До програми "Доступні ліки" додали смужки для глюкометрів та деякі знеболювальні

Пацієнти з діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові. Паліативні хворі можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби
До програми "Доступні ліки" додали смужки для глюкометрів та деякі знеболювальні
Ліки, пігулки Фото: Polina Tankilevitch з Pexels
24 Серпня 2023, 18:47

З 31 серпня у програмі "Доступні ліки" будуть доступні тест-смужки для визначення рівня глюкози та знеболювальне для паліативних пацієнтів.

Як повідомляє у Фейсбуці Національна служба здоров'я України, наказ МОЗ, яким оновлюється перелік лікарських засобів та медвиробів, оприлюднено на сайті міністерства.

"Завдяки розширенню програми реімбурсації пацієнти з діабетом І типу можуть отримувати тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові. Паліативні хворі можуть отримувати знеболювальні лікарські засоби. Вартість даних медичних виробів та ліків аптекам відшкодовуватиме Національна служба здоров’я України", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові для індивідуального глюкометра застосовують хворі з встановленим діагнозом “Цукровий діабет першого типу”. На час перехідного періоду тест-смужки відпускатимуться за паперовим рецептом. А з жовтня 2023 року – лише за електронним рецептом.

Знеболювальні лікарські засоби для паліативних пацієнтів застосовують люди з важкими, часто невиліковними захворюваннями. Наприклад, онкологія у ІІІ-ІV стадії, ВІЛ-інфекція/СНІД, туберкульоз у пізній стадії, вроджені вади розвитку, серцево-судинні, неврологічні, атрофічно-дегенеративні та інші прогресуючі захворювання.

Знеболювальні для паліативних хворих відпускатимуться відразу лише за електронним рецептом.

У програму реімбурсації додано Морфін (Morphine): гранули, розчин і таблетки.

Загалом оновлений реєстр включає 411 лікарських засобів, 72 – препарати інсуліну, 9 - комбінованих лікарських засобів, 23 – медвироби (тест-смужки).

Отримати препарати і медвироби за оновленим реєстром можна буде з 31 серпня.

Як повідомлялося, урядова програма "Доступні ліки" діє в Україні з 2017 року. За програмою громадяни можуть безоплатно або з невеликою оплатою отримати ліки проти серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів; інсуліни; розладів поведінки і психіки та епілепсія; хвороби Паркінсона, імуносупресивні препарати. На 2023 рік на реімбурсацію лікарських засобів передбачено 4,7 млн грн.

Нагадаємо, уряд ухвалив постанову, якою дозволив ліцензіатам з роздрібної торгівлі лікарськими засобами утворювати мобільні аптечні пункти. Мобільні аптеки зможуть функціонувати виключно у сільській місцевості, де відсутні аптечні пункти, а у мешканців – обмежений доступ до лікарських засобів. Також, на період воєнного стану, такі пересувні аптечні пункти зможуть працювати на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій.

Читайте також

1