Залужний Валерій

Залужний Валерій

Головнокомандувач Збройних Сил України

Всі новини

Місце народження

Валерій Федорович Залужний народився 8 липня 1973 року в місті Новоград-Волинський Житомирської області

Освіта

З 1989 по 1993 рік навчався у Новоград-Волинському машинобудівному технікумі, який закінчив з відзнакою. Також навчався на загальновійськовому факультеті Одеського інституту Сухопутних військ.

У 2005 році вступив до Національної академії оборони України, і закінчив її у 2007 році з золотою медаллю.

У грудні 2020 року Валерій Залужний закінчив магістеріум Острозької академії за спеціальністю "Міжнародні відносини".

Родина

Одружений із Оленою Залужною, подружжя виховує двох доньок. Як розповідав Валерій Залужний в одному із інтерв’ю, старша донька обрала військову кар’єру і служить у Київському гарнізоні, молодша навчається в Одесі на лікаря.

Валерій Залужний з дружиною Оленою

Валерій Залужний з дружиною Оленою (Фото: Фейсбук)

Служба у Збройних Силах

Після закінчення навчання в Національній академії оборони України Валерій Залужний служив у Збройних Силах на різних посадах, пройшов шлях від командира взводу до командира батальйону.

У 2007 році призначений начальником штабу - першим заступником командира 24-ї окремої механізованої бригади у місті Яворів Львівської області.

13 жовтня 2009 року рішенням начальника Генерального штабу Збройних Сил України призначений командиром 51-ї окремої механізованої бригади і командував нею до 2012 року.

Участь в АТО/ООС та подальша кар'єра

Із 2014 року Валерій Залужний бере активну участь у бойових діях на Донбасі. Він керував штабом ООС, коли українські війська звільнили село Південне Донецької області, а також просунулися далеко вперед в районі Волновахи.

Валерій Залужний та Руслан Хомчак

Валерій Залужний та Руслан Хомчак (Фото: Оперативне командування "Північ")

У 2017 році Валерій Залужний обіймав посаду начальника штабу - першого заступника командувача військ оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних Сил України.

Для мене війна почалася в середині липня 2014 року, з призначенням заступником командира сектора "С", який формувався на Донеччині. Відтоді керував майже всіма угрупованнями, які там створювали. Дійшов аж до начальника штабу Об’єднаних Сил, - розповідав Залужний.

23 серпня 2017 року він отримав звання генерал-майора. У 2018 році призначений начальником Об'єднаного оперативного штабу Збройних Сил - першим заступником Командувача Об'єднаних Сил.

У грудні 2019 року Залужний став командувачем військ Оперативного командування "Північ", на цій посаді пробув до липня 2021 року.

Командував масштабними навчаннями Збройних Сил України під Рівним, під час яких українські військові випробували новітнє озброєння, зокрема, ударний безпілотник "Bayraktar" і протитанкові ракетні комплекси "Javelin".

Валерій Залужний в штабі Оперативного командування "Північ"

Валерій Залужний в штабі Оперативного командування "Північ" (Фото: Фейсбук)

27 липня 2021 року президент Володимир Зеленський призначив генерал-майора Валерія Залужного головнокомандувачем Збройних Сил України замість Руслана Хомчака.

Погляди та світогляд

Валерій Залужний вважає, що потрібно "відійти від написання бойових наказів зразка 1943 року. Від цих безглуздих доповідей біля карт". Також однією із головних проблем українського війська він вважає "радянщину".

"Совок" відпадає – хоче хтось цього чи ні. До нас приходять молоді люди, випускники військових академій. Дуже цікаво за ними спостерігати. Як людина, яка сиділа нещодавно за партою, потрапляє одразу на фронт. За рік вони стають командирами рот. Кожен, окрім техніки і ста осіб особового складу, отримує смугу, яку він з ними обороняє. Це зовсім інші люди. Не такі, як ми, коли були лейтенантами. Це нові паростки, які за п’ять років зовсім змінять армію. Майже всі добре знають іноземну мову, чудово працюють з гаджетами, начитані, - говорив він в інтерв’ю "АрміяInform".

Також на думку нового Головнокомандувача Збройних Сил України, "повернутися до армії зразка 2013-го нам просто не дасть навіть суспільство".

За словами військового аналітика журналу "Фокус" Ігаля Левіна, бійці, які мали справу із Залужним, відгукуються про нього позитивно. Офіцери 79-ї бригади та 503 батальйону морської піхоти говорять про нього як про хорошого командира.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний (Фото: Фейсбук)

Генерал-майор Залужний часто з'являвся на передній лінії в зоні ООС "без свити, в супроводі всього одного офіцера, що вже влітку 2015 було рідкістю - без попередження і напрягу, - пише він.

Бойовий офіцер, генеральські погони отримав у 2017-му. Кожне його призначення — і в заступники командувача ООС, і на ОК "Північ" — офіцери незмінно сприймали з ентузіазмом, - цитує видання одного із військових.

Цікаво, що у 2019 році так звана "генеральна прокуратура" терористичної "ЛНР" оголосила Валерія Залужного в розшук за звинуваченням у "геноциді" "народу ЛНР".

Оголошення з сайту терористів “ЛНР" про розшук Валерія Залужного

Оголошення з сайту терористів "ЛНР" про розшук Валерія Залужного (Фото: скріншот)

Декларація

Згідно з декларацією Валерія Залужного за 2020 рік, його дружина Олена володіє житловим будинком у містечку Овідіополь Одеської області площею 62,9 кв.м. Також вона має чотири земельні ділянки у цьому ж населеному пункті.

Сам Головнокомандувач Збройних Сил нерухомості не має. На нього зареєстрований автомобіль Chery Tiggo 2010 року випуску. Минулого року Залужний заробив понад 560 тисяч гривень зарплати, а також отримав 7,5 тисяч соціальної допомоги.

Дружина Олена володіє автомобілем Nissan Patrol 2005 року випуску, за 2020 рік вона заробила 584 тис. грн в "Укргазбанку" та отримала більше 12 тис. грн доходу від оренди майна. Крім того, вона задекларувала 5 тис. грн страхових виплат.

Дата публікації: 28.07.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1