Ярош Дмитро

Ярош Дмитро

Ексочільник “Правого Сектору”, депутат ВРУ VII скликання, командувач Української добровольчої армії

Всі новини

Ярош Дмитро - громадсько-політичний діяч, очільник та ідейний натхненник організації "Правий сектор", активний борець із режимом Януковича під час Революції Гідності, учасник російсько-української війни на Донбасі, націоналіст та колишній депутат Верховної Ради.

Місце народження

Народився 30 вересня 1971 року у м. Кам’янське (раніше - Дніпродзержинськ), Дніпропетровська обл.

Освіта

 • 1988 р. - закінчив СШ № 24 у місті Кам’янське.
 • 2001 р. - завершив філологічний факультет Дрогобицького педагогічного університету імені І. Франка

Родина

 • Батько Анатолій Ярош працював начальником зміни на Дніпровському металургійному комбінаті, а мати до пенсії працювала на вагонобудівному заводі.
 • Одружений, разом з Ольгою має трьох дітей: двоє доньок Анастасію та Ірину, сина Дмитро.
 • 11 березня 2014 року народився онук Назар, 22 листопада 2016 року народився другий онук Дмитра від доньки Анастасії.

Політична кар'єра

До початку активної участі у політичній діяльності Дмитро Ярош працював на заводі та був екологічним активістом.

 • Листопад 1988 р. - увійшов у національно-визвольну боротьбу.
 • Лютий 1989 р. - член Народного Руху України.
 • Червень 1989 р. - Дмитро став членом Української Гельсінської гілки.
 • 1989-1991 рр. - проходив службу у лавах радянської армії.
 • Червень 1994 р. - Ярош член-засновник Всеукраїнської організації "Тризуб" ім. С.Бандери.
 • 1996-1999 рр. - голова центрального проводу організації.
 • Серпень 1999-2002 рр. - Дмитро Ярош член Центрального Проводу, відповідальний за діяльність структур на Наддніпрянщині, куратор зовнішньо політичного напрямку "Тризуба".
 • 2002 р. - головний інспектор організації "Тризуб".
 • 2005 р. - виконувач обов’язків Голови Центрального Проводу.
 • 14 серпня 2007-2010 рр. - Ярош на зборі організації "Тризуб" затверджений Головою Центрального Проводу.
 • 2007 р. - був ініціатором створення та керівником Міжнародного Антиімперського Руху.
 • Жовтень 2010 р. - Дмитро ініціатор заснування та координатор єдиного Націоналістичного руху України.
 • 15 липня 2012 р. - проголошений рішенням старшинської ради Провідником "Тризуба".
 • Листопад 2013 р. - Дмитро Ярош став співзасновником та лідером громадського руху (згодом партії) Правий сектор.
 • 2013 - 2014 рр. - був на посаді помічника-консультанта народного депутата від партії "УДАР" Валентина Наливайченко.
 • 25 травня 2014 р. - Дмитро Ярош балотувався на посаду Президента і отримав 127 818 (0.70%) голосів.
 • Листопад 2014 - серпень 2019 рр. - безпартійний народний депутат Верховної Ради України VII скликання.
 • Початок 2015 р. - після перемовин лідера Добровольчого Корпусу і начальника Генштабу ВСУ Віктора Муженка Дмитра назначили радником начальника.
 • 8 листопада 2015 р. - Дмитро на конференції керівного складу Правого сектору повідомив про складання з себе повноваження провідника руху "Правий сектор".
 • 28 грудня 2015 р. - Ярош заявив про вихід із організації "Правий сектор" та ініціював створення нового громадсько-політичного руху "Державницька ініціатива Яроша" (ДІЯ).
 • 2019 р. - балотується до Верховної Ради від ВО "Свобода" 3 у номеру як безпартійний.

Революція Гідності

Під час Революції Гідності у Києві, від кінця листопаду 2013 року, Дмитро Ярош ініціював створення громадського руху "Правий сектор" та об’єднав навколо себе націоналістичні організації та футбольних хуліганів для усунення "режиму внутрішньої окупації" та звершення Української Національної революції. Допомагав у створенні Самооборони Майдану.

