Чиновника міграційної служби на Одещині Андрія Морару затримали на хабарі, а вдома знайшли коштовності, криптовалюту і майно на 150 мільйонів (фото, відео)

Морару попадається на хабарі вже не вперше. У 2018 році СБУ затримала його з 10 тис. доларів, але через 5 років суд виправдав корупціонера через порушення слідчих.
Головне
Чиновника міграційної служби на Одещині Андрія Морару затримали на хабарі, а вдома знайшли коштовності, криптовалюту і майно на 150 мільйонів (фото, відео)
Андрій Морару
6 Червня 2024, 17:44
читать на русском

Працівники ДБР спільно з СБУ повідомили про підозру начальнику управління міграційного контролю ГУ ДМС України в Одеській області та співробітнику цього ж управління, які за гроші обіцяли іноземному громадянину вирішити питання та залишитися в Україні.

За 20 тис. доларів США посадовці брались допомогти уродженцю Республіки Молдова, який наразі перебуває в Україні.

У чоловіка був анульований паспорт громадянина України, тому його чекала примусова депортація.

Чиновники порадили йому подати до суду апеляцію проти своєї депортації. Вони обіцяли допомогти йому виграти суд та навіть брались підготувати необхідні для суду документи, вплинути на суддю та на інших працівників ДМС, які б представляли позицію установи в суді.

Двом працівникам ДМС повідомлено про підозру у прийнятті пропозиції неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Чиновникам обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави керівнику управління – 70 млн грн, співробітнику - 7 млн грн.

За місцем роботи та проживання посадовців проведено обшуки та виявлено гроші у тому числі криптовалюта, коштовності та майно на суму щонайменше 140 млн грн, вартість якого значно перевищує їхній законний заробіток. Лише коштовності дружини керівника за попередніми оцінками вартують майже 3 млн грн.

Серед іншого, у начальника виявили записані на його матір елітний будинок у 200 кв. метрів та придбаний торік у салоні автомобіль за 7 млн гривень. У матері посадовця у власності також перебуває багато земельних землянок, інші будинки та магазини.

Відповідно до щорічної декларації за 2023 рік посадовець отримав заробітну плату на загальну суму 345 116 гривень.

Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації щодо незаконного збагачення (ст. 368-5 та 366-2 КК України).

У телеграм-каналах пишуть, що головним фігурантом справи є начальник управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ДМС на Одещині Андрій Морару, котрий взяв у молдованина 20 тис. доларів за допомогу у судових справах щодо примусової депортації, отримав підозру у зловживанні впливом.

Морару попадається на хабарі вже не вперше. У 2018 році СБУ затримала його з 10 тис. доларів, але через 5 років суд виправдав корупціонера через порушення слідчих. Справа наразі в апеляції.

Інша фігурантка, керівниця управління ДМС області Олена Погребняк, давня приятелька Морару та сама має підозру у зловживаннях (ст. 191 та 366 ККУ) з 2019 року.

Читайте також