Дощі, грози і пилова буря: цього тижня погода в Україні буде примхливою

27-28 травня до України надійде чергова порція пилу з пустелі
Дощі, грози і пилова буря: цього тижня погода в Україні буде примхливою
Гроза Фото: Рexels
27 Травня 2024, 16:38
читать на русском

Кінець травня та початок червня в Україні будуть теплими, з місцевими грозовими дощами, які у другій половині тижня охоплять більшість областей.

Про це пише Метепопрог з посиланням на синоптика Ігоря Кібальчича.

У першій половині прогнозованого періоду погодні умови визначатимуться впливом поля підвищеного атмосферного тиску та повітряною масою середньоазіатського походження. Ближче до вихідних атмосферний тиск знизиться, що спричинить більш нестійку погоду з дощами та грозами, які матимуть локальний характер. Також 27-28 травня очікується надходження пилу з пустельних районів Середньої Азії, що може спричинити помутніння неба, незначне погіршення дальності видимості та ймовірність слабковиражених "брудних" дощів. Через значний дефіцит опадів у більшості областей країни збережеться надзвичайний рівень пожежної небезпеки (5 клас).

У вівторок, 28 травня, у південних областях та у Криму, вдень також місцями у західній частині утримається нестійка погода з дощами та грозами. На решті території України переважно без опадів. Вітер східної чверті, 7 – 12 м/с, у південних, центральних областях та у Приазов'ї вдень місцями пориви, 15 – 20 м/с; на Закарпатті змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі +12…+17 °С, вдень +25…+30 °С, у південно-західних областях +20…+25 °С.

У середу, 29 травня, вночі у південній половині та на Прикарпатті, вдень у центральних, західних та місцями східних областях очікуються дощі, часом з грозами. Вітер південно-східний, 7 - 12 м/с, на Закарпатті змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі +12…+17 °С, вдень у центральних та південно-західних областях +19…+24 °С, на решті території +25…+30 °С.

У четвер, 30 травня, на Правобережжі України очікується нестійка погода з короткочасними дощами та грозами, місцями можливі зливи та град, а також шквалисте посилення вітру. Температура повітря вночі +11…+16 °С, днем +19…+24 °С, на Лівобережжі +25…+30 °С.

У п'ятницю, 31 травня, вночі без істотних опадів, вдень, за винятком центральних та південних областей, пройдуть короткочасні дощі з грозами, місцями можливі град та шквали, 15 – 20 м/с. Вітер очікується південної чверті, 5 - 10 м/с. Температура повітря вночі +12...+17 °С, вдень +23...+28 °С.

У суботу, 1 червня, вночі пройдуть місцями невеликі дощі з грозами, вдень у більшості регіонів країни, за винятком південних та центральних областей, очікуються грозові дощі. Вітер змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі +12...+17 °С, вдень +24...+29 °С.

У неділю, 2 червня, вночі без істотних опадів, вдень на більшій частині території України очікуються грозові дощі, місцями з градом та шквалами, 15 – 20 м/с. Вітер змінних напрямків, 3 - 8 м/с. Температура повітря вночі +13…+18 °С, вдень +26…+31 °С, у західних областях +22…+27 °С.

Раніше синоптики розповіли, що літній період 2024 року в Україні може не бути рекордно спекотним. Але температури будуть значно вищими за норму. З одного боку, передбачається настання нейтральної фази між "Ель-Ніньо" та "Ла-Ніньо", а з іншого - планету впливатиме дуже активна сонячна радіація.

Читайте також

1