20 лютого 2014 року після кривавих протистоянь у центрі Києва співробітники Служби Безпеки України звернулися до Правого Сектору з проханням про зустріч в адміністрації президента із Віктором Януковичем. Організація делегувала Дмитра Яроша, а співробітник СБУ залишився, як гарант безпеки. По словах Дмитра, він відмовився підписувати угоду Януковича про припинення конфлікту і запевнив, що Правий сектор буде боротися до кінця.

21 лютого Дмитро Ярош вперше виступив на сцені Майдану і заявив про незадоволеність відсутністю чітких обов’язків стосовно відставки президента, розпуску Верховної Ради, покарання керівників силових структур та виконавців "злочинних наказів в результаті яких були вбиті близько сотні українських громадян". Та нагадав, що Правий сектор не складе зброю та не зніме блокади жодної з установ поки Янукович не піде у відставку. Наступного дня Янукович втік із Києва до Росії.

Участь в АТО

Починаючи з квітня 2014 Дмитро Ярош брав участь у формуванні добровольчих загонів для боротьби з вторгненням російських військ на територію українського Донбасу.

17 липня 2014 року Дмитро оголосив про створення Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор", за визначенням самого ДУКу, вони є об'єднанням громадян, які виявили бажання брати участь у збройній боротьбі українського народу проти зовнішнього та внутрішнього ворога.

Дмитро Ярош

Дмитро Ярош (фото: ФБ)

Останні місяці участі на війні Ярош провів на передовій у с. Піски. 21 січня 2015 року на боях біля Донецька він отримав поранення. Свідок поранення казав, що у машину Яроша поцілили з "Граду", від машини фактично нічого не залишилось. Провідник отримав поранення руки у двох місцях, також шиї та голови.

У грудні 2015 року за ініціативи Дмитра Яроша було створено Українську добровольчу армію на базі підрозділів Добровольчого українського корпусу, що брали участь у бойових діях на Донбасі, — 5-го і 8-го батальйонів та медичного батальйону "Госпітальєри".

Судове переслідування

3 березня 2014 року слідчий комітет Російської Федерації відкрив кримінальне провадження проти Дмитра Яроша, був оголошений у міжнародний розшук по каналах Інтерполу за публічне підбурювання до здійснення терористичної та екстремістської діяльності. Сам Дмитро про розшук Інтерполу казав:

Матюкатися не хочу, бо християн.. Якщо так хочуть, нехай шукають мене під мінометним обстрілом.

Звинувачення ґрунтувалося на зверненні у соціальній мережі "Вконтакте" у групі "Правого сектора" до терориста Доку Умарова із закликом розпочати боротьбу проти Росії. При чому сам Дмитро Ярош не здійснював та не контролював публікації у соціальних мережах, подібної інформації не було на офіційному сайті та особистій сторінці.

12 березня Басманний районний суд Москви виніс рішення про заочний арешт. Сам Дмитро заявив, що це рішення не вплине на його діяльність.

У січні 2016 року Інтерпол зняв із офіційного сайту інформацію про розшук Дмитра Яроша.

Публікації та цікаві факти

"Шлях нації", 2004 р. - збірка публіцистичних статей з актуальних проблем ідеології українського націоналізму, націоналістичного руху та українського державотворення.

"Українська революція: XXI століття", 2009 р.

"Слово до побратимів: "Минуле, сучасне, майбутнє…"", 2012 р.

"Нація і революція", 2013 р.

"Візитка Яроша" - інтернет-мем, що виник 20 квітня 2014 року, як висміювання російських ЗМІ. Внаслідок перестрілки під Слов’янськом загинули три місцевих жителі і два нападники, в той самий час за повідомленням журналістів LifeNews на місці подій залишилася візитка Дмитра Яроша, американські долари та зброя. "Правий сектор" звинувачення спростував, а СБУ у скоєному звинуватила спецслужбу Росії.

Українська версія журналу Esquire у грудневому випуску 2014 року розмістила на обкладинці Дмитра Яроша, тираж був розкуплений у рекордний термін, а інтернет-користувачі викладали у свої соціальні мережі фото із журналом.

Дата публікації: 18.02.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021