Зеленський Володимир

Зеленський Володимир

Шоумен, український бізнесмен і президент України від 2019 року

Всі новини

Успішний шоумен, бізнесмен, лідер політичної сили "Слуга Народу", від 2019 року – Президент України.

Народження

Владимир Олександрович Зеленський народився 25 січня 1978 року, у м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, УРСР.

Освіта

  • 1985-1995 – Середня школа № 95 (нині – гімназія № 95).
  • 1995-2000 – Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету (КЕІ КНЕУ), спеціальність – "Правознавство". За фахом не працював.

Родина

  • Батько – Зеленський Олександр Семенович, доктор технічних наук, викладач у КЕІ КНЕУ.
  • Мати – Зеленська Римма Володимирівна, має інженерну освіту, 40 років працювала за спеціальністю, у цей час – пенсіонерка.
  • Дружина – Зеленська Олена Володимирівна (уроджена Кияшко), у шлюбі від 2003 р. Чиннийавтор "Студії Квартал 95", Перша леді України.
  • Діти: Олександра Зеленська, 2005 р.н.

Кирило Зеленський, 2013 р.н.

Коротка біографія

Коротке досьє на Зеленського Володимира Олександровича варто почати з особливостей його родини. Майбутній президент народився в родині етнічних євреїв, Олександра та Римми Зеленських. Батьки відносилися до технічної інтелігенції: батько – програміст, доктор технічних наук, мати – інженер.

Після народження Володимира родина Зеленських 4 роки прожила в Монголії через тривале відрядження батька. Там же Володимир Зеленський закінчив 1 клас, але потім продовжив навчання на батьківщині, у криворізькій школі № 95. Саме в школі він почав грати у КВК.

1995 року закінчив школу та вступив на спеціальність "Правознавство" у Криворізький економічний інститут КНЕУ, де працював на той час викладачем його батько. Тоді ж почав свою сценічну діяльність у відомій команді КВК "Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит" у якості запрошеного актора танцювальних номерів.

Після закінчення ВНЗ продовжив свою діяльність як учасника команди КВК.  1997 року сформував власну команду "95-й Квартал", з якою завоював призові місця на фестивалі "Галасливий КіВіН" і дійшов до півфіналу Вищої Ліги КВК 2002 року.

Від 2005 року – організатор і провідний актор авторського шоу "95-й Квартал" на центральних телеканалах України. Спочатку шоу, яке позиціонується як політична та соціальна сатира, виходило на телеканалі "Інтер", але від 2012 року почали показувати на каналі "1+1", який тісно пов’язаний з одіозним Ігорем Коломойським.

Згодом Володимир Зеленський став одним з авторів, власників, ведучих і акторів численних телешоу, фільмів, концертів. Зокрема, його фільмографія в якості продюсера містить у собі такі успішні проєкти, як телесеріал "Свати", кінофільми "Любов у великому місті-3" і "8 перших побачень". У якості актора з’явився у фільмах "Службовий роман. Наш час", "Ржевський проти Наполеона" і "Слуга Народу". Із цього моменту Володимир Зеленський у новини потрапляє регулярно.

Політична кар’єра

Спочатку позиціонував себе, як учасника комічної команди, що активно критикує владу. Його пародії на колишніх і чинних лідерів країни, провідних політиків країни і їхнього оточення завжди гаряче сприймалися публікою.

Під час "Помаранчевої революції" Зеленський Володимир Олександрович в Україні підтримував проросійські налаштованого кандидата Віктора Януковича, надалі – четвертого Президента України.

Після регулярно брав участь у корпоративних заходах чинної влади в складі свого колективу "95-й квартал".

Під час Революції Гідності 2013-2014 років Зеленський Володимир політичні погляди не афішував. Активну підтримку учасникам "Євромайдану" він не надавав, але допомога фронту від імені його компанії надходила.

Після виходу 2015 року багатосерійного телефільму "Слуга Народу", у якому Володимир зіграв майбутнього президента, а потім і чинного президента країни, пішли чутки про те, що він іде в політику. І новини про Володимира Зеленського не змусили себе чекати: 2016 року він реєструє політичну партію "Слуга Народу" і починає активну промо-кампанію своєї політичної сили.

