Соколова Яніна

Соколова Яніна

Українська тележурналістка

Всі новини

Соколова Яніна - громадська діячка і блогерка, автор проєктів на YouTube "Вечір з Яніною Соколовою" та "Соромно", телеведуча та авторка програми "Рандеву" на "5 каналі", власниця школи екранних мистецтв "Screen School", авторка1 мультимедійного проєкту “Я, Ніна”.

Місце народження

Яніна Соколова народилася 6 березня 1984 року у місті Запоріжжя.

Освіта

 • Яніна завершила Запорізьку гімназію №28.
 • Після школи здобула освіту психологині у Запорізькому національному університеті.
 • У Києві завершила навчання Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, за спеціальністю "актор театру та кіно".

Родина

30 травня 2010 року Яніна вийшла заміж за банкіра Володимира Литвина. Подружжя виховує двох синів: Миколу та Мирона.

Яніна Соколова (фото: фейсбук)

Кар'єра

 • Яніна Соколова розпочала свою кар'єру з запорізького видавництва "Телесіті", вона вела рубрику "Наодинці з…"
 • У 2000 році стала кореспонденткою газети "Запорізька січ"
 • У свої 18 років Яніна почала вести прогноз погоди на запорізькому каналі "TV5"
 • У 2003 році була ведучої програми "Всі гроші світу" вже на луганському регіональному телебаченні "Лот ТВ"
 • 2004 року Яніна почала свою театральну кар'єру. Вона грала роль Саллі у виставі "Чайка Джонатан Лівінгстон" за твором Річарда Баха у "Вільному театрі" Згодом займалась акторством у театрі "Дах" Брала участь у таких постановках як: "Піранделло", "Український декамерон" та в інших.
 • 2006 року Яніна повернулась на телебачення у шоу "Ранок з Інтером" Також розпочала свої перші зйомки у кіно. Зараз на її рахунку 17 кінокартини.
 • З 2007 до 2008 рр. - Соколова перейшла у ранкове шоу "Сніданок з 1+1"
 • З 2009 року стала журналістом "5 каналу" Перше шоу Яніни було "Ранок на П'ятому"
 • З 2012 року ведуча програми "Кіно з Яніною Соколовою" на "5 каналі"
 • З 2015 веде та створює "Рандеву з Яніною Соколовою" також на "П'ятому"
 • 13 листопада 2017 року Яніна Соколова разом з Олесею Корженевеською створила свій проєкт - школу екранних мистецтв "Screen School" де викладає курс "Телеведучий"
 • 2018 року Яніна підтримала звернення Європейської кіноакадемії до уряду Росії про захист українського політв'язня Олега Сенцова.
 • Яніна Соколова була одним з продюсерів документального фільму про бійців російсько-української війни "Ми - солдати", прем'єра якого відбулася 18 квітня 2018 року у Київському кінотеатрі "Жовтень"
 • У жовтні 2018 року Яніна Соколова створила авторський YouTube проєкт "Вечір з Яніною Соколовою" мета якого розвіювати російські пропагандистські фейки проти України.

У президентських виборах 2019 року публічно підтримувала кандидата Петра Порошенка та зверталася до Володимира Зеленського:

Якщо не сцикун, то приходь на інтерв’ю.

Також вона питала у майбутнього президента:

Чому він не має чіткої позиції про російсько-українську війну?

 • 2019 року Яніна посіла перше місце у рейтингу найпопулярніших блогерів України по версії читачів сайту "ICTV" Потрапила до рейтингу журналу "Фокус" 100 найвпливовіших жінок України.
 • На телеканалі "Україна" 19 березня 2020 року відбулася прем'єра авторського проєкту Соколової "Як вам не соромно!" Але з квітня канал зупинив виробництво програми через карантин. Яніна запустила цей проєкт на своєму YouTube каналі під назвою "Соромно!" З 21 квітня програма виходить на "4 каналі"

Яніна Соколова (фото: фейсбук)

Громадська діяльність

Наприкінці 2018 року Яніна Соколова дізналася, що хвора на рак. Після восьми місяці боротьби, у травні 2019 року повідомила про те що, поборола хворобу, пройшовши тривалий курс променевої та хімієтерапії. Особливо акцентувала на тому, що їй допомогла підтримка її родини.

22 травня 2019 року Яніна повідомила про запуск мультимедійного проєкту "Я, Ніна" Проєкт спрямований допомогти українцям, які страждають на онкозахворювання, змінити ставлення соціуму до онкохворих та полегшити їх життя і бути щасливим."Я, Ніна" буде складатися з книжки, пісні та повнометражного фільму, головну роль у якому зіграє сама Яніна. На “Великому вечорі” з Яніною Соколовою ось так вона прокоментувала свій медіапроєкт:

У нашій країні ми можемо врятувати тільки самих себе. Ні президент, ні парламент, ні народні депутати, ні наші сусіди, керівники різних бізнесів, в яких ми працюємо, або керівники державних підприємств – все це не має на нас такого впливу, як ми самі.

У березні 2020 року заснувала благодійний фонд "Варто жити" мета якого прозоро розподіляти гроші, які жертвують фонду, між соціальними ініціативами та проєктами у сфері онкології.

Також Яніна волонтерка української армії, та медіаабмасадорка руху за права жінок "He for She"

Дата публікації: 31.03.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021