Устенко Олег

Устенко Олег

Радник президента України з макроекономічних питань

Всі новини

Олег Леонідович Устенко — український економіст. Радник Президента України з 28 травня 2019 року. Член наглядової ради Міжнародного Фонду Блейзера.

Народився 26 жовтня 1969 року в Києві.

Освіта

У 1995 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Диверсифікація виробництва в умовах формування ринкової економіки (на матеріалах промисловості України)" у Київському національному економічному університеті, має науковий ступінь кандидата економічних наук.

У 2001 році отримав ступінь магістра в Гарвардському університеті.

У 2003 році став докторантом в Брандейському університеті. Вільно володіє англійською мовою.

Кар'єра

Здійснені ним фінансово-економічні дослідження та розробки сфокусовані на країнах з ринками, що розвиваються. Країни СНД та Україна представляють його основний інтерес.

Устенко брав участь в різних проєктах, здійснених Світовим банком, Організацією економічного співробітництва та розвитку, урядів країн СНД і провідних університетів світу, включаючи Гарвард, Дюкський університет і Массачусетський технологічний інститут.

З 2004 року у команді Міжнародного Фонду Блейзера. Міжнародний фонд Блейзера (The Bleyzer Foundation) створений в 2001 році за участю американської приватної інвестиційної компанії SigmaBleyzer (президент і директор-розпорядник компанії - Майкл Блейзер, він же - президент фонду). Займається дослідженнями економіки України.

У 2014 році був директором Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України.

У 2019 році став радником Президента України з економічних питань.

Член Національної інвестиційної ради (з 21 червня 2019).

Родина

Олег Устенко одружений, має сина. Син - Олексій Олегович Устенко ( нар. 7 квітня 1994) — український політик та економіст. Народний депутат України IX скликання.

Як зазначають ЗМІ, син Устенко наприкінці 2019 року в ефірі одного з телеканалів заявив, що "Росія напала на Україну в 2014 році через закон про мову".

Також молодий парламентарій відзначився тим, що заснув прямо на засіданні Верховної Ради.

Скандали

Телеграм-канал "Shadow Anonymous" повідомляв, що Устенко-старший в своїй роботі "змінив тему з МВФ та макроекономіки на переформатування МінАПК". Журналісти відзначають, що фонд Блейзера фінансують американські підприємці та вихідці з України брати Марк і Лев Блейзери.

Інтереси бізнесменів зосереджені у двох галузях економіки: сільськогосподарській та добувній. Компанія братів придбала "залишки французького агрохолдингу та "Полтавакондитер". Однак здебільшого інвестиції братів в аграрному секторі не були вдалими.

Членом їх компанії стала колишня заступниця міністра АПК Владислава Рутицька, яка після заміжжя з Костянтином Магалецьким, взяла його прізвище. Магалецька "активно боролася за посаду міністра АПК, поки відомство не приєднали до Мінекономіки".

Костянтин Магалецький є партнером "інвестиційної компанії Наталії Яресько Horizon Capital, яку ексміністр фінансів залишила йому в Україні перед від'їздом в Пуерто-Ріко". Частина фонду інвестицій компанії Костянтин "може вкладати в Україні, в тому числі і в придбання землі". "Тому Устенко просто необхідно бути включеним в усі процеси, пов'язані з запуском ринку землі і приєднанням МінАПК до Мінекономіки".

Соцмережі

Олег Устенко в Facebook

Дата публікації: 14.07.2022
Дата останньої зміни: 14.07.2022
1