обвинувачень свого попередника Олександра Зінченка в корупції.

2007 року отримав посаду голови Ради Нацбанку України.

2009 року отримав посаду Міністра закордонних справ України, на якій пропрацював аж до розпуску Кабміну Віктором Януковичем 2010 року.

2012 року Янукович призначив Порошенка Міністром економічного розвитку та торгівлі. Але вже в грудні 2012 Порошенко пішов у відставку й увійшов до складу народних депутатів 7 скликання Верховної Ради, як самовисуванець.

2013 року балотувався в мери Києва, але програв Віталію Кличкові.

Під час Революції Гідності Порошенко був одним з активних учасників з боку протестувальників. Він разом із сином підтримував протестувальників, а його феєрична поява під час розгону демонстрантів на грейдері стала відправною точкою для формування президентського рейтингу.

2014 року з істотним відривом переміг на виборах президента України, набравши 54% голосів.

20 грудня 2021 року ​П'ятому президенту України Петру Порошенку повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій.

Президентство Порошенка

Коли Порошенко був на посаді президента, то вів активну політику євроінтеграції, паралельно створюючи базис сильної армії для протистояння ОРДЛО та РФ. Ключові події під час каденції Порошенка наступні:

  • Підписання угоди про асоціацію з ЄС.
  • Розірвання договору про дружбу, співпрацю та партнерство з РФ.
  • Закон про люстрацію та створення Антикорупційного бюро.
  • Реформа поліції.
  • Політика декомунізації та деолігархалізації України.
  • Закон про децентралізацію.
  • Реформа армії.
  • Одержання Томоса та створення Єдиної православної церкви України.
  • Уведення електронних декларацій.
  • Посилення впливу України на міжнародній арені та підписання договорів про вільну торгівлю з Канадою.

2019 року Петро Порошенко взяв участь у президентських виборах, але програв Володимиру Зеленському зі співвідношенням голосів 25% проти 73%. Незважаючи на значний список реформ і активний розвиток країни, довіра електорату до Порошенка через біографію та компромат було підірвано.

Сьогодні Порошенко в новинах з’являється не так часто. Він є народним депутатом 9-го скликання Верховної Ради за списками партії "Європейська солідарність". При цьому, останні новини про Порошенка найчастіше пов’язані з обвинуваченнями з боку чинної влади. Його регулярно обвинувачують у корупції та офшорних схемах. У 2019-2020 роках уряд Зеленського ініціював кілька розслідувань. Усі вони були подані ексадвокатом Януковича Андрієм Портновим. На сьогодні момент ДБР відкрило 13 кримінальних справ проти колишнього президента. У той же час, проти Порошенка обвинувачення поступово знімаються. Сам Порошенко до суду не з’являється, оскільки вважає своє переслідування політично мотивованим. Останні новини про суди проти Порошенка свідчать про те, що до переслідування підключився і його головний опонент – Ігор Коломойський, який у липні 2020 подав 4 заяви про відкриття кримінальних справ. Також від 31 серпня 2020 року він потрапив у санкційний список РФ.

Колишній президент, народний депутат чотирьох скликань, меценат і підприємець, Порошенко сьогодні перебуває в немилості, але чи не означає це, що в майбутньому він візьме політичний реванш?

Дата публікації: 20.12.2021
Дата останньої зміни: 20.12.2021
1