Углава Гізо

Углава Гізо

Тимчасовий виконувач обов`язків голови Національного антикорупційного бюро

Всі новини

Гізо Трістанович Углава — грузинський та український державний діяч, перший заступник директора Національного антикорупційного бюро. 2015 року отримав громадянство України.

Гізо Углава народився 18 листопада 1975 року в м. Кутаїсі, Грузія.

Освіта

У 1992 р. закінчив середню загальноосвітню школу.

У 1992—1998 роках навчався на юридичному факультеті Тбіліського Державного університету імені Іване Джавахішвілі за спеціальністю «Правознавство», кваліфікація — юрист.

Кар'єра в Грузії

У системі прокуратури Грузії Гізо Углава працював з 1998 по 2012 рік, пройшовши шлях від інтерна в обласній прокуратурі до заступника Головного прокурора Грузії.

У 1998—2001 рр. — інтерн в обласній прокуратурі Імереті. Основні напрямки діяльності: розслідування кримінальних справ.

З 2001 по 2003 рік працював старшим слідчим тієї ж прокуратури.

2003—2004 роки — начальник слідчої частини обласної прокуратури Імереті.

В період з 2004 по 2008 рік обіймав посаду районного прокурора Зестафоні.

У 2008—2009 роках — обласний прокурор Західної Грузії.

2009—2010 — прокурор Аджарської Автономної Республіки.

З 2009 по 2012 роки працював на посаді заступника Головного прокурора Грузії. До сфери діяльності Углави входила боротьба з корупцією, легалізацією незаконних доходів та фінансовими злочинами. Він займався справами, які були пов'язані з привласненням мільйонів державних коштів за участі в них державних службовців різних рангів, а також приватних осіб.

Боротьба з корупцією у Грузії розпочалась у 2003 році та тривала до 2012 року. Вона мала системний характер та охоплювала різні сфери. У боротьбі проти корупції прокуратура Грузії координувала правоохоронні органи та інші державні структури.

При розслідуванні всіх справ найважливішим було фактичне повернення державі незаконно привласненого майна. В іншому випадку розслідування по справі вважалось незавершеним. Аналізувався кожен випадок корупційного злочину. При виявленні недоліків у законодавстві, задля заповнення так званих “чорних дір”, готувались відповідні законопроєкти, а для прокурорів та детективів розроблялись відповідні інструкції та рекомендації.

Паралельно були проведені системні реформи органів внутрішніх справ та прокуратури. До 2007 року державні служби повністю були очищені від корумпованих співробітників. Корупційні схеми, виявлені у наступні роки, вже не мали системний характер і були випадковими.

Однією з таких гучних справ стало розслідування контрабанди нафтопродуктів, у процесі якого було заарештовано понад 20 осіб, а державі було повернуто понад 15 млн доларів США. Також знаковою для боротьби з корупцією у Грузії стала справа про незаконне привласнення земельних ділянок, які перебували у державній власності. За проведення незаконних дій було засуджено майже 30 осіб та повернуто у власність держави десятки гектарів землі, яка знаходилася у курортній зоні, вартістю понад 30 млн доларів США.

Органи, якими керував Гізо Углава, тісно і системно співпрацювали з правоохоронними органами інших країн. В результаті такої співпраці були виявлені тисячі випадків ухилення від сплати податків і легалізації незаконних доходів, у тому числі і за кордоном.

Результатом міжнародного співробітництва було виявлення схем контрабандного постачання до Грузії в особливо великій кількості вантажів під прикриттям гуманітарної допомоги.

У 2013 заснував юридичну компанію ТОВ "LEGAL CONSULTING AND SERVICES", де займався адвокатською діяльністю.

Гізо Углава ніколи не був членом жодної з політичних партій.

Кар'єра в Україні

У 2014 році Гізо Углава у складі команди грузинських реформаторів прибув до України як консультант. Працював у групі, яка займалася імплементацією антикорупційного законодавства.

Гізо Углава та вже колишній директор НАБУ Артем Ситник

25 квітня 2015 року був призначений на посаду першого заступника директора Національного антикорупційного бюро України. Відповідає за набір, навчання та роботу детективів, аналітиків та IT-відділу НАБУ.

5 травня 2015 року стартував відкритий конкурс на зайняття вакантних посад детективів Національного антикорупційного бюро. На початок жовтня перших 70 детективів НАБУ склали присягу. Загалом, передбачається набрати 242 детективи для роботи в бюро. 4 грудня, після призначення антикорупційного прокурора, детективи внесли перші кримінальні провадження до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Гізо Углаву називають одним з представників "спецназу реформ" — команди іноземних реформаторів, які отримавши українське громадянство, працюють на державних посадах в Україні. Він є також одним з людей, наближених до експрезидента Грузії Михаїла Саакашвілі.

Скандали

2019 рік. Гізо Углава стає фігурантом розслідування "Бігус Інфо" і підозрюється в співучасті розкрадань в особливо великих розмірах в "Укроборонпром"

У 2021 році дружина першого заступника директора НАБУ Гізо Углави похвалилася в мережі люксовою сумкою Royal Garden, ціна на яку стартує від 250 тисяч гривень. На фото, яке Тамара Аваліані опублікувала у себе в Facebook, у цій сумці сидить їхня собака — цуценя породи мальтіпу за 100 тисяч гривень. Скріншоти з'явилися в кількох Telegram-каналах.

Вартість дорогого аксесуара і породистого вихованця вже порівняли з місячною зарплатою першого заступника директора НАБУ. Оклад Углави, за офіційними даними, становить 139 694 гривень.

Після того, як ця інформація з'явилася в Telegram-каналах, дружина Гізо Углави видалила свій профіль у Facebook, а сам топчиновник повністю приховав всю інформацію на своїй сторінці.

Нагороди

Працюючи в системі прокуратури Грузії отримав три державні нагороди: Медаль Честі, Орден Честі та Орден Сяйва.

Дата публікації: 18.04.2022
Дата останньої зміни: 18.04.2022