Пристайко Вадим

Пристайко Вадим

Уповноважений посол України у Великобританії

Всі новини

Вадим Пристайко - один з провідних дипломатів і політиків останніх кількох років. Розглянемо, як складалася кар'єра посла України у Великобританії, і які скандали пов'язані з його ім'ям.

Місце народження

Пристайко Вадим Володимирович народився 20 лютого 1970 року у м. Кілія, Одеська область.

Освіта

  • 1994 - закінчив Київський політехнічний інститут (КПІ), спеціальність "Інформаційні технології".
  • 1998 - Українська академія зовнішньої торгівлі, магістерський ступінь за спеціальністю "Зовнішня торгівля".

Родина

  • Батько - Володимир Ілліч Пристайко, ексглава СБУ в 1996-2004 році, генерал-лейтенант юстиції.
  • Мати - Раїса Павлівна Пристайко, пенсіонерка, домогосподарка.
  • Брат - Валерій Пристайко, 1977 р.н., співробітник Національного інституту стратегічних досліджень.
  • Дружина - Інна Пристайко (Угляренко), 1974 р.н., ексспівробітниця МЗС, на цей час - рантьє.
  • Син - Володимир Пристайко, 1997 р.н., співробітник посольства України в Канаді.
  • Син - Андрій Пристайко, 2002 р.н.

Коротка біографія

Вадим Володимирович Пристайко народився в невеликому райцентрі Кілія в Одеській області 20 лютого 1970 року. Його батько просувався на державній службі і в різні роки батьки Вадима Пристайко працювали в Одесі, Запоріжжі, Києві. Зрештою сім'я влаштувалася в столиці, де майбутній дипломат закінчив середню школу.

У 1994 році Вадим Пристайко закінчив КПІ і отримав диплом спеціаліста в сфері інформаційних технологій. Ще до закінчення інституту заснував власну компанію з надання телекомунікаційних послуг - "Електронні вісті". В ті роки компанія стала одним з перших інтернет-провайдерів Києва.

У 1994 році біографія Вадима Пристайко робить несподіваний поворот: з перспективної сфери IT-технологій він переходить в сектор зовнішньоекономічних відносин та з 1994 по 1997 роки він робить непогану кар'єру від фахівця до заступника начальника управління у Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України.

З 1997 року в досьє Вадима Пристайко з'являється згадка про службу в Міністерстві закордонних справ України. Він перейшов на посаду заступника завідувача сектора Азійсько-Тихоокеанського регіону. Ці ж країни були в його веденні і в роки роботи в Міністерстві зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі. Аж до 2000 року він працює в МЗС, і потім переходить в консульство України в Австралії, де протягом року служить консулом України в Сіднеї.

Повернувся в Україну Пристайко в 2001, але знову ненадовго: після року служби головним консультантом Генуправління з питань зовнішньої політики при Адміністрації Президента він на 4 роки відправляється до Канади. Тут він працює радником з політичних питань і тимчасовим повіреним.

Зате в 2007 році Пристайко переходить на новий кар'єрний рівень. Він протягом двох років є заступником директора департаменту НАТО в Міністерстві закордонних справ України.

У 2009 році переходить на посаду радника-посланника при місії Посольства України в США.

У 2012 році стає надзвичайним послом в Канаді, а заодно - представником України в Міжнародній організації цивільної авіації.

Політична кар'єра

Попри те, що Пристайко Вадим Володимирович в дипломатії досяг великих успіхів ще на початку 2000-х, керівну посаду в МЗС він отримав тільки в 2014 році. Тоді він був призначений заступником Міністра закордонних справ України. У 2017 році Павло Клімкін також довірив Вадиму Пристайку представляти Україну в НАТО.

При зміні уряду в 2019 році Павло Клімкін, безпосередній керівник Пристайка, подав у відставку, а новоспечений президент Володимир Зеленський зробив подання Пристайка на вакантну посаду глави МЗС. Однак, парламент прийняв його кандидатуру не з першого ж разу, і очолювати Міністерство закордонних справ Вадим Володимирович почав тільки з 29 серпня 2019 року. Він успішно працював в уряді Олексія Гончарука, і з відставкою прем'єра залишив пост міністра. Але ненадовго, в новому Кабміні Пристайко отримав крісло Міністра з питань євроінтеграції. Останні новини про кар'єру Пристайка пішли в червні 2020: Верховна Рада підписала відставку міністра, а глава держави призначив його уповноваженим послом України у Великобританії.

Як і будь-який професійний дипломат, Вадим Пристайко ретельно уникає скандалів і яскравих заяв. Компромат на нього не знайти ні в ЗМІ, ні на сторінці Вадима Пристайка у Фейсбуці. Він створює собі правильний образ державного діяча з бездоганною репутацією. І в цьому у нього може початися левова частка сучасного українського політикуму.

Дата публікації: 19.10.2020
Дата останньої зміни: 28.09.2021