Сєнкевич Олександр

Сєнкевич Олександр

Міський голова Миколаєва

Всі новини

Олександр Федорович Сєнкевич — український підприємець, міський голова Миколаєва з 24 листопада 2015.

Народився 4 лютого 1982 року в Миколаєві.

Освіта

У 1997 році закінчив Миколаївську загальноосвітню школу № 10.

1997—1999 — навчався у Миколаївському муніципальному колегіумі.

1999—2004 — навчався у МДУ імені Петра Могили на факультеті комп'ютерних наук, де здобув освіту за фахом "Інтелектуальні системи прийняття рішень".

2004—2007 — магістр комп'ютерних наук у Міжнародному науково-навчальному комплексі "Інститут прикладного системного аналізу" НТУ України "КПІ" за фахом "Інтелектуальні системи прийняття рішень".

Олександр Сєнкевич (Фото: Фейсбук)

Кар`єра

Трудову діяльність розпочав студентом.

2001—2002 — дизайнер-верстальник у МПП "Можливості Кіммерії", м. Миколаїв.

2002—2005 — старший викладач комп'ютерної графіки та вебпрограмування у миколаївській філії Комп'ютерної академії "ШАГ".

2005—2007 — співзасновник ТОВ "Квадролоджик" (розробка програмного забезпечення), менеджер інтернет-проектів.

з 2005 року — директор ТОВ "Блінк Ріекшен Інтернешенел", Миколаїв

З 2007 року — директор ТОВ "Квадролоджик", Миколаїв.

З 2005 до 2008 паралельно обіймав посаду інженера-проектувальника у ПП "Лєда" (монтаж протипожежних систем), м. Нова Каховка.

2008—2010 рр. — працював технічним директором ПП "Лєда", а з 2010 року обіймає посаду директора підприємства.

Політичний бек

Місцеві вибори в Україні вперше проходили за новою системою, яка передбачає проведення другого туру голосування, якщо жоден кандидат не набере більш ніж половину голосів виборців.

Фаворитом виборчих перегонів вважався чинний мер Миколаєва Юрій Гранатуров. Але в другий тур вийшли колишній регіонал Ігор Дятлов (44 764 голосів) і Олександр Сєнкевич (25 904 голоси), який випередив чинного мера всього на 408 голосів.

За результатами повторного голосування 15 листопада 2015 року, Олександр Сєнкевич набрав 80 636 голосів (54,90 %), а його опонент Ігор Дятлов 63 567 голосів (43,28 %).

Напередодні голосування обидва кандидати проявляли неабияку активність.

Ігор Дятлов уникав прямих ефірів на телебаченні, відмовився від участі в Національних дебатах. Зате розповсюджував безплатні газети, в яких критикував владу, натомість обіцяв зменшити вдвоє тарифи за комунальні послуги. Виступав лише на підконтрольних собі, або своїм соратникам, телеканалах Інтер і Ніс-ТВ. Намагався дискредитувати свого опонента, розповсюджуючи неправдиві чутки про нього. Також, мали місце інсценування нападів на агітаторів опозиційного блоку.

Сєнкевич, на відміну від свого опонента, пропагував відкритість і прозорість: активно спілкувався з людьми, проводив зустрічі, розповідав про свою програму і шляхи розв'язання проблем міста. Одним з головних пунктів передвиборчої програми є перетворення Миколаєва в "український Гамбург" — логістичний центр. Передвиборча агітація Олександра Сєнкевича вирізнялась активною участю волонтерів і просто небайдужих миколаївців. Люди виходили на вулиці з саморобними плакатами. Про свою підтримку кандидата заявили представники волонтерського руху, малого бізнесу, освіти, народні депутати.

5 жовтня 2017 депутати Миколаївської міської ради визнали незадовільною роботу мера міст і висловили йому недовіру. За це рішення проголосували 42 депутати з 42, що взяли участь в таємному голосуванні. Участь у голосуванні не брали депутати від партії "Самопоміч". 9 жовтня рішення було підписане і вступило у законну силу. Центральний суд Миколаєва визнав недійсним рішення міськради про відсторонення від посади мера Сєнкевича.

22 листопада 2020 р. повторно обраний міським головою, переміг у другому турі кандидата від ОПЗЖ Віктора Чайку.

Олександр Сєнкевич (Фото: Фейсбук)

Критика

Починаючи з 2000-х років в місті було зведено значну кількість малих архітектурних форм та встановлено велику кількість білбордів, значна частина яких є протизаконною, що, загалом, призвело до захаращення міста. Новий архітектурний стиль міста отримав неофіційну назву "будкоград". У своїх передвиборчих зустрічах обіцяв містянам розв'язати проблему захаращення міста будками та білбордами. За рік роботи, з 2016 до 2017, було ліквідовано 160 МАФів і 360 білбордів.

Нагороди

Орден "За заслуги" ІІІ ступеня (8 грудня 2021) — за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм.

Орден "За мужність" III ступеня (6 березня 2022) — за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час організації оборони населених пунктів від російських загарбників.

Родина

Мер Миколаєва одружений, батько двох дітей. Дружина — Катерина Сєнкевич. Бізнесвумен, керує компаніями. Які до мерства очолював її чоловік. Донька Марія та син Максим.

Олександр Сєнкевич з родиною (Фото: Фейсбук)

Соцмережі

Олександр Сєнкевич у Фейсбуці

Олександр Сєнкевич в Інстаграм

Дата публікації: 12.05.2022
Дата останньої зміни: 12.05.2022