Чергова масована атака по Україні: ППО знешкодила 85 БПЛА та 3 ракети Х-59/69

**У ніч проти 16 серпня російські окупаційні війська завдали масованого комбінованого удару по Україні, застосувавши ракети різних типів та 106 безпілотників, унаслідок чого ППО знищила 88 повітряних цілей, проте фіксуються руйнування та постраждалі в Києві, Кривому Розі та на Полтавщині.
Важливо
Чергова масована атака по Україні: ППО знешкодила 85 БПЛА та 3 ракети Х-59/69
Ворожа ракета / Фото: dw.com
16 Серпня 2026, 14:29
читать на русском

У ніч проти 16 серпня російські окупаційні війська завдали масштабного комбінованого удару по території України, випустивши ракети різних типів та понад сотню безпілотників. Основними напрямками ворожого удару стали Київська, Полтавська та Дніпропетровська області, а ключовими цілями — Київ, Кременчук та Кривий Ріг.

Про це повідомили у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

Для повітряного нападу противник використав широкий спектр засобів:

  • Ракети: протикорабельні «Онікс», балістичні «Іскандер-М», С-400 та північнокорейські KN-23, а також керовані авіаційні ракети Х-59/69.
  • Безпілотники: 106 БПЛА типів Shahed (зокрема реактивні модифікації), «Гербера» та дрони-імітатори «Пародія».

До відбиття атаки залучалися авіація, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи, підрозділи РЕБ та безпілотних систем.

Станом на 08:00 сили ППО збили та придушили:

  • 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69;
  • 85 ворожих БПЛА різних типів у північних, південних, східних та центральних регіонах.

За даними Повітряних сил, влучання засобів повітряного нападу зафіксовано на 13 локаціях, ще на 3 майданчиках упали уламки збитих цілей.

  • Київ: Під час балістичного обстрілу руйнувань та пожеж зазнали об'єкти в Оболонському та Голосіївському районах. В Оболонському районі виникло займання на території ринку. Кількість постраждалих у столиці зросла до трьох осіб.

  • Кривий Ріг: Ворог завдав комбінованого удару по двох промислових підприємствах міста. Внаслідок атаки 1 людина загинула, ще 13 отримали поранення.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Москва нарощує виробництво балістичних ракет, залучає північнокорейське озброєння та готується до мобілізації.

Читайте також