Степанов Максим

Степанов Максим

Колишній міністр охорони здоров'я України в Кабінеті міністрів Дениса Шмигаля

Всі новини

Недавній гравець на полі української політики, Максим Степанов у новинах останнього року - частий гість. При цьому біографія політика поки що мало вивчена. Пропонуємо вам дізнатися більше про життєвий шлях Степанова, його кар’єру, зокрема політичну, а також про чутки та скандали, пов’язані з його особистістю. 

Місце народження

Степанов Максим Володимирович народився 18 серпня 1975 року в м. Сковородіно, Амурської області, СРСР. 

Освіта 

  • 1998 р. – закінчив Донецький медичний університет, спеціальність "лікувальна справа".
  • 1999-2004 р. – Київський економічний університет, спеціальність "міжнародна економіка". 

Родина 

  • Батько – Володимир Степанов, головний лікар міської клінічної лікарні м. Слов’янськ.
  • Дружина – Наталя Степанова, підприємець.
  • Син – Степанов Михайло Максимович. 

Коротка біографія

У Максима Степанова біографія досить стандартна. Народився майбутній голова МОЗ України в м. Сковородіно Амурської області, що входить до Далекосхідного округу СРСР, нині РФ. Про ранні роки його життя інформації немає. Після призначення батька Степанова в клінічну лікарню Слов’янська родина переїхала до України. Після закінчення школи Максим Степанов пішов слідами батька та вступив до Донецького медичного університету, який закінчив у 1998 році і отримав кваліфікацію лікаря.

Уже в 1999 році Степанов вирішив продовжити навчання та вступив до Київського економічного університету на спеціальність "міжнародна економіка", потім захистив кандидатський ступінь і сьогодні є кандидатом економічних наук.

Ще в шкільні роки Степанов почав працювати: з 1990 до 1992 року він працював санітаром у лікарні. Після закінчення університету лікарську кар’єру продовжувати не став. Замість цього в Максима Степанова в досьє з’являється відразу ж посада виконавчого директора в АТЗТ "Енергосервіс". Утім, на цій посаді він пробув недовго й уже в 1999 році перейшов працювати в ДК "Торговий дім Газ України" НАК "Нафтогаз України".

З 1999 до 2001 року кар’єра Степанова була пов’язана з нафтогазовими підприємствами України. Але в 2003 році він радикально змінив сферу діяльності та перейшов працювати в Державну податкову адміністрацію України, причому одразу – на посаду заступника голови. Через рік Максим Степанов знову змінив місце роботи: він став головою ради директорів ТОВ "Республіканський правовий союз", причому пропрацював на цій посаді аж до 2008 року.

З 2010 року до 2011 керував центром транспортного сервісу "Ліски". Наступний крок у кар’єрі для Степанова став також вдалим: він очолив ДП "Поліграфкомбінат "Україна", монополіста з виробництва офіційних бланків документів (паспорти, дипломи, бланки ліцензій, лікарняні листи).

На цій посаді він пропрацював до 2016 року, фактично – до свого переходу в політичний сектор. За успішну діяльність на ниві управління підприємствами Степанов у 2015 році одержав премію "Людина року-2015" у номінації "Менеджер року". 

Політична кар’єра

Фото Максима Степанова в українських новинах почало з’являтися приблизно в 2017 році, коли він очолив облдержадміністрацію однієї з найперспективніших областей країни – Одеської. Але ще до цього призначення Степанов уже мав можливість спробувати себе в держуправлінні: з 2008 до 2010 року він був заступником голови Одеської ОДА Миколи Сердюка. Після приходу до влади Віктора Януковича і його уряду, Сердюк і Степанов пішли у відставку.

На посаді голови ОДА Степанов пропрацював повних два роки: він пішов у відставку 10 квітня 2019 року. З його звільненням з посади був пов’язаний скандал: ще 6 квітня Петро Порошенко відсторонив Степанова від виконання обов’язків голови Одеської ОДА, але той відмовився покинути свій пост і оголосив про те, що його відсторонення неправомірне. Лише 10 квітня Кабінет міністрів України прийняв рішення відправити Степанова у відставку.

У 2020 році інтерес до Максима Степанова та компромату на нього знову зріс: 30 березня він несподівано обійняв посаду міністра охорони здоров’я в Кабінеті Міністрів Дениса Шмигаля. Степанов Максим у МОЗ прийшов у найбурхливіший для цього міністерства час: він став четвертим на цій посаді після відставки Уляни Супрун, до того ж початок його роботи збігся з початком пандемії коронавірусу. 

Скандали, пов’язані з Максимом Степановим

  • Степанов не приховує своєї тривалої дружби з Ігорем Палицею, партнером Коломойського і теж екс-головою Одеської ОДА.
  • У день призначення Степанова головою МОЗ, його дружина Наталя зареєструвала фірму, яка займається поставками медичного обладнання. Цей збіг не пройшов повз уваги преси та викликав інтерес зі сторони журналістів.
  • У Максима Степанова в декларації зазначене володіння виключно одним авто та кількома предметами розкоші: уся нерухомість, а також ще два авто преміум-класу зареєстровані на дружину політика.
  • За півроку на посаді голови МОЗ Степанов став учасником гучних скандалів із приводу неготовності української медицини до епідемії. Також його запам’ятали завдяки тримісячному суворому "локдауну", який міністр увів по всій країні, щоб запобігти поширенню епідемії. Останні скандали пов’язані в основному все з тією ж неготовністю лікарень до прийому хворих на коронавірус, неправдивою інформацією про готовність клінік, яку надавав МОЗ, а також із нераціональним використанням бюджету, виділеного на боротьбу з епідемією.

Максим Степанов – більшою мірою керівник, а не політик. І його прихід у велику політику поки що супроводжується скандалами та помилками, які негативно впливають на його імідж.

18 травня Верховна Рада 292 голосами відправила Степанова у відставку з поста міністра охорони здоров'я. Подання на відсторонення його від обов'язків до парламенту вніс прем'єр-міністр Денис Шмигаль 14 травня. Звільнення Степанова ініціювали через незадовільні темпи вакцинації населення проти коронавірусу.

Дата публікації: 18.05.2021
Дата останньої зміни: 28.09.2021