Естонія ввела тимчасову заборону на польоти вздовж східного кордону на тлі активності російських військ і українських безпілотників у Ленінградській області. Про це повідомив естонський мовник ERR.
Заборона діятиме найближчими тижнями щодня з 20:00 до 07:00 на висоті до 6000 метрів.
Командувач Військово-повітряних сил Естонії Рійво Валге пояснив, що йдеться лише про часткове обмеження авіаційної активності.
"Ми вводимо цей захід для того, щоб в операторів спостереження було менше об'єктів для відстеження. А якщо станеться інцидент, простіше буде вивести із зони або посадити мирні повітряні судна", – сказав Валге.
За його словами, наразі рано говорити, як довго діятимуть обмеження. Вони вже торкнулися роботи авіалінії Гельсінкі–Тарту.
Медіа зазначає, що безпосередньої військової загрози для Естонії наразі немає, однак у регіоні зросла частота повітряних інцидентів через дії Росії у війні проти України. Подібні зони заборони польотів раніше запровадили Фінляндія та Латвія.
Нагадаємо, що Литва готова закрити кордон з Білоруссю у разі провокацій. Міністр внутрішніх справ повідомив, що рішення може бути ухвалене негайно за потреби.
Читайте також


