Пишний Андрій

Пишний Андрій

Голова Національного банку України

Всі новини

Андрій Григорович Пишний — ​​український політик і банкір. З 2003 був першим заступником голови "Ощадбанку", у 2007 перейшов до Ради національної безпеки. У 2010 Пишний зосередився на партійному проекті Яценюка "Фронт Змін", де очолив комітет партійного контролю. На парламентських виборах 2012 став заступником керівника штабу "Батьківщини", а в грудні став лідером "групи Яценюка" у фракції "Батьківщини". З 2013 — заступник голови партії ВО "Батьківщина". Під час каденції був першим заступником голови парламентського комітету з питань регламенту. 26 березня 2014 — став головою правління Ощадбанку. Голова НБУ від 7 жовтня 2022 року

Андрій Пишний народився 26 жовтня 1974 в селі Доброводи Збаразького району Тернопільської області.

Освіта

1991—1996 — навчався на юридичному факультеті Чернівецького університету, де познайомився з Арсенієм Яценюком. Після навчання, у 1996—2000 лишався в ньому викладачем-стажистом та асистентом кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права.

Паралельно займався юриспруденцією. Спочатку — у власній фірмі, потім — у фірмі "Юрек-Аудит" спільно з Арсенієм Яценюком і Андрієм Іванчуком.

Кар'єра

2000 — очолив юридичне управління "Ощадбанку" та переїхав до Києва. 2001 року став директором департаменту правового забезпечення "Ощадбанку".

У 2003—2007 був першим заступником голови правління "Ощадбанку". З грудня 2004 до травня 2005 виконував обов'язки голови "Ощадбанку". У 2005 закінчив Українську академію банківської справи НБУ (банківська справа).

У 2006 році Пишний підготував і узгодив з Наглядовою радою стратегію розвитку банку, яка передбачала реформу корпуправління банку і введення в Наглядову раду незалежних директорів.

Прихід до влади Януковича привів до зміни команди банку. Здійснити корпоратизацію Ощадбанку команді Пишного вдалося тільки під час другого терміну перебування його на посаді голови правління в 2019 році.

Андрій Пишний

З березня до травня 2007 був першим заступником голови правління ВАТ "Укрексімбанк". Пишний є кандидатом юридичних наук (захистив дисертацію на тему "Правовий статус державних банків України").

З 26 березня 2014 — голова правління АТ "Ощадбанк", де разом із командою за п'ять років провів комплексну модернізацію, вивівши його в лідери ринку. Чотири роки поспіль "Ощадбанк" стає переможцем комплексного рейтингу "50 провідних банків України" за версією щорічного незалежного дослідження інформаційного агентства "Financial Club".

2 серпня 2019 — повноваження Пишного в Ощадбанку продовжено на наступні 5 років.

Політичний бек

У травні 2007 призначений заступником секретаря РНБО. Звільнений з посади указом президента Віктора Ющенка в червні 2009.

У 2010 зосередився на партійному проєкті Арсенія Яценюка "Фронт Змін", де очолив комітет партійного контролю. На парламентських виборах 2012 став заступником керівника штабу "Батьківщини", а в грудні став лідером "групи Яценюка" у фракції "Батьківщини" та першим заступником голови парламентського комітету з питань регламенту.

15 червня 2013, після об'єднання "Фронту змін" і партії "Батьківщина", обраний заступником керівника "Батьківщини".

Громадська діяльність

2009 року (у віці 34 років) Пишний частково втратив слух. Пишний є ініціатором низки соціальних проєктів. Зокрема, за його ініціативою створене громадське об'єднання "Відчуй", яке допомагає адаптації людей, які втратили слух або народилися з вадами слуху. Андрій сповідує філософію інклюзивного суспільства, суспільства без бар'єрів. Зокрема, "Ощадбанком" першим у Східній Європі було відкрито банківські відділення, адаптовані для людей з особливими потребами.

Пишний — співавтор благодійного проєкту "Мистецтво, що рятує", який реалізується спільно з "Мистецьким арсеналом" та волонтерськими організаціями задля допомоги пораненим бійцям АТО, ООС та жителям прифронтової зони Донбасу.

Від початку російсько-української війни Андрій Пишний увійшов до складу групи Єрмака — Макфола з розробки пакета санкцій проти Російської Федерації. Активно виступає за визнання Росії державою-терористом.

Особисте життя

  • Батько — Григорій Андрійович (народився 1947) — заступник гендиректора турагентства "Черемош". Деякий час очолював лікувальний профілакторій для людей, що знаходяться в стані алкогольної залежності. Пізніше був заступником голови правління машинобудівного заводу.
  • Мати — Світлана Андріївна (1949—1996) — працювала в міському відділі міліції. Розлучилася з чоловіком, коли сину було 11 років. Отримала звання майора за кілька днів до смерті через онкозахворювання.
  • Дружина — Людмила Георгіївна (*1973) — викладач університету. У пари є дві дочки — Світлана (1998) та Дарина (2003).

Соцмережі

Дата публікації: 06.10.2022
Дата останньої зміни: 07.10.2022
1