Привид Києва

Привид Києва

Український військовий льотчик, який боронить небо Києва від російських окупантів

Всі новини

Привид Києва – льотчик-ас, справжнє ім`я якого не розкривається. За іншою версією, це міська легенда Києва про пілота-винищувача, який оберігає небо столиці від рашистських окупантів.

Хто такий Привид Києва

За першою версією, справжнє ім'я пілота не розкривається. Під час вторгнення російської армії та атаки на Київ виявив майстерність пілотажу, знищивши десятки літаків супротивника.Привид Києва — міська легенда про українського військового, пілота-аса, який у боях за Київ 24 лютого 2022 року збив 6 російських літаків. Привид Києва — пілот МіГ-29 — за перші 30 годин російського вторгнення в Україну здобув 6 повітряних перемог у небі над Києвом: збив 2 літаки Су-35, 2 літаки Су-25, по 1 літаку Су-27 і МіГ-29. Пілота Міг-29 називають ангелом-охоронцем Києва.

1 березня 2022 року з'явилася інформація про те, що Привид Києва був підбитий і загинув. Проте ця інформація виявилася фейком. Повідомляється, що пілот-ас дійсно був підбитий, але катапультувався та згодом повернувся у бій на новому літаку. Нині на рахунку Привида вже близько 40 збитих літаків окупанта.

Відомий блогер Сергій Наумович розповів трохи деталей про загадкового пілота-аса.

Дізнався. Це не військовий міф для підняття духу нашої армії, що теж треба. Він, "Привид Києва", реально існує. Прізвище тримають у секреті, зрозуміло. … Кажуть, що російські пілоти бояться більше не ППО України, а до смерті трусяться, щоби на хвіст їм не сів цей хлопець і не натиснув червону кнопку на маніпуляторі винищувача, – написав Наумович.

Він виклав фотографію українського героя – правда, обличчя його приховано балаклавою. Судячи з очей, які видно крізь прорізи балаклави, пілот досить молодий.

Звідки він з'являється, виринаючи з наднизької висоти за спину супротивнику, одному Всевишньому відомо. Але я думаю, що основна причина – наш ас досконально знає місцевість, локації перепон та рельєф своєї країни, щоб без страху літати на висоті кількох десятків метрів. Плюс військовий талант, – переконаний Наумович.

Реальність існування пілота ставиться під сумнів як журналістами, так і громадськістю. Вважається, що він є своєрідною міською легендою воєнного часу.

За два тижні повномасштабного наступу Росії на Україну пілоти васильківського аеродрому збили більше ніж 20 літальних апаратів, через що і виникла легенда про Привида Києва, який захищає столицю та Україну.

Декілька днів тому легендарний Привид Києва точними авіаударами знищив російський командний пункт. Як виявилося, інформацію про його розташування українській розвідці злили самі росіяни.

Що кажуть про Привид Києва самі льотчики

Видання Цензор.нет опублікувало інтерв`ю з льотчиками Васильківської бригади, де йшлося зокрема і про легендарного Привида.

Керівники Росії вже зрозуміли, що війна програна, - розповідає один із льотчиків. – І тому нам почали зливати інформацію і про те, де розгортаються командні пункти, і про найбільш активних генералів, які приїздять на позиції. Ми вже маємо багато прикладів таких зливів.

Останні років двадцять у російській армії відбувається "зворотня селекція та деградація еліт". Високі посади обійняли недалекі люди. Вони не вміють командувати військом, нерозумно ведуть людей вперед. А ті з них, хто більше мотивовані та мають справжній бойовий досвід, брали участь у сирійській кампанії та в інших військових конфліктах, намагаються бувати на позиціях, розбиратися в ситуації, наводити порядок. І саме інформацію про них почали нам надавати. А ми тільки раді. От і днями, завдяки таким даним, були знищені колона техніки і командний пункт. Ми відпрацювали по отриманих координатах. Вони були точні.