2018 року Володимир Зеленський і новини сьогодні про нього з’являються все частіше. Неабиякою мірою тому слугувало новорічне звернення Володимира, яке відбулось 31 грудня 2018 року перед офіційним зверненням Президента. Останні місяці 2020 року в новинні стрічки він також потрапив через захворювання коронавірусом його дружини та сина.

Завдяки успішній передвиборній кампанії й орієнтації на широку цільову аудиторію, став шостим Президентом України торік, а його політсила "Слуга Народу" набрала рекордний рейтинг, сформувавши так звану монобільшість у ВРУ.

Скандали

Біографія Зеленського Володимира як Президента України була б неповною без голосних скандалів, пов’язаних з його іменем:

  • Не можна вважати, що до 2014 року майбутній президент прожив без скандалів, проте досьє Володимира Зеленського саме з цього періоду фіксує їх різке збільшення.
  • Коли студія "Студія квартал 95" у 2014 році випустила ролик, який висміював Главу Чечні Рамзана Кадирова, Зеленський отримав погрози у свою адресу. Шоумен не проявив характеру, злякався і вибачився "за невдалий жарт".
  • У цьому ж році невідомі побили Зеленського, якого встиг врятувати випадковий перехожий. В лікарні артист розповідав, що під час побиття йому кричали, що це за антиросійську позицію.
  • Навесні 2014 року, коли на Донбасі озброєні сепаратисти та російські найманці вже захоплювали міста, Зеленський везе "95-й Квартал" в гастрольний тур по регіону, що палає. Важко сказати, що це – повне нерозуміння політичної ситуації чи нестримне бажання заробітку. Так, 17 квітня вони вдало веселили публіку в концертному центрі "Стірол" м.Горлівка, потім насолоджувались вечерею в кращому закладі міста, яке на той час вже три дні було захоплене терористами. Вражає те, що саме в той день, 17 квітня, коли концертний зал заходився сміхом від жартів "кварталівців", проросійські бойовики викрали й закатували до смерті українського патріота і місцевого депутата Володимира Рибака, який намагався зняти з будівлі міськради прапор "ДНР". Понівечені тіла Рибака та студента КПІ Юрія Поправки знайшли в річці через декілька днів.
  • 2014 року дружина Володимира Зеленського опублікувала суперечливий пост у соціальній мережі Facebook зі зверненням від російських ЗМІ про інформацію про місце розташування українських військ. Після цього невідомчий сайт "Миротворець" вніс її у свої списки.
  • В грудні 2014 року згоріло авто Володимира Зеленського. Паліїв знайдено не було. Коли в цьому ж році йому приходили повістки з військкомату, він ігнорував їх без жодних пояснень.
  • Черговий скандал вибухнув у 2016 році, коли під час виступу в латвійській Юрмалі Зеленський порівняв Україну з "актрисою німецького фільму для дорослих", яка "готова прийняти будь-яку кількість з будь-якого боку". Це викликало шквал невдоволення, образ та лайки в адресу артиста і в соцмережах, і в медіа.
  • У 2017 році в Україні заборонили трансляцію серіалу "Свати". Причиною цього стала участь у серіалі російського актора Федора Добронравова, який у 2014 році підтримав анексію Криму Росією і незаконно перетинав український кордон, відвідуючи окупований півострів. Зеленський виступив на захист серіалу (скоріше своїх роялті від його трансляції) і порадив правоохоронцям спочатку "побороти кумівство, а потім боротися зі "Сватами".
  • Новий скандал виник навколо бізнесу Зеленського в Росії. У січні 2019 року журналісти виявили три російські компанії, які займаються виробництвом кіно, відео і телевізійних програм - "Вайсберг Пікчерс", "Платинумфільм" і "Грін Філмс". Засновником всіх трьох є кіпрська компанія Green Family Ltd, яка одночасно є співзасновником ТОВ "Квартал 95" в Україні, а її кінцевими бенефіціарами вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри. Спочатку Володимир Зеленський все спростовував, а потім заявив, що він залишив склад акціонерів кіпрської компанії Green Family LTD. Проте це сталось лише у 2019 році, а до цього часу майбутній президент п’ять років спокійно заробляв гроші у країні, яка воює з Україною.
