Митники ініціювали перевірку своїх посадовиць, які вихвалялися розкішним життям

Серафима Думітру, Анна Асанова, Софія Крікунова ведуть розкішний спосіб життя та вихваляються ним у соцмережах
Митники ініціювали перевірку своїх посадовиць, які вихвалялися розкішним життям
Серафима Думітру, Софія Крікунова та Анна Асанова
10 Червня 2024, 18:33
читать на русском

Після оприлюднення розслідування «Слідства.Інфо» про посадовиць Державної митної служби, журналісти звернулися до установи з проханням роз’яснити, чи проводились перевірки цих держслужбовців.

В офіційній відповіді Держмитслужба повідомила, що згадані особи не є посадовцями апарату служби. Водночас Чернівецька, Одеська та Харківська митниці направили листи до уповноважених органів із запитом про проведення моніторингу способу життя Серафими Думітру, Софії Крікунової та Анни Асанової.

Згідно з наказом Держмитслужби, працівники митниці зобов’язані дотримуватися вимог фінансового контролю та уникати конфліктів інтересів. Журналісти звернули увагу на випадки, коли працівники митниці не могли згадати розмір своєї заробітної плати або не вказували її у деклараціях.

Окремо зазначено, що батько Серафими Думітру, Лорін Думітру, є священником УПЦ МП, яка відома своїми проросійськими поглядами. Сама Серафима заперечує будь-які зв’язки її батька з проросійськими настроями.

Лорін Думітру, який відомий як протоієрей Павло, благочинний Герцаївського церковного округу Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП. Він має зв'язк з іншим священником УПЦ МП митрополитом Лонгином (Михайло Жар), який від 2014 року висловлював антиукраїнські погляди. У 2023 році СБУ оголосила Жару підозру через розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Його син, теж Михайло Жар, у 2019 році балотувався та був обраний у Чернівецьку обласну раду від нині забороненої партії «Опозиційна платформа - За життя». Сама Серафима публікувала агітаційні брошури на його підтримку у своїх соцмережах.

Держмитслужба також зазначила, що внутрішні перевірки кандидатів на посади не передбачені законодавством, однак у структурі служби є уповноважена особа з питань етичної поведінки, яка контролює дотримання правил і проводить відповідні консультації.

Журналісти продовжать стежити за розвитком подій та чекають на результати перевірок.

Зауважимо, що 23-річна Серафима Думітру обіймає посаду головної державної інспекторки у Чернівецькій митниці, а до цього навчалася в Одеській юридичній академії. Увагу привертає те, що її декларація абсолютно порожня — вона не декларує ні транспорт, ні місце проживання, ні родичів. Сама ж показує брендові речі та розкішне життя.

Водночас головна державна інспекторка відділу організації митного контролю на Харківській митниці Анна Асанова у декларації за 2023 рік не вказує розмір зарплати. Але декларує квартиру у житловому комплексі бізнес-класу у Харкові за понад 3,5 мільйони гривень, яку придбала влітку 2021 року.

Інспекторка Львівської митниці Роксолана Флис носить шуби, ювелірку і взуття, вартість яких обчислюється в тисячах фунтів стерлінгів. А "бідна" інспекторка Одеської митниці Софія Крікунова відпочиває на Домінікані і має дві квартири в Одесі за 9 мільйонів.

Читайте також