- Наскільки для вас важливо знешкодити ще й високого командира, великий військовий чин?

- Треба знищувати не тільки генералів та аеродроми, а й систему керування. Сам по собі генерал цінності не має. Це лише ланцюг системи управління, який охоплює органи управління, пункти управління та систему зв’язку. Навіть маленький підрозділ, яким добре управляють, може діяти доволі ефективно. Коли ми розвалюємо систему управління, падає вся система, і після того їх, як кошенят, мочать наші добробати та тероборона. Ми ж добре бачимо, що вся ця "славетна" російська армія не в змозі планувати дії. Коли це зрозуміли керівники російської армії, почали особисто приїздити до підлеглих. І ми їх тут накриваємо.

- Ви з першого дня повномасштабного наступу вилітаєте на завдання?

- Так, весь наш склад працює. Навіть командир частини літає, як звичайний льотчик.

- Особисто ви вилітаєте на бойові кожного дня?

- Перший тиждень працювали вкрай напружено. В середньому з кожного аеродрому виконувалося по 5-6 вильотів кожної доби.

- Скільки у вас на особистому рахунку збитих ворожих літаків? Ведете таку статистику?

- У бригаді ведеться журнал бойових дій. Єдиний. У нього і заносяться всі результати наших вильотів. Ми працюємо в умовах, які відрізняються, до прикладу, від роботи піхоти. Наше основне завдання – знищення повітряного противника. Нас підіймають, наводять на ціль, яку ми можемо не бачити. Після виконання атаки виконується відхід. В перші дні війни відбулося два ближні повітряні бої. Один – 24-го лютого, коли два СУ-25 атакували Київ. А потім стався нічний ракетний бій з винищувачем.

- Визнайте, що ви – саме той Привид Києва, якому вдячна вся країна!

- Кожен з васильківських льотчиків – той самий Привид. Зробіть вже нам такий шеврон! Ми будемо з гордістю його носити.

Льотний склад нашої бригади розкиданий по різних аеродромах. Так само тут у нас працюють пілоти з інших бригад: Івано-франківської, Луцької, Миргородської та інших. Васильківська бригада – останній бастіон. Поки ми тут є, росіяни не можуть літати в центр України. Вони самі добре знають, що як тільки сюди хтось прилетить, підніметься українська авіація і дасть гідну відсіч.

- Як будуть розвиватися події далі? Як думаєте?

- Першу фазу війни Росія програла. Нею командували паркетні генерали. Тепер, як ми вже бачимо, в Україну почали присилати тих людей, які реально вміють воювати. А їх вже здають. Аби припинити війну, нам потрібно перебити найбільш підготованих керівний склад противника. І ми вже це робимо. Нам на правах анонімності злили дані кадировських ватажків. Усі дані підтвердилися. І ми ефективно відпрацювали.

Привид Києва - мрія українських жінок

Незмінний ведучий шоу "Холостяк" (СТБ) Григорій Решетнік запропонував запросити легендарного українського пілота МіГ-29, якого прозвали "Привидом Києва", на романтичне реаліті. Він переконаний, що за серце невідомого військового готова поборотися не одна дівчина.

Відповідний допис з ледь не єдиною фотографією пілота з'явився на сторінці зірки в Instagram. У коментарях вже відгукнулися сотні охочих подивитися, або й взяти участь в "Холостяку" з "Привидом Києва".

"Привид Києва" наш наступний "холостяк". Дівчата, ви готові? Допис для підняття настрою, хоча б трошки, та бойового духу. Ми переможемо", – написав Григорій Решетнік.

В коментарях відгукнулися прихильниці, які загорілися ідеєю телеведучого. "Я тільки вчора про це подумала", "Я його вже люблю", "Мрія кожної українки", "Я заміжня, але готова за нього поборотися", – йдеться в повідомленнях.

Дата публікації: 15.03.2022
Дата останньої зміни: 15.03.2022