  • Досьє Володимира Зеленського констатує, що після обрання його президентом України кількість скандалів не зменшилась. Ще під час виборчих перегонів Зеленський різко критикує свого попередника за залучення до влади кумів, сватів, партнерів по бізнесу. Він обіцяє іншу кадрову політику, масове залучення "нових облич". Проте після обрання президентом не моргнувши оком Зеленський призначає на найвищі посади в державі майже два десятки своїх друзів та колег по шоу-бізнесу і "95-му Кварталу" (Сергій Шефір, Андрій Єрмак, Іван Баканов, Ігор Костюк, Сергій Трофімов, Ірина Побєдоносцева, Роман Грищук, Максим Ткаченко, Ольга Руденко, Олександр Кабанов, Сергій Сівохо, Руслан Стефанчук, Тетяна Руденко та інші). А "новими обличчями" президент, мабуть, вважає діячів часів Кучми-Януковича - Вітольда Фокіна, Олега Татарова, Святослава Піскуна та інших, що теж отримали призначення на важливі пости.
  • У травні 2019, через день після інаугурації, Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради до закінчення строків її повноважень.
  • Зміна прем’єр-міністрів в уряді Зеленського щоразу супроводжується голосними скандалами.
  • Його ім’я тісно пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським, який був власником "ПриватБанку". 2019 року сам Зеленський спростував свої зв’язки з Коломойським, але при цьому зажадав від неофіційного власника каналу "1+1" сплатити борг: нібито телеканал заборгував його продакшену "Студія Квартал 95" чималу суму грошей.
  • Не менш скандальними були останні новини про Володимира Зеленського: його кадрова політика дотепер викликає здивування в експертів-політологів. Звільнення А. Богдана, залучення М. Саакашвілі, мовчання із приводу голосних скандалів з депутатами від правлячої партії – усе це формує імідж президента в останній рік.
  • Коли висуванці Володимира Зеленського потрапляють у скандали, він, як правило, відмовчується, ігноруючи запити журналістів. Дружина президента теж не дуже поважає представників медіа. Коли 1 вересня журналіст знімав на камеру родину президента біля елітної школи, Олена Зеленська накинулась на нього ледь не з кулаками.
  • Найгучнішим за перший рік президентства виявився "телефонний скандал з Трампом", який збурив медіа усього світу, викликав гучний міжнародний резонанс та мало не призвів до імпічменту президента США. Дональд Трамп у телефонній розмові з Зеленським говорив про необхідність продовжити в Україні розслідування проти свого конкурента, демократа Джо Байдена, на що Зеленський давав згоду. В Україні оприлюднення тексту розмови лідерів двох країн команда президента усіляко намагалася заблокувати.
  • Володимир Зеленський в традиційному для країни привітанні на День вишиванки, сказав, що подарує вишиванки президентам деяких країн, включаючи Канаду, в якій такої посади не існує.
  • В черговий раз суспільство збурилось, коли представники Зеленського на перемовинах тристоронньої контактної групи у Мінську дали згоду на створення Консультативної ради разом із сепаратистами. Причому Офіс президента не надав ніяких роз’яснень навіть депутатам своєї ж фракції, в якій почали зростати антипрезидентські настрої.
  • Неоднозначну реакцію викликали слова Зеленського щодо "Кримських гастролерів" серед артистів Росії. Він заявив, що до списку заборонених слід підходити вибірково, що зараз не та ситуація, яка була у 2014-2015 роках.
  • Відомий економіст Сергій Фурса звернув увагу на візит Володимира Зеленського у Великобританію. Він назвав кричущим випадком зустріч президента України з керівником британської розвідки Мі-6, на якій той попередив Зеленського, що з його офісу хтось передає ворогу інформацію. Це стало ще одним відлунням скандалу з "вагнерівцями". Нагадаймо, в серпні 2020 спалахнув скандал щодо справи "вагнерівців" - ніби то через витік інформації з Офісу президента було зірвано операцію СБУ по затриманню найманців з ПВК "Вагнер", які воювали на Донбасі.
  • Не обійшлось і без "сексуального" скандалу. Деякі політики й журналісти звинуватили президента в інтимних зв’язках зі своєю прессекретаркою Юлією Мендель (досьє Мендель Юлії), говорили навіть про її вагітність. Проте доказів не було надано, Мендель на пресконференції все спростувала, і скандал вщух.
  • Що стосується законів Володимира Зеленського, то поки найбільш обговорюваним став знаменитий "Закон про землю", ухвалений 2019 року.
Дата публікації: 17.09.2020
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1