ЄС вирішив продовжив механізм тимчасового захисту для біженців з України до березня 2025 року

Механізм тимчасового захисту був активований 4 березня 2022 року і автоматично продовжений на один рік
Головне
ЄС вирішив продовжив механізм тимчасового захисту для біженців з України до березня 2025 року
Євросоюз
29 Вересня 2023, 06:20
читать на русском

Рада ЄС на рівні міністрів внутрішніх справ домовились продовжити механізм тимчасового захисту для біженців з України на один рік – з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС.

 "Щоб забезпечити певність для понад 4 мільйонів українських біженців, які зараз проживають в ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, які втікають від агресійної війни Росії проти України", – йдеться у повідомленні пресслужби.

"ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження статусу захисту дає впевненість більш ніж 4 мільйонам біженців, які знайшли безпечний притулок в ЄС", – заявив іспанський міністр внутрішніх справ Фернандо Гранде-Марласка Гомес, чия країна зараз головує в Раді ЄС.

Після сьогоднішньої політичної домовленості Рада ЄС повинна буде офіційно прийняти рішення про продовження тимчасового захисту. Це станеться після того, як буде проведено юридичні процедури та переклад усіма мовами ЄС.

Механізм тимчасового захисту був активований 4 березня 2022 року і автоматично продовжений на один рік.

Нагадаємо, кількість біженців, які прибули до країн Європи з України з початку повномасштабного російського вторгнення, досягла майже 10 млн осіб. Найбільшу кількість українців прийняли Польща, Німеччина та Чехія.

Серед усіх тих, хто отримав тимчасовий захист у країнах Європи, українці становили понад 98%. З них жінки – 46,6%, діти – 34,2%, чоловіки – 19,2%.

Читайте також