Тимошенко Юлія

Тимошенко Юлія

Експрем’єрка, очільниця партії Батьківщина

Всі новини

Складно уявити українця, який би не знав, хто така Юлія Тимошенко. Одна з найсильніших фігур на політичному полі, вона вже більше 20 років впливає на всі процеси в українській політиці. І Юлія Тимошенко сьогодні знову збирає свої сили, щоб реабілітуватися на майбутніх виборах.

Що ми знаємо про головну жінку в українській політиці?

Місце народження

Юлія Володимирівна Тимошенко народилася 27 листопада 1960 року в м. Дніпропетровськ, УРСР.

Освіта

 • 1977 рокузакінчила середню школу № 75 м. Дніпропетровськ.
 • 1978 рокувступила до Дніпропетровського гірничого інституту, спеціальність "автоматика та телемеханіка".
 • 1981 рокуперевелася на економічний факультет ДГІ.
 • 1984 рокуодержала диплом економіста.
 • 1999 рокузахистила кандидатську дисертацію за фахом "організація управління, планування та регулювання економіки" у КНЕУ.

Родина

 • Батько – Володимир Абрамович Григян, 1937 р.н.
 • Мати – Людмила Миколаївна Телегіна, 1937 р.н.
 • Чоловік – Олександр Геннадійович Тимошенко, 1960 р.н., бізнесмен.
 • Донька – Євгенія Олександрівна Тимошенко, 1980 р.н., громадський діяч.
 • Зять – Артур Леонідович Чечьоткін, 1982 р.н. одеський бізнесмен.
 • Двоє онуків.

Коротка біографія

Юлія Володимирівна Тимошенко (у дівоцтві – Григян-Телегіна) народилася в Дніпропетровську 1960 року. Батьки її розлучилися, коли Юлії було 3 роки. Навчалася в середній школі № 75, закінчила її 1977 року. Дотепер допомагає рідній школі. 1978 року Тимошенко вступила на факультет автоматики та телемеханіки в Дніпропетровський гірничий інститут. Через два роки вийшла заміж за Олександра Тимошенка та згодом перевелася на економічний факультет того ж інституту.

Після закінчення інституту від 1984 року працювала за спеціальністю на ДМЗ ім. Леніна. 1988 року разом із чоловіком відкрила кооператив – пункт прокату відеокасет. 1991 року Юлія Тимошенко в Україні стала однією з перших підприємців, що поставляли бензин на комерційній основі. Її (разом із чоловіком) підприємство "Корпорація Український Бензин" успішно пропрацювала до 1996 року, після чого подружжя Тимошенко трансформувало її в корпорацію "Єдині енергетичні системи України". Під такою назвою компанія існує й сьогодні, поставляючи газ в Україну з РФ. Після приходу Тимошенко в політику управлінням компанії займається її чоловік Олександр.

Політична кар’єра

Політична кар’єра Тимошенко почалася 1997 року, коли вона була обрана народним депутатом Верховної Ради України II скликання. Також була депутатом і в наступному скликанні парламенту. А 1999 року Тимошенко обійняла посаду віце-прем’єра з паливо-енергетичного комплексу в уряді Віктора Ющенка. Того ж року Юлія Тимошенко в новини потрапила у зв’язку з заснуванням своєї партії - "Всеукраїнським об’єднанням "Батьківщина".

Через опозицію до влади Кучми, Юлія Тимошенко була вперше арештована 2001 року. Тоді ж під арешт потрапив і її чоловік у зв’язку з обвинуваченнями в контрабанді російського газу. 2002 року Києво-Святошинський суд закрив кримінальні справи проти подружжя Тимошенко.

Цього ж року партія "Батьківщина" була перейменована в Блок Юлії Тимошенко (БЮТ), а сама голова партії пройшла у ВР 4-го скликання.

Брала участь у Помаранчевій революції 2004 року як друга особа від коаліції "Сила Народу", у яку ввійшли БЮТ, "Наша Україна" і Соціалістична партія.

Поки останні новини про Юлія Тимошенко 2004 року стосувалися її діяльності на Майдані Незалежності, у РФ проти неї було відкрито кримінальне провадження. Її обвинуватили в дачі хабара великим чиновникам Міністерства оборони РФ. 2005 року справу закрили у зв’язку з закінченням терміну давності.

Від лютого 2005 року Тимошенко обіймала посаду в.о. прем’єр-міністра України. Незважаючи на запевнення президента в тому, що Кабмін Тимошенко був найбільш результативним, уже в серпні 2005 року він відправив її у відставку. Тоді ж розпочався конфлікт між Юлією Тимошенко, Віктором Ющенком і Петром Порошенком, які відтягували вплив на себе.

Від 2005 до 2007 року Тимошенко була в опозиції. Після виборів 2007 року в парламент, куди БЮТ увійшов з найбільшим числом депутатів, обійняла посаду прем’єр-міністра. 2009 року балотувалася на пост президента, але програла Віктору Януковичу. Юлія Тимошенко в інтерв’ю назвала результати виборів сфальсифікованими. Голосні заяви не залишилися без уваги президента: 2010 року уряду Тимошенко був оголошений вотум недовіри, і вона подала у відставку.

2010 року новий виток одержало кримінальне переслідування Юлії Тимошенко. Проти неї було відкрито кілька нових справ, а новини про Юлію Тимошенко того періоду майоріли подробицями про арешт Юлії Володимирівні. Від 2011 до 2014 року Тимошенко перебувала під арештом. Під час арешту Юлії Тимошенко в її біографії родина зіграла ключову роль: донька політикині відстоювала її права в Україні, Європі, зустрічалася з політиками та відігравала роль прессекретарки.

Під час Революції Гідності після втечі опального президента Віктора Януковича Тимошенко була випущена з-під варти. 2014 року брала участь у виборах президента, але програла своєму вічному опонентові Петрові Порошенку. Тоді ж пройшла чутка, що Юлія Тимошенко і її політика найбільше влаштовують ворога України – Володимира Путіна. Зате у Верховну Раду VIII скликання вона пройшла за списками своєї партії БЮТ.

Третя спроба стати президентом випала 2019 року. Однак вона знову програла в першому турі та відмовилася підтримати кандидатів другого туру – Порошенка та Зеленського.

Сьогодні Юлія Тимошенко знову веде активну політичну діяльність, готуючись до наступних виборів. Судячи з преси та соцмереж політика, про Юлію Тимошенко останні новини ми почуємо зовсім скоро.

Дата публікації: 22.09.2020
Дата останньої зміни: 15.10.2020